Choď na obsah Choď na menu
 


Deň matiek. Deň, kedy si si vrah vyberá svoje obete

den-matiek.jpg
„Každý človek je ako Mesiac. Má svoju temnú stránku, ktorú nikomu neukazuje. Situácie, ktoré túto stránku nechávajú vyniknúť, ma fascinujú. Preto rada píšem krimi,“ prezradila Nele Neuhausová. Je to najčítanejšia nemecká autorka a zvyknú ju prezývať aj Kráľovná nemeckej detektívky.
V češtine už vyšlo viacero kníh ako Zlý vlk, Kdo seje vítr, či Sněhurka musí zemřít. V slovenčine zatiaľ len Hlboké rany v roku 2012 a odvtedy, žiaľ nič.
Je dobré, že sa slovenský vydavateľ k nej opäť vracia – tentoraz v novinke Deň matiek.
Môžete sa tešiť na skvelé krimi. Rutinné vyšetrovanie smrti starého dôchodcu totiž odhalí mysterióznu sériu vrážd.

 

O čom je krimi Deň matiek?

V starom objekte neďaleko bývalej továrne na plnenie fliaš minerálnou vodou nájde doručovateľka novín mŕtvolu. Hlavná kriminálna komisárka Pia Sanderová zistí, že ide o bývalého majiteľa továrne Theodora Reifenratha. Žil sám a všetko nasvedčuje tomu, že je mŕtvy už niekoľko dní. Má poranenú tvár, možno nešťastne spadol alebo došlo k smrti cudzím zavinením.

V rámci rutinnej obhliadky miesta činu však Pia a jej šéf Oliver spolu s vyšetrovacím tímom urobia desivý objav: v psej ohrade, vedľa takmer na smrť vyhladovaného psa, ležia vyhrabané ľudské kosti. Forenzné oddelenie postupne nachádza na pozemku ďalšie mŕtvoly. Pred dvadsiatimi rokmi záhadne zmizla Reifenrathova žena Rita a jej muž odvtedy viedol samotársky život. Obyvatelia obce neveria, že by mohol byť sériovým vrahom.

Odkrývajú sa aj ďalšie podozrenia – manželia Reifenrathovci mali kedysi plný dom detí, ktoré si brali z detských domovov do pestúnskej starostlivosti. Zrazu sa nitky vyšetrovania rozbiehajú mnohými smermi za dnes už dospelými chovancami. Čo si pamätajú z mladosti a čo sa s nimi odvtedy stalo? Súdnemu lekárovi Henningovi Kirchhoffovi sa podarí identifikovať obete zo psej ohrady. Sú nimi ženy, ktoré boli zavraždené pred mnohými rokmi, vždy v májovú nedeľu, na Deň matiek. Pia je presvedčená, že vrah žije a hľadá si ďalšiu obeť. A začiatok mája sa nezadržateľne blíži.

Mali tajomstvo. Museli zomrieť. V nedeľu.
Keď zlo prenikne do rodiny...
Keď sa z obete stane vrah!

 

 

 

Špičkové krimi od skúsenej autorky

Nele Neuhausová nenadarmo patrí medzi top autorky detektívok. Postavy v jej knihách sú odpozorované priamo zo života. Navonok pôsobia celkom normálne, nech sa v ich mysli odohráva čokoľvek. Rozhodujúcim faktorom je skutočnosť, ako neuveriteľne vrství autorka napätie a príbehom strháva čitateľa.

Vo svojom príbehu vás dokáže dotlačiť do toho, aby ste netrpezlivo hltali stranu za stranou. Vie prekvapiť, šokovať zvratmi, umne buduje atmosféru plnú napätia. Chvíľami si myslíte, že viete, čo bude ďalej, kto za to môže...a zrazu vás zaskočí a vy ste opäť na začiatku.

 

Kto je Nele Neuhausová

Nele vyzerá veľmi dobre, príjemne, zhovorčivo...a nenapadlo by vám, že píše také napínavé detektívky J Predala milióny kníh a po jej hite Snehulienka musí zomrieť siahli filmári z televízie ZDF. Knihy Nele Neuhausovej preložili do 15 jazykov a spomínanú Snehulienku vydali už dvadsiaty raz, čo bol dôvod na vydanie jej zlatej edície.

Okrem krimirománov píše aj príbehy pre mládež, do ktorých vkladá láska ku koňom. Založila tiež nadáciu Nele Neuhausovej na podporu čítania, písania a hovorenia u detí a tínedžerov.