Choď na obsah Choď na menu
 


Elita (Kiera Cassová)

elita.jpg
Komu dá svoje srdce?

Pre 35 dievčat to bola životná šanca ako uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona.
Preto vstúpili do Selekcie.
Pre Americu Singerovú to však bola nočná mora, pretože musela opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámila s princom Maxonom a postupne začala prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány. Uvedomila si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela...

 

35 dievčat vstúpilo do paláca. Zostane ich len šesť.
 

A dobrodružstvo pokračuje. Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. Elita.
America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce.
Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti.
Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili.

elita1.jpg

Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie.

Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?

Elita je opäť mimoriadne pútavé čítanie, útoky sa stupňujú, spoznávame pravé charaktery postáv a dozvedáme sa aj viac o samotnom kráľovstve. „Len čo som začala čítať druhý diel, bola som napätá ako traky,“ priznáva jedna z čitateliek. Napätie naozaj graduje a pre fanúšikov dystopie zaujímavý nápad a skvelé spracovanie.

Kiera Cassová je autorkou trilógie Selekcia – prvý diel s rovnomenným názvom vyšiel v roku 2014, séria pokračuje novinkou Elita a kruh sa uzavrie knihou Prvá. To bol pôvodný zámer, no napokon sa Kiera (na radosť svojich fanúšičiek) rozhodla rozšíriť sériu o knihu The Favourite (z pohľadu Marlee) a nasledovať bude The Heir, potom ešte pravdepodobne jedna.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.