Choď na obsah Choď na menu
 


Holubičí srdce

Tina St. John

Séria o dračím kalichu

 

Heart of the Hunter - Srdce lovce (KMa)
Heart of the Flame - Srdce plamene (KMa)
Heart of the Dove - Holubičí srdce (KMa)
Heart of the Dragon - ještě nevyšla ani anglicky

Holubičí srdce

V originále:  HEART OF THE DOVE

Vydalo: KMa Levné knihy 2007

Obrázok Anotácia:

Podrobné, ale nesmírně živé vyprávění, stateční a citliví hrdinové, podmanivá zápletka. Nechybí velká míra vášně a nebezpečí a také trochu kouzel. To všechno je brilantně spojeno v první z novodobých sérií z období středověku, kterou napsala Tina St. John.

 

Obrázok

Túto knihu som zaradila k rubrike Fantasy, pretože hneď od začiatku sa to tu hemží nadprirodzenými silami a vlkolakmi.

Anotácia nám zas nič moc nepovedala. (len preto táto kniha skvelá ležala takmer pol roka zabudnutá u mňa v poličke)

Príbeh začína na počas búrky na lodi, kde Randa napadne vlkolak, aby ho pripravil o časť vzácneho kalicha. Rand je na ceste za pomstou, pred krátkym časom prišiel o rodinu kvôli strašnému zlosynovi Siliasovi de Mortaine. Časť kalicha je pascou a lákadlom pre strašného Siliasa, ktorému slúži celý zástup vlkolakov. Rand je zranený a prebudí sa na pláži pri lesoch ktoré obýva nádherná Serena so svojou matkou. Rand žije, ale kalich sa záhadne stratil.

Serena ktorá roky žije so svojou matkou v úplnej samote v lese má zvláštny magický dar, volá ho Poznanie. Pri dotyku cíti pocity ktoré majú ľudia i zvieratá, dokonca vidí útržky ich myšlienok. Stretnutie s Random ktorý je plný bolesti, pomsty nenávisti a prázdnoty ňou hlboko otrasie.

Rand sa v lese pomaly uzdravuje po stretnutí s vlkolakom a hľadá stratený kalich - jediný prostriedok jeho pomsty. Svoj čas trávi so Serenou, do ktorej sa i napriek svojej vôli zamiluje.

Jeho osud však riadi pomsta....

Príbeh je súčasťou série štyroch príbehov, z ktorých zatiaľ vyšli len tri. ( no neviem o čom bude štvrtý, mne prišlo že zlosyn bol potrestaný, a  všetko skončilo ) i keď som tento tretí čítala ako prvý neubralo mu to na kvalite, verím že zoženiem i ďalšie dve časti série.

Tak trocha nezvyčajné na historickú romancu ale skvelé čítanie......

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Tina St. John

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mňam

(knihovnica, 28. 10. 2008 6:57)

po prečítaní tvojho komentára mám za to, že sa pustím po hľadania tejto knihy a pevne verím, že ju ešte niekde zoženiem.
Zbožňujem takéto knihy...