Choď na obsah Choď na menu
 


Angelológia

 

Danielle Trussoniová

Angelológia

Ikar 2010

Obrázok Sú medzi nami. Pohybovali sa v pozadí vplyvných osôb po celom svete takmer od počiatku ľudskej civilizácie. Nefilimovia, potomkovia anjelov. Ich konanie po celý čas potajomky sledovali generácie odborníkov na anjelov, angelológov, ktorí zasvätili celý svoj život, aby nefilimov zastavili. „Cez dvere, ktoré otvoril Da Vinciho kód, vchádza Trussoniová so svojou Angelológiou,“ píše Publisher Weekly. Tajné náboženské spoločnosti, nefilimovia – potomkovia anjelov a ľudí, stupňujúce sa napätie a labyrint prekvapení. To všetko sľubuje fascinujúci dobrodružný thriller Angelológia.

Evangelina bola ešte dievčatkom, keď ju otec zveril do opatery františkánskym sestrám v New Yorku. Ako dvadsaťtriročná objavila korešpondenciu z roku 1943 medzi nebohou matkou predstavenou kláštora sv. Rozáliou a svetoznámou filantropkou Abigail Rockefellerovou. Vďaka tomuto objavu Evangelina odkrýva tajné dejiny spred tisícročí, ktorým dominovali nefilimovia.
 
Tieto kedysi mocné bytosti, ktoré nič nezastaví pred vojnou voči ľudstvu, aby v ňom rozvrátili dobro, sa zúfalo snažia zmocniť tajomstiev ukrytých v týchto listoch. Evangelina postupne začína chápať prepojenie medzi týmito svetmi a listami, ktoré našla, aj svoju úlohu, ktorú má zohrať v tomto prastarom, znovu rozdúchanom konflikte, a spoznáva svoju parížsku starú mamu, jednu z významných angelologičiek, ktorá sa snaží zabrániť katastrofickej porážke v predvečer nového milénia.
 

Angelológia ponúka príbeh plný napätia a dobrodružstva, ktorým sa prepletajú doteraz neodkryté stránky dejín. Ponorte sa aj vy do prastarého konfliktu medzi Angelologickou spoločnosťou a desivo krásnymi potomkami anjelov a ľudí. To pravé čítanie na chladný jesenný večer.

viac Tu:  

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

zaujímavá

(rara, 3. 1. 2011 18:57)

je to vskutku zaujímavá kniha, nenechá nás chladnými, núti premýšľať... o padlých anjeloch, ktorí sa párili s ľuďmi sa píše už v starom zákone... určite to nie je jenoduché čítanie...

Hhmmm na druhú...

(Dada, 13. 11. 2010 0:05)

Ahoj, túto knihu som dočítala asi pred dvoma týždňami a musela som ju trochu rozdýchať, aby som si utriedila myšlienky... Takže,... na mňa pôsobila táto kniha časťovo (akoby sa skladala z 3 častí) - v 1.sa dozvieme že existuje nejaký kláštor v ktorom je sestra Evangelina, niekto chce niečo získať, je tu tajná spoločnosť angelológov ktorá bojuje proti padlým anjelom...musela som sa sakra premáhať, aby som neskákala po 4 stranách naraz, lebo som sa nudila jak pes :-). V 2.časti sa dostávame do minulosti, kde angelológiu študovala Evangelinina stará mama a jej spolužiačkou bola (zabudla som to meno) terajšia najstaršia sestra kláštora v ktorom sa nachádza Evangelina, ako išli na výpravu, ako objavili anjelov v priepasti, ako získali zlatú lýru (pomocou ktorej by boli anjeli silnejší) - toto už sa dalo, malo to rýchlosť, akciu aj históriu a v poslednej 3.časti sa to všetko pomieša dokopy, anjeli chcú získať lýru (na čele je Evangelinin starý otec a milenec jej starej mamy), Evangelina zistí že stará mama mala pomer s anjelom, z čoho vychádza že je potomok anjelov a teda aj jej narastú krídla, angelológovia sa jej obrátia chrbtom ale ona ostane verná pamiatke starej mamy, lýru zničí a uletí do neznáma. Celkové hodnotenie - dávam 6 bodov z 10, aj to len pre tú 2časť a za časť 3, inak som si ju chcela kúpiť, ale pre mňa to ostane kniha, ktorú som síce prečítala, ale druhýkrát ju do ruky nezoberiem a doma ju určite nechcem. Vďaka Bohu za knižnice :-))))

Hmmm

(NeliQ, 25. 10. 2010 11:55)

Stále sa neviem rozhodnúť, či sa do nej pustiť. Nečítal ju už niekto?