Choď na obsah Choď na menu
 


Dvojí život

Chapman Janet

Obrázok

Dvojí život

Obrázok

LK 2009

Secrets of the Highlander (2008)

Obrázok Je otcem jejího dítěte, ale tajemství, která před sebou mají, je poněkud odcizily... Megan MacKeagová chce samostatnost a volnost, proto utekla z milující, leč občas dusivé náruče své rodiny skotských horalů do kanadské tundry, aby pracovala jako ekoložka. Nabyté svobody si však neužívá dlouho - brzy se zcela odevzdá svému kolegovi ve výzkumu, Waynu Ferrisovi. Po několika týdnech štestí ji však Wayne odmítne a pošle Megan domů do Maine samotnou a těhotnou... 

Obrázok

Posledný diel série o stredovekých škótskych bojovníkoch, ktorý boli omylom prenesený do budúcnosti, opäť nesklamal. Rovnako ako ostatné knihy tejto série od Chapman prináša romantiku, mágiu a napätie - jednoducho skvelé - a to knihy zo súčasnosti nijako zvlášť neobľubujem , ale Chapmanovej knihy sú okorenené mágiou a humorom, napätím a primeranou dávkou kriminálnej zápletky, a samozrejme romantiky. No a Janet Chapman má ten dar, že vie všetky tieto ingrediencie zmixovať do nádhernej knihy, ktorá upúta, číta sa ľahko a svižne, jej postavy myslia a ožívajú na stránkach kníh. Takže mi je troška ľúto že je to už posledný diel série, snáď LK vydajú ešte niečo od tejto autorky.

 

Sériu uzatvára príbeh o Megen jednej zo siedmich dcér zemana klanu MacKeagov, ktorá sa vracia domov tehotná a zranená, aby sa vylízala zo svojich rán a začala od znova. Keď sa už ako tak postaví na nohy,  a začne opäť plánovať svoju budúcnosť zisťuje, že muž, ktorý jej to všetko spôsobil je v Pine Creak pod iným menom ako ho pozná ona a čuduj sa svete dokonca v službách zákona, a aby toho nebolo dosť, Megan sa presťahovala do domu, ktorý susedí s tým jeho. No a okrem druidov a škótskych bojovníkov tu máme i Potomka indiánskeho šamana a jedného chorého draka, ktorý rád maškrtí.

 

 

Pine Creek Highlander
1. Charming the Highlander (2003) - Muž ze středověku (Levné knihy 2009)
2. Loving the Highlander (2003) - Muž s mečem ( Levné knihy 2009)
3. Wedding the Highlander (2003) - Válečníkova svatba ( Levné knihy 2009)
4. Tempting the Highlander (2004) -Pokušení (Levné knihy 2009)
5. Only with a Highlander (2005) - Strom života (Levné knihy 2010)
6. Secrets of the Highlander (2008)- Dvojí život (Levné knihy 2010)

Obrázok ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Janet Chapman

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super:-)

(veronika, 14. 11. 2010 20:47)

vyzera to veľmi zaujímave..ako všetko od tejto autorky