Choď na obsah Choď na menu
 


Muž ze středověku

Janet Chapman

Obrázok

Muž ze středověku

Obrázok

Levné knihy 2009

V originále: Charming the Highlander (2003)

Obrázok Po letecké havárii se skvělá vědkyně Grace Sutterová ocitá na vrcholku hory v Maine a je vydána napospas divoké pustině. Pád letadla přežil ještě jeden pasažér - Greylen MacKeage, přitažlivý válečník ze středověku, který se ocitl v dnešní době, aby konečně našel svoji osudovou ženu. Při souboji s drsnou a ledovou krajinou oba zaskočí prudká vášeň, která mezi nimi vzplane. Grace nemá ve zvyku podléhat svým citům, ale nyní je vše jinak. Také Grey propadá jejímu kouzlu...  

Obrázok

Prvý diel zo série od stredovekých škótskych horaloch, ktorý omylom preniesol v čase o osemsto rokov do budúcnosti starý druid z vlastných sebeckých dôvodov.

 

Príbehu vôbec niet čo vytknúť, ale ja by som privítala troška viac podrobností o tom ako sa ocitli v budúcnosti a tie prvé dni čo nasledovali potom, pretože autorka to dosť skrátila a my rovno vhupneme do doby štyri roky po ich príchode.

 

Grey MacKeage stretáva Grace v lietadle ktoré smeruje do Pine Creek. Grace nadaná vedkyňa a matematička musí po smrti svojej sestry Mary splniť jej posledné želanie - vyhľadať otca dieťaťa a zveriť mu ho do výchovy. Grace však vôbec nemá v úmysle tak ľahko sa dieťatka vzdať hlavne ak pochybuje o zdravom rozume otca. Vydáva preto pri návrate domov dieťa za svoje a chce tak získať čas aby spoznala otca dieťaťa a overila si či mu môže zveriť výchovu svojho synovca.

 

Lietadlo v ktorom Grace a Grey letia sa niekoľko míľ pred cieľom zrúti a oni prežijú len vďaka zázraku . Všade okolo je plno snehu a ľadu a preto Grace zverí svoj i Malého život do rúk Greya, čo sa ukáže ako správne rozhodnutie. Grey je mužom, o ktorého sa dá oprieť avšak vyžaduje úplné podriadenie a poslušnosť – ako zo stredoveku - myslí si často Grace a ani netuší ako je blízko pravde.

 

No a tiež je tu pár zlosynov, jeden neúspešný vesmírny projekt. Ale aj živelnú pohromu a prudkú vášeň medzi Greyom a Grace. A tiež niekoľko kúzel a dávno predpovedaných sedem dcér.

 

 

Pine Creek Highlander
1. Charming the Highlander (2003) - Muž ze středověku (Levné knihy 2009)
2. Loving the Highlander (2003) - Muž s mečem ( Levné knihy 2009)
3. Wedding the Highlander (2003) - Válečníkova svatba ( Levné knihy 2009)
4. Tempting the Highlander (2004) -Pokušení (Levné knihy 2009)
5. Only with a Highlander (2005) - Strom života (Levné knihy 2010)
6. Secrets of the Highlander (2008)- Dvojí život (Levné knihy 2010)

Obrázok ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

 

 

 

 

Od autorky nedávno vyšlo:

Manželství s neznámým

Obrázok Alex Knight je mrtvý - nebo si to alespoň všichni myslí. Ovdovělý inženýr je odborník a dobrodruh, proto odjíždí na stavbu do Jižní Ameriky, kde je po nájezdu rebelů prohlášen za mrtvého. Když se později objeví zpátky v Maine, živý a zdravý, je jeho truchlící rodina v šoku. Největší šok však zažívá sám Alex poté, co zjistí, že je ženatý se ženou, kterou nikdy neviděl...

 

 

 

Milovat Annu

Obrázok Když Ethan souhlasil s tím, že bude pracovat na pile, kterou jeho rodina právě zakoupila, nemohl tušit, že bude hned první den propuštěn. Správně by se měl na tu velmi otevřenou ženu, pracující na pile jako předák, zlobit, ale něco na ní mu připadá až znepokojivě povědomé - a to přesto, že si je Ethan jistý, že by si setkání s tak překrásnou ženou, jakou Anna Segeeová je, jistě pamatoval...


 

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Janet Chapman

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.