Choď na obsah Choď na menu
 


Anjel pre Emily

Deveraux Jude

Anjel pre Emily

Angel for Emily

Ikar 1999

Obrázok Emily, knihovníčka z malého mesta, ktorá miluje svoju prácu, ale inak žije všedným, nie veľmi pestrým životom, zrazí cestou z oslavy neznámeho muža. Na jej veľké prekvapenie jej neznámy vysvetlí, že je jej anjel strážny a prišiel ju zachrániť pred smrteľným nebezpečenstvom. Od tejto chvíle sa Emily ani na zlomok sekundy nenudí. Keďže anjel dostal telo hľadaného zločinca, majú v pätách políciu, FBI, záhadných atentátnikov aj Emilinho žiarlivého snúbenca Donalda. Anjel síce disponuje zázračnými schopnosťami, no v bežných ľudských situáciách je milo bezradný. Emily nemá to srdce, aby ho od seba odhodila...

Túto knihu som zaradila k fantasy, pretože tu pôjde o veci anjelské a všetko čo s tým súvisí.
Do príbehu som sa zaľúbila už po prvých stránkach, bolo to jednoducho milo anjelské.
Emily je nudnou knihovníčkou s jasnými plánmi do budúcna. Ale len dovtedy, kým raz v noci nezrazí autom muža, z ktorého sa vykľuje jej anjel strážny, ktorého poslali z neba, aby v ľudskom tele (treba podotknúť že príťažlivom ľudskom tele) zistil aké zlo číha na Emily a kto jej chce ublížiť. Avšak telo, ktoré anjel obýva patrí človeku, ktorého hľadá polovička štátov a celá FBI. A tak sa Emily ocitá vo víre rôznych nebezpečných a zvláštnych situácií. Kto a prečo ohrozuje Emilyn život však i naďalej ostáva záhadou. A keď sa do toho ešte pripletú i city jedného nezvyčajného anjela je z toho parádny zmätok.
Možno to niekomu bude pripadať až príliš preanjelizované a preduchované, ale ja som to považovala za milý úlet.
Tak ak zatúžite po niečom ozaj anjelskom, siahnite po tejto knižočke od Jude Deveraux, Jednoznačne je to príjemné čítanie, ktorému nechýba vtip a ani kopa zábavných situácií no a samozrejme anjelská romantika.

Spracovala LENKA

Ukážka z knihy:

„Toto telo sa cíti hrozne," ozval sa, keď si konečne sadol.

„Áno, ak vás zrazí auto, je to skutočne hrozné," odve­tila zvýšeným hlasom. Jej strach sa znásoboval každou se­kundou.

„Vy sa ma bojíte," povedal muž neveriacky. Vyznelo to skoro tak, akoby od nej očakával, že ho pozná.

„Ja... Ja sa vlastne nebojím..." začala, mysliac pritom na to, že by ho mala upokojiť.

„Ale áno. Cítim to. Vyžaruje z vás strach. Emily, ako môžete..."

„Odkiaľ poznáte moje meno?" takmer kričala.

Muž si šúchal hlavu, akoby ho poriadne bolela. „Vždy som vedel vaše meno. Ste jednou z mojich."

Tak dosť! pomyslela si, prudko sa mu vytrhla zo zovre­tia a rozbehla sa hore svahom k autu.

No nedostala sa príliš ďaleko. O chvíľu ju dobehol, chytil okolo pása a strhol do náručia, aby ju mal bližšie. „Pst," prikázal jej. „Upokojte sa. Nesmiete sa ma báť, Emily. Poznáme sa už dlho."

Bolo to čudné, lebo jeho dotyk ju začal upokojovať, no zároveň ju jeho slová rozrušili.

„Kto ste?" opýtala sa s ústami opretými o jeho plece.

„Michael," odvetil, akoby to mala vedieť aj sama.

„Nepoznám nijakého Michaela." Prečo nebojujem, aby som sa dostala preč? čudovala sa v duchu. Koho som to vlastne zrazila?

„Poznáte ma," odvetil mäkko s rukou zapletenou do jej vlasov. Vyčesala si ich hore kvôli dnešnému odovzdáva­niu ceny, ale účes sa jej uvoľnil a teraz jej vlasy padali vo vlnách na plecia. „Som váš anjel strážca a sme spolu už tisícky rokov."

Na okamih mu Emily zmeravela v náručí a nebola schopná pohybu. Keď jej jeho slová začali prenikať do mozgu, v jej vnútri zabublal smiech. A práve smiech tak veľmi potrebovala po tomto strašnom dni. Udalosť, ktorá mala byť pre ňu veľkou poctou, sa zmenila na poníženie, lebo Donald neprišiel, a celé to fiasko sa skončilo zrazením tohto muža. Muža, ktorý teraz tvrdí, že je jej anjel strážca.

„Takže anjel?" zopakovala, odťahujúc sa od neho. „A kde máte krídla?" Nevedela, či sa má smiať, alebo od neho utiecť.

„Anjeli v skutočnosti nemajú krídla. To ste si len vy, smrteľníci, vymysleli. Niekedy sa s nimi objavujeme, aby ste nás spoznali, ale nikdy ich nemáme, keď sme v smr­teľných telách."

„Aha, rozumiem," povedala so smiechom a odstúpila od toho pomätenca. „No, pozrite sa, vidím, že nie ste zra­nený, takže predpokladám, že môžete odtiaľto odletieť. Teda, ak sa rozhodnete založiť si krídla." Vykročila hore svahom k autu, čo nebolo vôbec jednoduché, pretože ma­la na sebe dlhú večernú róbu a vysoké podpätky. „Dúfam, že tento, ehm, smrteľník teraz odíde," mrmlala si popod nos.

Dochytil ju na okraji cesty a ovinul jej ruku okolo pása.

Tak dosť, povedala si a zvrtla sa k nemu. „Pozrite sa, pane, ktokoľvek alebo čokoľvek ste, dajte ruky odo mňa preč." Potom prešla na vodičovu stranu auta a nasadla. Len čo sa usadila, zbadala ho stáť vo svetle reflektorov. Na niekoho, koho len pred chvíľou zrazila autom, sa po­hyboval dosť rýchlo.

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Skvelé čítanie

(Mima, 7. 7. 2011 22:23)

Milujem túto knihu:) Je nádherná. Možno k nej mám trochu aj sentimentálny vzťah, lebo som si ju kúpila ešte na škole v kníhkupectve a neoľutovala som. Patrí medzi moje naj spolu s Woodiwiss Plameň v srdci a Ruža v zime. Už mám síce celkom slušnú knihovňu a dokupujem do nej kúsky rýchlejšie ako čítam:0))), ale na tieto si nikdy nedám dopustiť. Áno, je dosť "anjelska", ale práve to malo pre mňa také čaro. Krásna, nežná, vtipná, romantická, vášnivá... :0)
P.S.: Marek, som rada, že aj chalan vie oceniť dobrú knihu:)

milé dielo

(Holie, 22. 11. 2010 19:52)

od Jude Deverauxovej...nenáročné,plynulé,zábavné.Aj samotná láska medzi Emily a jej anjelom je akási zábavná,ja som ju vnímala ako niečo povznášajúce a slobodné,ale pritom veľmi silné. Proste Jude píše úžasne a knihu môžem len odporúčať.

Nehorázne...

(Lenka P, 18. 11. 2010 16:29)

skvelá kniha od neopakovateľne píčucej Jude. Začala som pri nej a mám pocit, že pri nej aj skončím :))

toto

(Marek, 18. 11. 2010 14:48)

bola prvá kniha, ktorú som od Jude čítal :-) sa pamätám, že som ju kúpil mame na Vianoce veeeľmi dávno :DD A odvtedy je Jude moja NAJ :-)

jeej

(katka, 18. 11. 2010 14:16)

to vyzera milo :) potrebovala by som zmenu..skusim pohladat v kniznici. :D