Choď na obsah Choď na menu
 


Milenec z temnot(1042)

J.R.Ward

 

Milenec z temnot

 

Obrázok

Baronet 2010

 

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských Obrázok bojovníků, ochránců rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku s odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z upírů je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě polorodou sestru, musí za ni Wrath vzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nezdálo ani v nejdivočejších snech.

Obrázok

Ani neviem, ako začať... . Keď som si prečítala Súmrak, povedala som si WOW! Potom prišli Upírske denníky a Hetar a bola som nadšená. Len pred pár minutami som však dočítala pekne obsiahlu knihu Milenec z temnot a ani neviem, či vôbec existuje výraz, ktorým by som túto knihu ohodnotila.

Božská! V sérii upírskych fantasy sa táto pre mňa stala number one!  Keby som toto videla natočené ako film, tak si ho púšťam dookola.

V príbehu nechýba napätie, humor, romantika, erotika, fantasy a... krv. Ibaže nám autorka priniesla  nový pohľad na upírov, na ich všedný život, hierarchiu, a v neposlednom rade aj krmenie :-). A véééľmi, veľmi zaujímavo napísané, posplietané ako pavučinka, ktorá prekvapila originalitou. Sama seba som sa pýtala, dá sa to ešte? Vymyslieť niečo nové? A veruže dá...

Uvodný príbeh do série Bratstvo čiernej dýky sa odohráva v súčasnosti a  predstavuje nám arogantného kráľa, Wratha, najurodzenejšieho člena upírskeho národa a zároveň veliteľa bratstva, ktorý však svoje povinnosti neberie príliš vážne. Skôr sa vyžíva v pouličných šarvátkach, neorganizovanom likvidovaní bezduchých - ich úhlavných nepriateľov, vyvolávaním strachu, ignorovaním tradícií. To všetko prinieslo rasu takmer do záhuby. Storočia plynú rovnako, nikto netuší aké tajomstvo skrýva v duši, Wrath je postrachom nielen pre bezduchých, ale aj pre svojich vlastných, až kým nestretne Beth. Dcéru člena bratstva a zároveň priateľa, ktorá je spola človek, spola upír. Jej premena sa blíži, jediný, kto ju môže zachrániť a viesť,  je práve on.  

Ich stretnutie je osudové. Vášnivé, vtiptné, iskrivé... 

Ale aj ostatní členovia bratstva sú  veľmi zaujímaví, dokonca ma bavil aj starý komorník a policajt Butch .  Veľmi dobre sa to číta, verte mi! Aj som sa zasmiala, aj napätia som si užila požehnane a dokonca aj romantiky. Pre tých, ktorým fantasy príbehy učarovali,  je táto kniha ako čerešnička na torte. Skvelé! Ďalšia  časť Milenec z věčnosti  je naplánovaná na jún a pravdepodobne budem medzi prvými, kto ju bude mať doma. 

Moje hodnotenie: SKVELÁ!!! 

 

 Black Dagger Brotherhood
1. Dark Lover (2005)- Wrath - Milenec z temnot Baronet 2010
2. Lover Eternal (2006) - Rhage - Milenec z večnosti Baronet 2010
3. Lover Awakened (2006) - Zsadist
4. Lover Revealed (2007) - Vishous
5. Lover Unbound (2007) - Butch O'Neal
6. Lover Enshrined (2008) - Phury
7. Lover Avenged (2009) - Rehvenge
8. Lover Mine (2010) - John Matthew

 

Náhľad fotografií zo zložky J.R.Ward

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

milenec snov

(Andrea, 2. 10. 2010 12:46)

Výborná kniha nevedela som od nej oči z pustiť .Už sa teším teraz idem čítať Nočné objatie

Super

(Gaba, 26. 6. 2010 13:14)

Kniha je super nič ine nemam ktomu dodať

skvelá

(alma, 4. 6. 2010 13:39)

súhlaím so všetkým, čo tu bolo o knihe uvedené. tiež som bola toho názoru, že o upíroch sa už snáď nedá nič nové vymyslieť, ale vidím, že fantázia je nekonečná. prekvapilo ma a to poriadne, že tretia kniha je o zsadistovi...myslela som, že s tou jeho neovládateľnou povahou uspeje na poli lásky medzi poslednými...no a je jún a knihu ešte stále nemajú..trpezlivosť, všakže...

Katke

(Lenka, 21. 5. 2010 15:28)

Prečo myslíš že ju niekto má v PC, kniha vyšla asi pred mesiacom je bežne dostať kúpiť, na Gorile ju dokonca majú za super cenu.

prosba

(Katka, 20. 5. 2010 22:57)

nemate ju niekto v PC? ak ano neposlali by ste mi ju prosim na kacenka13@azet.sk? budem velmi vdacna...

súhlasím

(Lenka, 20. 5. 2010 9:43)

aj ja musím súhlasíť so všetkými skvelými hodnoteniami, čo tu odzneli, knihu som v noci dočítala, pretože sa od nej nedalo odtrhnúť, už sa teším na pokračovanie, ale ešte viac sa teším na tretiu knihu série o Zsadistovi ten ma zaujal:)

Skvelá kniha!

(Ada, 17. 5. 2010 7:35)

Už dávno sa mi kniha nečítala tak ľahko. Bolo to naozaj iskrivé, napínavé a romantické! A to moc príbehy zo súčasnosti nemusím a ani tie upírske. No v tomto prípade sa neviem dočkať ďalšej časti, už aby bol jún :-)

Ozaj božská

(Kitty, 13. 5. 2010 16:15)

Ahoj, ešte som ju prečítala len do polovičky , ale už som nadšená,
je to vzrušujúce, napínavé, krásne romantické a sexy. Už sa teším na druhú časť.Odporúčam, odporúčam, odporúčam.