Choď na obsah Choď na menu
 


Milenec z temnot

Teresa Medeiros

Milenec z temnot 

Obrázok

Vydal Domino 2005

Obrázok anotácia

Carolina Cabotová se po smrti rodičů musí se postarat o dvě mladší sestry, a přitom nemá peněz nazbyt. Východiskem z nouze se zdá být sňatek prostřední Vivienne s urozeným šlechticem. Adrian Kane je nejen bohatý, ale také pohledný mladý muž. Když se Caroline doslechne, že se o něm ve vysoké londýnské společnosti trousí podivné zvěsti, začne se o sestru strachovat. Adrian je pozve na návštěvu rodového panství, kde Carolina užasle zjišťuje, že ji tajemný muž začíná přitahovat.

Obrázok

Keď som sa konečne po niekoľkých mesiacoch čakania a zháňania ( vďaka Kristína a Lenka)   dostala k prvému dielu upírskej série o dvoch bratoch Adriánovi a Juliánovi Kanovcom, zas som nemala chvíľu času, aby som ju chytila do ruky. Ale keď somsa napokon pustilado čítania  k svojej raňajšej nedelnej káve, už som ju nevedela odložiť. A presne to na knihách zbožňujem. Vtiahnu vás do deja a už vás nepustia.

Carolína spolu s mladučkou sestrou Portiou ( hrdinkou druhého dielu) prichádza do Londýna za svojou treťou sestrou Vivienn, aby jej poslúžila ako garde a zároveň jej odsúhlasila sobáš s Adriánom, bohatým grófom, ktorý ich má vytrhnúť z biedy. Avšak okolo potenciálneho ženícha sa vznáša desivé tajomstvo, ktoré energickú a zároveň vysoko racionálnu Carolínu desí a zároveň vzrušuje. 

Ako sa Carolína zachová, keď zistí pravdu? Je jej láska dosť silná, aby sa postavila temným silám samotných pekiel? A čo jej sestry...

U mňa kniha zabodovala na plný počet, hoci aj som čítala najprv druhú časť o Porii a Juliánovi. Ztracená duše .Skvelé čítanie, prekvapivé a zároveň plné romantiky.

Pridajte sa a hlasujte...

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Teresa Medeiros

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kupim

(Petronela, 8. 2. 2010 11:34)

ak by niekto mal jej knihu a aj druhy diel tak by som ju ada kúpila.

vydarené

(saša, 25. 7. 2009 23:20)

Čítala som od Teresy Medeiros aj knihy, ktoré ma nezaujali. Toto bola po dlhom čase prvá, po ktorej som siahla a neoľutovala som. Trochu som sa obávala toho upírstva, ale musím sa priznať, že kniha ma nakoniec strhla tak, že som ju zhltla za pár hodín. Dobre vykreslená záhada a napätie udržané až do konca. I vzťah medzi Adrianom a Caroline je vykreslený výborne. Celý čas váhate, či skutočne nie je predsa len upírom on. Trochu mi vadili len posledné kapitoly. To, že sa Caroline odvážne pustila spolu so sestrami do boja s Adrianom, pôsobilo ako retardačný prvok a akoby tie kapitoly zrazu písal niekto iný. V celku však hodnotím túto knihu veľmi pozitívne.