Choď na obsah Choď na menu
 


Nespoutaný milenec

Obrázok J.R.Ward

Nespoutaný milenec

Séria Bratrstvo černé dýky

Baronet 2011

Vishous je úskočný bojovník se zatvrzelým srdcem toužící jen po střetu s nepřáteli upírů, obdařený destruktivními sklony a též děsivou schopností vidět do budoucnosti. Když je ale v boji vážně poraněn, zamiluje se v nemocnici nečekaně a beznadějně do své lidské lékařky, doktorky Jane Whitcombové. Ta opětuje jeho city a léčí nejen jeho tělo, ale i bolesti jeho duše. Vishous však proti své vůli dostává nové poslání, čeká jej osud, v němž pro Jane patrně nebude místo.

Len čo mi prišla, odložila som všetky ostatné knihy nabok a poďho na Vishousa! Viac než 500- ka strán za dva dni, hltala som stranu za stranou kým som nemala oči krvavé ako angorák, a nevadilo mi, že nie som schopná prakticky nič robiť, kým tú knihu "nezožeriem"!  Ach, môjtybože! Tá séria je naozaj zdraviu škodlivá a nebezpečná 

Štýl písania = skvelý! Séria = hotová fantázia! Ibaže Vishous... Hm...

Niežeby som bola nespokojná, to ani náhodou nie! Inak by som ju len prekladala z miesta na miesto. No táto časť mne osobne nejako nesadla. Priznám sa, očakávala som niečo iné, nevedela som sa nijako stotožniť ani s ním, ani s Jane, to však neznamená, že kniha bola zlá. Asi som pri tejto autorke ako čitateľka rozmaznaná a sakramensky náročná :))) 

Vishous po peripétiach s Butchom hľadá zmysel života, ako bude pokračovať ďalej, ako pochovať pocity, ktoré ním zmietajú. Jeho vízie sú preč, bojí sa smrti, ktorá sa stala jeho nočnou morou, konečne spoznáva svoju matku ( a to je veru riadne prekvapenie) :) spomína na minulosť a stretáva ľudskú ženu - doktorku Jane ...

Okrem toho tu stretneme všetkých starých známych, vrátane Johna, bezduchí sa príbehom mihnú len ako štatisti :). Skrátka, bez Vishousa by séria nebola kompletná, ale už sa teším na Phuryho :)))

  Black Dagger Brotherhood
1. Dark Lover (2005)- Wrath -
Milenec z temnot
Baronet 2010
2. Lover Eternal (2006) - Rhage -
Milenec z večnosti Baronet 2010
3. Lover Awakened (2006) - Zsadist -
Probuzený milenec Baronet 2010
4. Lover Revealed (2007) - Vishous
5. Lover Unbound (2007) - Butch O'Neal -  Nalezený milenec (2011)
6. Lover Enshrined (2008) - Phury
7. Lover Avenged (2009) - Rehvenge
8. Lover Mine (2010) - John Matthew

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Vishous

(Kitty, 4. 7. 2011 10:53)

Tak nejako som vyzerala aj ja, všetko išlo bokom a čítala som ako divá. Mne sa však tento príbeh páčil a nemám k nemu žiadne výhrady. Mne sa skôr zdá, že na to čo prežil ako dieťa je až veľmi normálny a Jane sa k nemu hodila, lebo klasickú krásku by asi u seba nestrpel. Bolo to pekné čítanie a vrelo odporúčam a ja by som dala päť srdiečok bez výčitiek :)

ten prvy "hnedy svalnac" :D

(Michellinka, 25. 4. 2011 20:01)

toto sme ich z jedneho fora bombardovali e-mailami a jednej dievcine odpisali, ze vytvarnicka to teda zmenila :D