Choď na obsah Choď na menu
 


Dcéra dymu a kostí

 

Lainy Taylor

Dcéra dymu a kostí

 Ikar 2011
Obrázok Po celom svete sa na dverách objavujú čierne odtlačky...rukou vpálené okrídlenými cudzincami...a v spletitej Prahe sa zatiaľ mladá študentka umenia ocitá v brutálnej bitke svetov. Zoznámte sa s Karou a príbehom Dcéra dymu a kostí„Wow. Takúto knihu by som rád napísal,“ zložil novinke poklonu Patrick Rothfuss, autor svetového bestselleru Meno vetra.
 
Karou je nadaná a krásna študentka na pražskej umeleckej škole. Rada kreslí chiméry, fantastické zmiešané bytosti, a nikto netuší, že tieto magické bytosti sú v skutočnosti jej rodina. Hovorí mnohými jazykmi, ovláda však aj také, ktorými bežní smrteľníci nehovoria. Na oboch dlaniach má záhadné hamsa, z ktorého občas vychádza nadprirodzená energia. Do Prahy prichádza a odchádza cez tajomný portál...
Karou musí cestovať po celom svete, aby pozháňala zuby pre čarodejníka...a pri potulkách si všimne, že na portáloch pribúdajú vypálené odtlačky rúk, ktoré tam zanechávajú tajomné okrídlené bytosti. Chtiac-nechtiac sa ocitne v krutej vojne medzi mimozemskými ríšami a v Marrákeši sa prvýkrát stretne s jednou z tých bytostí, ktoré stoja na opačnej strane.

Vďaka krásnemu anjelovi Akivovi sa však dozvedá vytúženú pravdu o sebe a tá pravda je bolestná. Navyše sa do serafa zaľúbi a nik netuší, či ich láska pretrvá začínajúcu sa vojnu medzi svetmi dobra a zla... Novinka Dcéra dymu a kostí je prvý diel úspešnej série o odvekej vojne medzi anjelmi a démonmi. „Už teraz sa neviem dočkať ďalšej časti,“ tvrdí svetoznámy spisovateľ John Connolly.

Úryvok:  

Zahnal ju do kúta a obaja vedeli, že nemôže ujsť. Hmlisto si uvedomovala vydesené výkriky v uličke a z okien, plne sa však sústreďovala na anjela. Čo je vlastne anjel? Čo to vravel Izîl? Prišli serafovia.
Už to slovo počula, serafovia sú vysoko v anjelskej hierarchii, aspoň podľa kresťanských mýtov, ktorými Priepastník pohŕdal. „Ľudia sa voľačo dozvedeli,“ hovorieval, „a ostatné si vymysleli. Sú to rozprávky bez ladu a skladu, len kde-tu sa nájde zrnko pravdy.“
„Čo je teda skutočnosť?“
„Skutočné je to, čo môžeš zabiť alebo čo môže zabiť teba.“
Podľa Priepastníkovho vysvetlenia bol tento anjel dokonale skutočný.
Sledovala, ako dvíha meč, a upútali ju vytetované čiarky na hánkach – boli jej povedomé, vzápätí sa myšlienka vytratila. Sledovala svojho vraha a celkom odosobnene sa čudovala, prečo to robí. Nebolo predsa možné, že nastala posledná chvíľa jej života. Naklonila hlavu nabok a úporne mu hľadala v tvári nejaký náznak... duše... a naraz ju zazrela

Prečítajte si viac z knihy „Dcéra dymu a kostí“.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

krásna!!!

(Pepa, 30. 11. 2013 15:09)

Prečítala som ju na jeden hlt,nemá chybu...

Dcéra dymu a kosti

(Peťa, 7. 8. 2012 20:02)

Kto teda je? nedokážem tú knihu pochopiť...

Dokonalé!

(Zuzka, 23. 4. 2012 20:20)

Práve som ju prečítala...Od tej knihy som sa nemohla ani odtrhnúť! dva dni a mala som to. Naozaj odporúčam :) Zápletky a stále sa tam objavovali nové veci. Musím si zistiť viac o ďalších častiach! :)

Re: Dokonalé!

(Biba, 1. 7. 2012 13:17)

Súhlasím vždy si ju čítam zas a zas odznova a stale sa mi páči len škoda že ďalší diel má výsť okolo novembra už sa teším som nedočkavá :))

novinka

(Barca, 18. 11. 2011 12:47)

vyzerá lákavo... aj keď kníh na podobnú ak nie totožnú tému je v poslednej dobe akosi veľa... neviem, či len ja mám ten pocit. Ale chcela by som ju prečítať, z číročistej zvedavosti :)
dúfam, že nie je určená len teenagerom...

Nova séria

(Jožka, 15. 11. 2011 12:54)

Tento titul vyzera naozaj veľmi zaujímavo:), dalšia super séria, nove napínave príbehy, už sa teším:)