Choď na obsah Choď na menu
 


Až naveky

Johanna Lindseyová

Až naveky

 

 

Obrázok

 

 

Upätá a krásna profesorka Roseleen Whitová zovrie v rukách svoj najnovší poklad – tisícročný škandinávsky meč. V tej chvíli sa pred ňou zjaví nádherný vikingský bojovník Thorn, viazaný prísahou splniť jej každé želanie. Vezme ju na cestu do minulosti a pomôže jej odhaliť zmyselnosť, ktorá v nej drieme. Je len jeden spôsob, ako Thorna zbaviť pút nesmrteľnosti – prepustiť ho zo služby a vypudiť zo svojho života. Roseleenino rozhodnutie môže ohroziť ich spoločnú budúcnosť, ale i zachovať lásku mocnejšiu ako čas.

 

Neviem čím to je, ale mne osobne sa veľmi páčia príbehy, ktoré zaváňajú paranormálnymi javmi, presunmi v časoch a starými legendami.

V takýchto príbehoch je vždy niečo, čo človeka mrazí...

Johanna Lindseyová napísala román Až naveky, a keď skončil, bolo mi to skoro ľúto. Nebol v ňom žiaden veľký Happy end, ako zvykne písať napr. Jude Deverauxová, ale páčil sa mi.

Thorn bol jednoducho úžasný, telom i myslením viking ako vystrihnutý z obrazu, v niektorých situáciách však bol bezradný ako malé dieťa. Presne takto som si to vždy predstavovala, ak by / čisto hypoteticky/ človek zažil na vlastnej koži.

V každom prípade sa túto knihu oplatí prečítať, ako ostatne všetky "Lindseyovky."  

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nazor

(JanusQa, 18. 11. 2009 18:56)

Ja síce veľmi neobľubujem fantasy kombinovane s hostorickým románom..ale toto prekonalo moje očakávania... Fascinoval ma najmä záver...tam si človek mohol domyslieť či to bol happy end alebo len náhoda...čo nie je veľmi typické podľa mňa pre Lindsey...väčšinou ukončí knihu happy endom a nenechá na čitateľa domyslieť si záver..fakt táto knihka mňa osobne najsviac zaujala čo sa týka jej diel...

otazka

(sajmona, 21. 9. 2009 17:58)

boli nakonci spolu?chcem si ju kupit ale nekupila by som si ju keby neskoncila happy endom

nazor

(lubica1995, 28. 3. 2009 13:42)

Velmi som od nej nečakala a bola som milo prekvapená. Bala som sa konca, ako to autorka uzavrie, ale celkom ma potešila a prekvapila. Kniha bola čitatelna.