Choď na obsah Choď na menu
 


Anjeli noci

Miroslava Varáčková
Anjeli noci

Motýľ, 2010

Tam, kde ide o záchranu milovaného človeka, nie je miesto na kompromisy.

Príbeh študentky Emy, ktorá sa po otcovej náhlej smrti presťahuje do veľkomesta, kde nadviaže románik so svojim profesorom. Vtedy však ešte netuší, aký zvrat to vyvolá v jej živote.
Zrazu sa ocitá uprostred množstva nevysvetliteľných javov a život ohrozujúcich situácii. Na jednej strane láska, túžba a oddanosť k Adamovi, na strane druhej neustále ju prenasledujúce nebezpečenstvo...
Potom, ako nečakane zomrie jej spolužiak a aj ona sama sa ocitne v nemocnici, jej začína dochádzať, že všetky tie čudné udalosti, ktoré sa dejú okolo nej, nie sú len náhoda. Prekvapivé odhalenia, ohrozenie vlastného života a ani strach z toho, čo bude ďalej, ju však nepresvedčia zmeniť svoje city k Adamovi, hodiť spiatočku a vzdať sa.
Príbeh, kde láska je dôležitejšia ako všetko ostatné, kde napätie a tajomno nájdete na každej strane... príbeh, ktorý vás presvedčí o tom, že na človeku je najpodstatnejšia jeho duša...

Konečne som sa dostal ku knihe Mirky Varáčkovej. Podľa predbežných ohlasov na iných stránkach mi bolo jasné, že mám na čo tešiť. A nemýlil som sa.

Ak ste boli doteraz zvyknutí a zvyknuté na upírov a anjelov (a po novom už aj na mimozemšťanov), Mirka pre čitateľov pripravila niečo nové a navyše zmyselné - tzv. Anjelov noci. Okrem toho, že tieto bytosti dali názov aj knihe, sú príťažlivými stvoreniami, ktoré milovaním získavajú od ľudí energiu a sami tak získavajú svoj "životabudič".  

Hlavná hrdinka, osemnásťročná Ema, nemá o ich existencii ani potuchy, ale po smrti otca a presťahovaní sa z vidieka do mesta nastupuje na novú školu. Tu spoznáva okrem nových spolužiakov aj zbrusu nových profesorov, medzi nimi i mladého slovenčinára Adama. Čosi ju k nemu neodolateľne priťahuje a prvá polovica knihy hrá najmä na ich vzájomné spoznávanie a romantickú strunu. Ema je zároveň aj rozprávačkou príbehu, všetko teda sledujeme z jej pohľadu a o to viac môžeme spolu s ňou prežívať všetko dianie. K tomu patrí, samozrejme, aj odhaľovanie Adamovej identity, ktoré je postupné a pozvoľné.

Keď je jasné, kto je kto, dostávame sa k jadru deja - k striehnucemu nebezpečenstvu. Zdá sa, že Adamova rodina nie je spokojná s tým, že sa od nich dištancuje, lebo sa boja prezradenia, ale je Adamova sestra Alex skutočne najväčšou hrozbou? 

Anjelov noci vám rozhodne odporúčam, nájdete tu totiž všetko podľa svojho gusta - ide v podstate o mix dievčenského románu, fantasy, napätia, sexi zmyselnosti a po prečítaní si uvedomíte, že príbeh si pýta pokračovanie. Zaujímavých postáv je tam dosť, bola by škoda sa k nim nevrátiť  A keď už máme tak radi série... 

 a ešte kúsok  za Prahu...

Spracoval Marek

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ďakujem :)

(mia varáčková, 27. 4. 2011 15:35)

ďakujem za krásnu recenziu, srdiečka + pusinku ;) skvelé komentáre a sľubujem, že úryvok Sprevádzačky bude už čoskoro. počkám, kým dáme s vydavateľstvom dokopy obálku s anotáciou a všetko potom spolu pošlem.


potešili ste ma :) všetci traja :)

Re: Ďakujem :)

(mirka, 27. 2. 2013 21:50)

aj bude pokračovanie?

sprevádzačka

(knihovnica, 25. 4. 2011 18:47)

už o nej vieme a ja sa na ňupo tejto skúsenosti s autorkouveľmi teším :))) Dúfam, že od Mirky "vyžobrem" aj úryvok :)))

Výborná..

(Jana B., 25. 4. 2011 18:28)

Kniha je veľmi pútavo napísaná, držím spisovateľke palce do ďaľľšej tvorby.
Odporúčam prečítať od uvedenej autorky aj tieto knihy: O lásku sa neprosí, Hriech v mene života a čoskoro by mala byť na pultoch Sprevádzačka. Zistíte že tvorba M.Varáčkovej je rôznorodá.

Anjeli noci

(knihovnica, 25. 4. 2011 13:50)

... si ma predbehol, ja som ju práve dočítala a pozerám, že ona sa na romantike už objavila!!! Prelúskala som ju jedným dychom, kniha je veľmi dobre napísaná,pútavá, núti nás čítať ďalej a neprestať. Takže Marek 100% s tebou súhlasím a Mirke odkazujem... Napíš pokračovanie! Ten príbeh si to priam pýta :)))