Choď na obsah Choď na menu
 


Akadémia temna - Spolok vyvolených

images.jpg

Gabriella Poole

Akadémia temna - Spolok vyvolených

Fragment, 2012 

Darkova akadémia nie je obyčajná škola. Cassie Bellová je sirota, no práve jej sa podarilo získať štipendium na tejto elitnej škole. Aké zlovestné tajomstvá ukrývajú bohatí a krásni Vyvolení, spolok študentov, ktorí fakticky riadia školu? Kto je tajomný cudzinec, ktorý sa v noci potuluje po chodbách? A čo sa skutočne stalo pred rokom, keď tu za záhadných okolností zomrela študentka? 
Vedieť málo je nebezpečné, no vedieť príliš môže zabiť. 


Akadémia temna je názov štvordielnej série spadajúcej do čoraz populárnejšej young adult literatúry. Fanúšikovia tínedžerského fantasy tak majú možnosť spoznať ďalších nevšedných hrdinov v ich boji proti nepriateľom.
     Hlavnou postavou je na prvý pohľad ničím výnimočná sirota Cassandra Bellová, ktorá získala štipendium na prestížnej parížskej škole. Za jej múry prichádza s malými očakávaniami, pretože už len pri pohľade na zvyšných študentov sa cíti ako vyvrheľ. Deti bohatých rodičov, exkluzívne prostredie a všadeprítomná zášť nie sú totiž základom harmonického bytia. 
     Onedlho zisťuje, že nad školou sa vznáša tieň tajomna, spolužiaci čosi skrývajú a za každým úsmevom treba vybadať aj nejaký ten nekalý úmysel. Jediný, komu môže Cassie veriť, je jej spolubývajúca Isabella. Jej srdce patrí Američanovi Jakeovi, ktorý sa zdá byť kľúčom k odhaleniu miestneho tajomstva. Svoj pobyt na škole zasvätil pátraniu po príčine sestrinho úmrtia a všetky stopy vedú ku kruhu Vyvolených. Ide o spolok študentov, ktorí majú vlastné pravidlá a striktný postup pri výbere nových členov. A nováčikom medzi nimi sa napokon nestane nik iný, ako práve Cassie. 
 
     Netrvá dlho a tajomné chodby začnú odkrývať svoje špinavosti.
     Ak ste presýtení upírmi, vlkolakmi a podobnou nebezpečnou „háveďou“, môžem vás upokojiť. V Akadémii temna nájdeme celkom nový druh mýtických bytostí – akýchsi vysávačov života, parazitov priživujúcich sa na bezbranných ľuďoch a ich energii. Cassino odhalenie, kto za všetkým stojí, je viac než prekvapivé a zdá sa, že príbeh má čo ponúknuť aj vo zvyšných troch dieloch. Hoci autorkin štýl i stavba deja sú oproti iným žánrovým kolegom a kolegyniam o niečo jednoduchšie, cieľovú skupinu 13+ určite zaujme. 

 

Spracoval Marek Zákopčan

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.