Choď na obsah Choď na menu
 


Koruna osudu

Bertrice Small

Koruna osudu

Séria Hetar

1. Lara (2005) - Lara (Baronet 2009)
2. A Distant Tomorrow (2006) - Vzdálené zítřky (Baronet, 2009)
3. The Twilight Lord (2007) - Pán soumraku (Baronet, 2010)
4. The Sorceress Of Belmair (2008) - Čarodějka z Belmairu (Baronet, 2010)
5. The Shadow Queen (2009) Královna stínú( Baronet 2011)
6. Crown of Destiny (2010) Koruna osudu (Baronet 2011)

Obrázok Koruna osudu

Uplynulo již sto let od doby, kdy Lara zachránila svět. Je sice stejně mladá a krásná jako tehdy, ale už ji opustilo mnoho přátel a její vliv odešel s těmi, kdo pamatovali její hrdinství.

A její syn, hanebný Pán soumraku Kolgrim, cítí, že přichází jeho chvíle. Neodvažuje se Laře postavit zpříma, hledá své postranní cestičky a Lara se obává, že ani její nezměrná síla jí nebude nic platná. Ještě se však musí vyplnit dávné proroctví a než vše bude ztraceno, nalezne Lara podporu v moudrosti a lásce velkého Kaliqa, i u své nejmladší dcery Marziny, která se v okamžiku pravdy ukáže být hodnou své matky.

Obrázok 

 

Chvíľu som uvažovala nad tým, či po poslednej skúsenosti Korunu osudu vôbec kúpiť, no keďže som okrem čitateľky aj šialený zberateľ sérii , rozhodla som sa napokon poslednú časť kúpiť. Keďže bola oproti ostatným knihám aj najtenšia, povedala som si, že keď sa do nej pustím nebude to čítanie dlho trvať! Však som zvedavá,ako to napokon skončí.

Prečítala som ju za 4 hodiny a môžem povedať, že mi odľahlo. Táto bola hneď po prvej asi najlepšia. Neviem, či to bola práca redaktorky, či si madam Small vstúpila do svedomia, ale Koruna osudu bola prudko čitateľná!

Príbeh Lary sa uzavrel. Všetci, ktorých poznala, ktorých milovala, už pomreli, vrátane jej smrteľných detí a vnúčat. Lara tvrdošíjne odmietala opustiť Terah navzdory tomu, že jej potomkovia dávno zabudli na jej hrdinské činy, odmietajú prítomnosť mágie, no z nesmrteľnej a stále rovnako krásnej Lary majú strach. Jedine Dilon, syn Kaliqa a Lary, Marzina a Kolgrim pamätajú časy niekdajšej slávy. Jej syn Kolgrim začína rozohrávať hru, ktorej cieľom je pokoriť Hetar a zahaliť ho temnotou, proti čomu jeho matka Lara celý život bojovala, no napokon pochopí, že bola len prostriedkom, ktorý mal temnotu zadržať čo najdlhšie, aby si ľudia uvedomili dôležitosť svetla a magie. 

Ľudský národ v Hetare sa napokon zvrhol a sám tak otvoril brány Temnote a Kolgrimovi. Magické bytosti vrátane Lary a jej životného nesmrteľného druha Kaliqa musia svet opustiť. 

Ibaže v každej temnote vždy žije iskierka svetla a nádeje a tou sa stane práve Marzina, v ktorej je svetlo po matke a temnota po otcovi.  

Anotácia ma trošku zmiatla. Marzina sa v tomto príbehu nestihla nejako viac prejaviť, možno v ďalšej časti, lebo podľa záveru predpokladám, že ešte nejaká príde!

, za to, že táto časť sa vyhla nadmernému sexu a príbeh bol skutočne príbehom. A  týmto madam Small odpúšťam aj šialený, ako päsť do oka neodpustiteľný záver, ktorý túto fantastickú rozprávku úplne rozhodil .       

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pán prsteňov v podaní B. Small

(Kristína, 2. 6. 2011 10:53)

teda aspoň čo sa motívu týka (svetlo kontra temnota). A tento fakt nám nezabudla autorka pripomenúť aspoň dvakrát za každú kapitolu. Ako Janka správne poznamenala, Smallová je zrejme sklerotická a myslí si, že jej čitatelia tiež :-))))))))))))) Záver som presne taký nečakala, ale už keď bolo naznačené, že je "šokujúci", predpokladala som, že bude mať niečo spoločné s nami pozemšťanmi. Čitateľná kniha, na Smallovú :-)

záver

(knihovnica, 18. 4. 2011 7:39)

Kristínka, to by si ho musela prečítať. Sánka mi spadla až na zem a najprv som len civela na tie riadky, či dobre vidím :))))
Neprezradím, treba prečítať :))

Prezraď, Janka

(Kristína, 18. 4. 2011 7:26)

Aký je ten záver? :-)