Choď na obsah Choď na menu
 


Nočné objatie

Sherrilyn Kenyon

Nočné objatie

Obrázok

Night Embrace 2003

IKAR 7/2010
Obrázok  Sunshine už dávno po nikom tak netúžila. V tom mužovi bolo niečo zvláštne... Od prvej chvíle jej bol taký blízky! Keď vychádza najavo, že ten krásny, príťažlivý a zmyselný
cudzinec je jej manžel z predchádzajúceho života, na chvíľu dokonca uverí, že by ju mohol ľúbiť. No miluje naozaj ju? Neoživila v ňom len jeho city k mŕtvej žene? Bude si
vôbec niekedy istá?
V srdci Sunshine sa prebúdza láska, ale nemieni sa vzdať života samostatnej slobodnej ženy. Až kým nepochopí, že je jedno, či sa vedľa nej zobúdza Talon, alebo Speirr a
či v nej vidí Sunshine, alebo Nyniu. Sú spriaznené duše. Márne sú kliatby i nástrahy, zbytočné pochybnosti...
Podarí sa Sunshine a Talonovi prelomiť kliatbu a uchrániť svoju lásku pred hnevom starovekých bohov?

Obrázok

Konečne som sa dostala aj k tejto knihe, prtože som na ňu už dlho len pozerala a čakala na vhodnú chvíľu a chuť na ďalší z fantasy príbehov. A potom šup, zhltla ju z večera do rána, naštvaná sama na seba, že zas som si ju pri tom tempe nestihla ani vychutnať, tak rýchlo som ju "zožrala".

Úvod mi prišiel trošku chaotický, nevedela som kde som, o čom to je, ani súvislosti z predchádzajúcich časti neboli jasné... ale šlo len o prvých pár stránok, potom som sa už chytila ako ryba na udičku.

Sunshine mi bola veľmi sympatická, energická, zábudlivá, chaotická umelkyňa, pre ktorú všetko nadprirodzené bolo úplne prirodzené , nakoľko sa pohybovala v okruhu rodiny a známych, ktorí boli všetci tak trošku "divní", vrátane jej starej matky, ktorá bola napokon v knihe veľkým prekvapením :))

Talon, lovec démonov, zvyknutý na svoju kliatbu, utrpenie, podriadenosť rozmarom Bohov, ktorí si priam vychutnávajú moc nad osudmi ľudí, ale aj nesmrteľnými.

V knihe pokračuje boj medzi Lovcami temnoty a upírmi, dozvedáme sa mnoho nového, stretávame starých známych z predchádzajúcich častí série, Kyriana, Juliana,  ale hlavne prežívame lásku medzi Sun a Talonom, ktorí si boli súdení už pred stovkami rokov. 

Viac neprezradím... V anotácii je takmer všetko podstatné. Stojí za to si ju vychutnať!

Kniha je skutočne skvelá, páčila sa mi, rozhodne ju nemôžete vynechať , ak sa vám páčili ostatné. Už aby boli vydané všetky... Zaujal i ďalší člen Lovcov... To bude pošmak!!!!  

 

Night Embrace
Obrázok

(2003)

Obrázok Dear Reader,

Life is great for me. I have my chicory coffee, my warm beignets, and my best friend on the cell phone. Once the sun goes down, I am the baddest thing prowling the night: I command the elements, and I know no fear. For centuries, I've protected the innocent and watched over the mankind, making sure they are safe in a world where nothing is ever certain. All I want in return is a hot babe in a red dress, who wants nothing more from me then one night.

Instead, I get a runaway Mardi Gras float that tries to turn me into roadkill and a beautiful woman who saves my life but can't remember where she put my pants. Flamboyant and extravagant, Sunshine Runningwolf should be the perfect woman for me. She wants nothing past tonight, no ties, no long-term commitments.

But every time I look at her, I start yearning for dreams that I buried centuries ago. With her unconventional ways and ability to baffle me, Sunshine is the one person I find myself needing. But for me to love her would mean her death. I am cursed never to know peace or happiness-not so long as my enemy waits in the night to destroy us both.

--Talon of the Morrigantes

Obrázok

Drahý čitateľ,
Môj život je fajn. Mám svoju meltu, mám teplé beignetky a svojho priateľa naporúdzi na linke. Keď sa prebudí noc, som tou najhoršou vecou, ktorá sa túla temnotou. Ovládam prírodné živly a nemám strach. Storočia chránim nevinných a strážim ľudstvo. Usiťujem sa, že sú v bezpečí vo svete, kde nič nie je isté. Na oplátku chcem len kočku v červenom, ktorá sa uspokojí len s jedinou spoločnou nocou.
Namiesto toho som dostal alegorický voz osláv Mardi Gras, ktorý zo mňa urobil na ceste takmer mastný fľak a krásnu ženu, ktorá mi zachránila život, no nemapätá si, kam mi dala nohavice. Je ohnivá a extravagantná. Sunshine Runningwolfová predstavuje pre mňa perfektnú ženu. Po minulej noci si nič nenárokuje, nerobí scény.
No vždy keď na ňu pozriem, začínam túžiť po minulosti, ktorú som pochoval pred mnohými storočiami. Sunshine má nekonvenčný prístup k veciam a vie mi popliesť hlavu. Je to jediná osoba pri ktorej viem, že ju potrebujem. No moja láska k nej pre ňu znamená jej smrť. Som prekliaty, nikdy nebudem poznať pokoj ani šťastie kým v nočnej tme čaká nepriateľ, ktorý nás chce oboch zničiť.

Talon z Morrigantesu

 Obrázok

Druhá kniha série Dark Hunter sleduje osud temného keltského bojovníka Talona (v nočných slastiach ho poznáme pod menom Pazúr čo je doslovný preklad jeho mena) a roztržitej umelkyne Sunshine.

Talon prišiel aj kôli vlastnej prudkosti a hnevu o všetkých ktorých miloval. Jeho život temného lovca je preto zbavený akýchkoľvek emócii, Žije sám uprostred močiarov, nechce sa na nikoho viazať, pretože pomstychtivý keltský boh Camulus nechá zomrieť každého koho má bojovník rád.

Teraz sa však Camulus spojil s gréckym bohom Dionysom a spolu pripravujú nebezpešný plán ovládnutia sveta. Preto sa potrebujú zbaviť Temných lovcov, teda aspoň ich dostatočne zamestnať. 

Aby odpútali pozornosť Talona, postavia mu do cesty ženu, ktorej nebude vedieť odolať. Sunshine má totiž dušu ženy, ktorú Talon počas svojho ľudského života nadovšetko miloval - jeho manželky Nynie. 

Talon vie, že emócie ktoré môžu vyplávať na povrch ho môžu urobiť slabým, Sunshine však nevie odolať, už sa mu až príliš dostala pod koži.

Veľmi skoro však zisťuje, že Shunshine má síce dušu jeho ženy, ale je to celkom iná osoba. Osoba ktorú milovať by znamenalo smrť pre nich oboch.

Vzrušujúci, romantický, napínavý  je ďalší príbeh o Temných lovcoch.

Pravdaže stretávame tu i starých známych Kyriana a Amandu, Nicka, Acherona (o ktorom sa dozvieme kopu nového) Artemis z Nočných slastí, ale Mihne sa tu i rodina medveďov a Wren zo Živlov noci. Verím že sa i tento diel série dočká skorého vydania u nás :)

Obrázok

Dark-Hunter

 Fantasy Lover (2002) (Julian a Grace) - Milenec snov IKAR 01/2010
1. #1 Night Pleasures (Kyrian & Amanda)- Nočné slasti (IKAR 2008)
2. #2 Night Embrace (Talon & Sunshine) - Nočné objatie IKAR 07/2010
3. #3 Dance With The Devil (Zarek & Astrid)
4. #4 Kiss of the Night (Wulf & Cassandra)
5. #5 Night Play (Vane & Bride)
6. #6 Seize the Night (Valerius & Tabitha)
7. #7 Sins of the Night (Alexion & Danger)
8. #8 Unleash the Night (Wren & Maggie) - Živly noci (IKAR 2009)
9. #9 Dark Side of the Moon (Ravyn & Susan)
10. #11 Fear The Darkness (Nick)
10. #10 The Dream-Hunter (Arik & Geary)
11. #12 Upon the Midnight Clear (Adron & Leta)
12. #13 Devil May Cry (Sin & Kat)
13. #14 Dream Chaser (Xypher & Simone)
14. #15 Acheron (Ash & Tory)
15. #16 One Silent Night (Stryker & Zephyra)
16. #17 Dream Warrior (Jericho & Delphine)
17. #18 Bad Moon Rising (Fang & Aimee)
17. #18 Bad Moon Rising Collector's Edition (Fang & Aimee)
18. #19 No Mercy (Dev & Sam)

Viac o Dark-Hunter na stránke http://www.dark-hunter.com/

 

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Marianna

(Dia, 29. 1. 2011 20:12)

Súhlasím s Mariannou. Dosť ma rozčuľuje to poradie kníh. Najprv Nočné slasti, kde mimochodom Kyrianov spoločník žil...potom skočili na Živly noci, kde už bol chudáčik po smrti a na konci knihy sa dozvedáme, že sa má z neho stať Temný lovec???...Sorry, ale kedy sa dopracujem k tomu, že ako ho zabili?
Nemá to ani hlavu ani pätu.
Inak Knihy sú všetky skvelé...len to poradie!!!...Ďalšia má byť o Zarekovi? To teda bude zaujímavé, pretože ten ma dosť pobavil. Ja len dúfam, že RAZ (pri tomto tempe vydávania, asi o 10 rokov) sa dostane na rad aj Acheron. Dopriala by som mu lásku...

Fakt prekvapenie

(janulka, 30. 11. 2010 22:33)

...no po dlhom čase som sa dopracovala aj k tejto knižke...príbeh nebol zlý, ale na Nočne slasti nemá..ta je najlepšia....Konečne som sa viac dozvedela o Acheronovi :) a už sa tešííím na ďalšie poračovanie :D

Super, úžasná???

(Dana, 10. 11. 2010 20:49)

Akosi sa nedokážen pripojiť k nadšeným fanúšikom tejto série. Po skelých ohlasoch som sa na tieto knihy tešila, no mňa teda nenadchli. Príbehy sa mi zdajú akési preľudnené a dej prekombinovaný, že sa v ňom občas ztrácam a mám taký dojem, že aj sama autorka. Možno je to tým, že nevychádzajú postupne. Ale keby aj vychádzali po sebe, asi by som si musela robiť poznámky, aby som sa v dokázala v nich orientovať. V tejto časti mi ešte naviac strašne vadilo, že Sunshine sa nedokázal na Talona pozrieť bez toho, aby priam nemodlievala nad tým, aký je krásny. Podobné sú aj jej historické série. Neviem, či ešte nájdem chuť čítať jej dalšie knihy, ak vyjdu.

Úžasná

(NeliQ, 25. 10. 2010 12:05)

Ďalší z neskutočných príbehov o temných lovcoch. Talon žijúci v močiari ma zaujal už v knihe predtým a pravdupovediac ma jeho príbeh vôbec nesklamal. Sherrilyn to ma skutočne vymysléne dokonale a celá séria je skvelá, aj keď za najlepšiu považujem knihu o Acheronovi, ale tá na Slovensku vyjde bohvie kedy.

Super

(Marianna, 18. 10. 2010 9:49)

Akurát som túto knižku dočítala a je jednoducho super, pútavá tak ako ostatné od Sherrilyn Kenyon. V tejto knihe sa viac dozviete aj o tajomnom Acheronovi a jeho vzťahu k Atremis, ako aj o Zarekovi. O ktorom má byť ďalšia kniha. Už teraz sa teším :-) Dúfam len, že sa znovu nezmení poradie ich vydania a nezačne sa pre zmenu od samého konca :-/