Choď na obsah Choď na menu
 


Duchárske young adult

netvor-je-zver.jpg
Netvor je zver je strašidelný young adult príbeh, z ktorého vám budú behať po chrbte zimomriavky.
Atmosféra plná kúziel, nostalgický dávny svet, trošku romantiky a zápletka, ktorá vás vtiahne.

Taká je novinka spisovateľky Peternelle van Ardale, ktorá pracovala ako knižná editorka a hoci si nikdy nemyslela, že niečo sama napíše, stalo sa. A nie preto, že by ju už nebavilo opravovať rukopisy iných. Ale jednoducho zistila, že radšej píše vlastné príbehy...

 

Na začiatku boli dve sestry.
Narodené len pár minút po sebe, každá s jemnou šticou tmavých vlasov na dokonalej hlavičke... No jedno z dievčat sa z matkinho zovretia vyšmyklo a babica ju zachytila len sekundu pred tým, ako dopadlo na zem.
Vtedy si vravela, že to bol zásah šťasteny.
Ani nie o pár mesiacov si želala, aby tú ohavu bola nechala spadnúť...

Je tu najstrašidelnejší duchársky príbeh roka 2017.

Alys mala sedem rokov, keď sa zjavili požieračky duší. Spolu s ostatnými deťmi ju zachránili a zverili do rúk pobožným dedinčanom v neďalekej osade. Po ôsmich rokov života v strachu sa v Alys niečo zlomí. Cíti, že má niečo spoločné s požieračkami duší, a možno aj s Netvorom, čo obýva okolité lesy. No na duši ju ťaží zvláštny dar, o ktorom nemôže nikomu povedať - okamžite by ju označili za bosorku a upálili. Mladé dievča však dychtí po slobode.

Po rodinnom nešťastí, sa ocitne uprostred toho najtemnejšieho lesa a spomína na detské rýmovačky, ktoré ju varovali pred Netvorom. V lese jej ale hrozí nebezpečenstvo nie len z temných zákutí... ale aj z hĺbky jej srdca i duše. Ani Netvor, ani Alys totiž nie sú tým, za čo ich ostatní považujú.

 

 

Netvor je zver, nuž navečer
vždy zvrtni kľúčom v bráne,
lebo ak sa nás v noci zmocní,
už sa to neodstane.
Netvor je zver, od tvojich dvier
nemieni vôbec odísť,
rohami búši, v tvojej duši
zaňuchal ďalšiu korisť.
Netvor je zver, zlý lucifer,
má tesáky, čo môžu
ti vnútro vyžrať nenápadne -
veď neporušia kožu.

Ak sa teda radi bojíte a radi čítate poriadne duchárske príbehy, toto je kniha pre vás. Netvor je zver vás zavedie do sveta plného desivej atmosféry, plnej chladu a hrôzy.
Dievča s tajomným darom dokáže ako jediné zachrániť osadu pred blížiacim sa nebezpečenstvom...