Choď na obsah Choď na menu
 


Nočná hra

Sherrilyn Kenyon

Nočná hra

Séria : Dark-Hunter

10. Night Play (2004) Nočná hra //IKAR 2013

anotácia:

nocna-hra.jpgĎalšia kniha z Kenyonovej série o temných lovcoch prináša príbeh o nesmrteľných bytostiach chrániacich ľudstvo pred dajmonmi živiacimi sa ľudskými dušami.
Bride McTierneyová to s mužmi nemá ľahké. Podľa nej sú to obyčajní sebci, ktorí ju v skutočnosti nikdy nemilovali. Hoci sa považuje za nezávislú ženu, hlboko v duši sníva o princovi na bielom koni. Nikdy by jej však nenapadlo, že jej princ bude mať miesto lesklej zbroje lesklú srsť...
Vane Kattalakis nie je tým, kým sa na prvý pohľad zdá. Väčšina žien lamentuje, že ich partneri sa správajú ako psy. V Bridinom prípade sa jej priateľ správa ako – vlk. Vlk-šelmočlovek, ktorého prenasledujú nepriatelia prahnúci po jeho smrti. Vane netúžil po družke, ale Sudičky mu predurčili Bride. Má tri týždne na to, aby ju presvedčil, že nadprirodzené veci existujú, inak ho čaká trest – krutý a pre úctyhodného vlka neprijateľný.
Ale ako má vlk presvedčiť ľudskú ženu, aby mu zverila do rúk svoj život, keď jeho vlastný visí na vlásku? Vo svete šelmoľudí platí pravidlo: človek človeku vlkom. Zvíťaziť môže iba jediný alfa samec.

 

Z anglického originálu Night Play (St. Martin’s Press, New York 2004) preložila Zuzana Horváthová.

RECENZIA:

Kto aspoň trochu obľubuje fantasy romance, meno Sherrilyn Kenyonovej mu neznáme nie je. 

Svoju popularitu autorka naplno využíva a jej knihy sa predávajú v miliónových nákladoch po celom svete. Séria Dak-Hunter patrí medzi najčítanejšie fantasy romance vôbec a úprimne, niet sa čomu čudovať. Keď som po prvý raz vzala do ruky Nočné slasti, doslova ma opantala. Neverila som, že je možné dať do hromady takúto nesúrodú znôšku fiktívnych bytostí, od upírov, démonov, starovekých bohov, šelmoľudí po kdejakých nesmrteľných, a urobiť z toho prvotriednu fantasy romancu, ktorú zhltnete na posedenie. Kenyonová vytvorila paralelný svet ľudí a takmer všetkých nadprirodzených bytostí, na aké si len spomeniete, so schopnosťami, aké ani nevymyslíte a možno práve preto je jej séria tak úspešná. Skrátka, chceme čítať rozprávky, v ktorých víťazí dobro nad zlom, v ktorých zažijete dobrodružstvo, ktoré vás pohltí a ktoré je nabité erotickým iskrením tak, že vám takmer podpáli knihu pod rukami.  Takže, ak preferujete knihy s nežnými bozkami za svitu mesiaca, preskočte stránky, no rozhodne čítajte!

Príbeh začína v bažinách New Orleansu, Vane a jeho brat Fang sú vlastným otcom a svorkou odsúdení na potupnú smrť za to, že pomohli nepriateľovej žene / pamätáte sa na Talona a jeho Sunshine? / No Vane Kattalakis nie je z tých, čo by sa dobrovoľne nechali zožrať krokodílmi či vysať dajmonmi. Aj napriek neriešiteľnej situácii sa mu podarí zachrániť seba aj brata a keďže sa z neho stal vyvrheľ, útočisko hľadá u mami medvedice v chránenej zóne - bare, kam sme tiež v predchádzajúcich častiach už nakukli.

Bride je majiteľka malého obchodíka, ktorej chýba sebavedomie, ktorá sníva o princovi, ktorý by ju miloval takú aká naozaj je a nemusela sa nijako meniť, obmedzovať, prispôsobovať. Zvlášť po škaredom rozchode s mužom, ktorý ju päť rokov len využíval, aby si vybudoval kariéru, ju príchod muža, ktorý je stelesniním všetkých ženských snov poriadne rozhodil.

Vane bol dokonalý... Skutočne neskutočný. Nemôžete si ho skrátka neobľúbiť. Postupne však v knihe odkrývate všetky jeho tajomstvá, minulosť, dôvody nekonečnej nenávisti oboch rodičov, svorky, jeho schopnosti a to spolu s Bride. Dokáže obyčajná žena, ľudská žena Bride prijať neuveriteľné a nezblázniť sa z toho? Bude mať dosť odvahy podať ruku a srdce mužovi, spola človekovi, spola vlkovi, ktorý sa má stať jej vyvoleným druhom?

Skrátka a dobre, knihu som začala čítať popoludní a nepustila som ju z ruky, kým som nezavrela poslednú stranu s ľútostivým povzdychom, že už je koniec. Ó, áno, toto ja môžem! Presne toto od knihy očakávam. Chcem byť vtiahnutá do deja, chcem, aby sa mi pri čítaní odohrával v pred očami môj vlastný film, chcem sa ponoriť do čarovnej atmosféry, keď svet vôkol mňa neexistuje a mojimi spoločníkmi sú len hrdinovia príbehu. 

Toto všetko v tejto knihe je. Aj keď ma občas rušili niektoré pričasto opakujúce sa slovné spojenia - nikdy nevidela krajšieho muža... nikdy nevidel dokonalejšie... apod, no je to len maličká daň za perfektný čitateľský zážitok, čo sa obsahu týka.

Na záver by som ešte vyzdvihla, že nám autorka pripomenula predchádzajúcich hrdinov série, Amandu a Kyriana, Grace a Juliana, Sunshine a Talona, dokonca aj vedľajšie postavičky ako Tabithu - šialenú lovkyňu upírov, Acherona a jeho démona Simi, no pribudli nám ďalší, na ktorých sa môžeme tešiť na budúce...

     

xxx

Dark-Hunter
1. Fantasy Lover (2002) -  MILENEC SNOV (Ikar 2010)
2. The Beginning (2002) (in Sins of the Night)
3. Dragonswan (2002)
4. Night Pleasures (2002) - NOČNÉ SLASTI (Ikar 2008) -
NOČNÍ ROZKOŠE
5. Night Embrace (2003)  NOČNÉ OBJATiE ( Ikar 2010)
6. Phantom Lover (2003) (in Midnight Pleasures)
7. Dance with the Devil (2003) - Tanec s diablom (Ikar 2013)
8. A Dark-Hunter Christmas (2003) (in Dance with the Devil)
9. Kiss of the Night (2004) Nočý bozk /Ikar 2013
10. Night Play (2004) Nočná hra //IKAR 2013
11. Winter Born (2004) (in Stroke of Midnight)
12. Seize the Night (2004)
13. Sins of the Night (2005)
14. Second Chances (2005)
15. Unleash the Night (2005) - Živly noci (Ikar 2009)
16. The Dark Side of the Moon (2006)
17. A Hard Day's Night-Searcher (2006) (in My Big Fat Supernatural Wedding)
18. Until Death We Do Part (2006) (in Love at First Bite)
20. The Dream Hunter (2007)
21. Devil May Cry (2007)
22. Upon the Midnight Clear (2007)
23. The Dark-Hunter Companion (2007) (with Alethea Kontis)
24. Dream Chaser (2008)
25. Acheron (2008)
26. One Silent Night (2008)
27. Dream Warrior (2009)
28. Bad Moon Rising
(2009)

Spracovala Jana

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.