Choď na obsah Choď na menu
 


Kronika Cambion - Magická príťažlivosť

large-kronika_cambion_magicka_pritazlivost.jpgJaime Reed

Kronika Cambion - Magická príťažlivosť

Fragment, 2014

Sedemnásťročná Samara pracuje v kníhkupectve, aby si zarobila na svoje prvé auto. Je od prírody podozrievavá a za sarkazmom skrýva svoje skutočné pocity. Spolu s ňou tam pracuje aj Caleb, očarujúci a tajomný mladík, ktorého uhrančivé oči nenechajú chladnou takmer žiadnu ženu. Samara je jediná, ktorá cíti, že za jeho neodolateľným pohľadom sa skrýva nebezpečenstvo.
Tajomstvo, ktoré Caleba obklopuje, privádza Samaru do sveta kambionov, v ktorom je príťažlivosť a atraktivita podmienkou prežitia. Neskôr, keď sa okolo nej začnú diať desivé veci a v ohrození sa ocitne aj jej rodina, musí sa Samara rozhodnúť, či bude riskovať a urobí rozhodnutie, ktoré by navždy zmenilo jej život.

Prvý diel novej young adult série z ponuky vydavateľstva Fragment začína ako "bežný" tínedžerský príbeh - mladá Samara brigáduje v kníhkupectve, aby si mohla doplatiť potrebnú čiastku na nové auto. Spolu s ňou tam pracujú aj iní - poľská študentka Nadine, odmeraná kráska, Alicia, ktorú ešte ako dieťa zvykla Samara strážiť, a v neposlednom rade Caleb - príťažlivý chlapec, nad ktorého úspechmi u ženského pohlavia Samara len nechápavo krúti hlavou. Jeho prílišné sebavedomie a krátke úlety ho v jej očiach nestavajú na popredné miesto. A to je veľké plus - nečakajte teda žiadneho lámača sŕdc s nežnou dušičkou, pred ktorým sa hrdinke budú podlamovať kolená 

Ako to už však býva, počiatočná nevraživosť je vystriedaná stúpajúcim záujmom a napokon všetko pohlcujúcou láskou. Nie je to ale také jednoduché - Caleb je plný tajomstiev, a keď sa v jeho okolí začne objavovať čoraz viac otrasených a na živote ohrozených žien, Samara vie, že sa musí mať na pozore. Čo je na ňom okrem uhrančivých fialových očí také uhrančivé, že mu žiadna neodolá? Ako to robí, že si dokáže všetkých omotať okolo prsta? Je to práve jej schopnosť odporovať mu a uťahovať si z neho, čo Caleba najviac priťahuje. Je jedna z mála skutočne úprimných a otvorených ľudí, ktorých pozná, čo je okrem jej fyzickej príťažlivosti hlavný dôvod, prečo ho tak zaujala. Je tu však tajomstvo, ktoré môže ich začínajúci vzťah veľmi rýchlo pochovať... Caleb totiž patrí medzi kambionov - duchov vysávajúcich životnú energiu

Najväčšími plusmi Magickej príťažlivosti sú jednak hlavné postavy (ironické, trefné dialógy vám určite vylúdia úsmev na tvári), a tiež nie celkom predvídateľný koniec. Autorka rozpracovala viacero dejových línií, a teda je logické, že má o čom písať aj v ďalších dieloch. Môžete tipovať, čo sa stane so Samarou a ako to ovplyvní nielen jej život, ale aj osud jej blízkych - rodičov a najlepšej priateľky (ktorí sa taktiež radia medzi tie zaujímavejšie postavy). Ak hľadáte rozptýlenie a príbeh, pri ktorom zabudnete na svoje všedné starosti, skúste siahnuť po tejto knihe. 

Spracoval Marek Zákopčan

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujeme vydavateľstvu Fragment.

Viac informácií o knihách i autorke nájdete na stránke www.kronikacambion.sk

(do pozornosti dávame aj ďalšiu pútavú sériu - Medzi nebom a zemou

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.