Choď na obsah Choď na menu
 


Nočné slasti

Sherrilyn Kenyonová - MacGregor Kinley

Nočné slasti

 Obrázok

 IKAR 2007, 2010

Obrázok

 ObrázokChceli by ste vedieť, aké to je byť nesmrtelný?

Amandin fádny život sa rozplynie v okamihu, keď sa rozíde so snúbencom a ponorí sa do sveta upírov a démonov. Z bezvedomia precitne v uzamknutej izbe bez okien, pripútaná k mužovi jej snov, ktorý je, ako sa zdá, svetloplachý. Tajomný Kyrian však Amandu neodolateľne priťahuje. Navyše tvrdí, že je iný ako všetci nesmrteľní a ona jediná mu môže pomôcť splniť jeho poslanie...

Strhhujúce príbehy americkej autorky Sherrilyn Kenyonovej o láske z nadpozemského sveta si získali množstvo priaznivcov.

 Obrázok

   Občas sa mi zadarí vybočiť zo známej cestičky a historické romance vymením za nejaký ten úlet.

Tentoraz musím pochváliť IKAR za konečne výstižný a zároveň pútavý obal.

Nočné slasti ma pokúšali už niekoľko týždňov a napokon ma dostali. Milujem príbehy o upíroch, čarodejniciach, démonoch a duchoch a táto kniha bola nimi prešpikovaná skrz na skrz.

Amanda a Kyrian, dvetisíc rokov starý lovec démonov sa zamiloval... Takmer neuveriteľné, upír s dobrou dušou, rytierskym srdcom, ktorý nesaje krv a loví demonov.

Človek miestami nechápe, ako to tí američania robia. Hodia do hrnca lásku, niekoľko storočí, démonov, upírov aj antických bohov, zamiešajú a je z toho príbeh ako lusk!

V každom prípade, kto má čo i len trocha rád takéto príbehy, príde si na svoje. Zhltla som ju za 5 hodín, v kuse...

poznámka: ako Kinley McGregor autorka píše podľa mňa ešte lepšie...

 

Dark-Hunter

 Fantasy Lover (2002) (Julian a Grace) - Milenec snov - IKAR 03/2010
1. #1 Night Pleasures (Kyrian & Amanda)- Nočné slasti (IKAR 2008)

2. #2 Night Embrace (Talon & Sunshine)
3. #3 Dance With The Devil (Zarek & Astrid)
4. #4 Kiss of the Night (Wulf & Cassandra)
5. #5 Night Play (Vane & Bride)
6. #6 Seize the Night (Valerius & Tabitha)
7. #7 Sins of the Night (Alexion & Danger)
8. #8 Unleash the Night (Wren & Maggie) - Živly noci (IKAR 2009)
9. #9 Dark Side of the Moon (Ravyn & Susan)
10. #11 Fear The Darkness (Nick)
10. #10 The Dream-Hunter (Arik & Geary)
11. #12 Upon the Midnight Clear (Adron & Leta)
12. #13 Devil May Cry (Sin & Kat)
13. #14 Dream Chaser (Xypher & Simone)
14. #15 Acheron (Ash & Tory)
15. #16 One Silent Night (Stryker & Zephyra)
16. #17 Dream Warrior (Jericho & Delphine)
17. #18 Bad Moon Rising (Fang & Aimee)
17. #18 Bad Moon Rising Collector's Edition (Fang & Aimee)
18. #19 No Mercy (Dev & Sam)

Viac o Dark-Hunter na stránke http://www.dark-hunter.com/

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

moja prvá upírska

(Kristína, 26. 11. 2010 14:46)

odohrávajúca sa v 21. storočí, a druhá upírska vôbec. Takže nemám s čím porovnávať a nemôžem veľmi hodnotiť, ale vcelku zaujala. Koniec bol rozhodne napínavý a strhujúci. Pre mňa má kniha len tri slabé miesta: 1. Veľa erotiky/sexu – ale čo som očakávala po názve „Nočné slasti“? Maťka a Kubka? ☺ 2. Slabo vykreslená hrdinka – zatiaľčo autorka sa s hrdinom „vyhrala“ , Amanda ostala v jeho tieni a nebola ničím výnimočná. Kyrian mi bol na začiatku nesympatický (dokonalých krásavcov, z ktorých srší sexepíl, ale nič viac, som už prejedená), ale SK ho tak presvedčivo „prepracovala“ že môj odpor ochaboval, až som si hrdinu obľúbila – a s ním aj túto knihu. ☺ 3. Kombinácia grécka mytológia – upíri – súčasnosť mi veľmi nehrala. Upírske elementy ako ostré zuby, prepichovanie kolom a pod. ma až vyslovene dráždili. Keby to ostalo len na gréckej mytológii a súčasnosti, určite by sa mi kniha páčila viac. Ale ako hovorím, od nechute som prešla k tomu, ako hltám stránky, takže Kenyonovú rozhodne ešte vyskúšam. (Ako Kinley McGregor mi jej príbehy prídu strašne jednoduché.)

Zábavná ale...!

(Petraela, 19. 10. 2010 20:10)

Kniha ma zo začiatku veľmi bavila, najviac humorné poznámky a doberanie sa medzi sestrami. Ale táto kniha určite nepatrí medzi literárne skvosty. Nápad celej série je výborný, no doslova ho ničí štýl písania. Chlap dokonalosť sama :) ale tak to má asi v románoch pre ženy chodiť :)

hm...

(Lussiii, 16. 9. 2010 10:51)

táto sa mi páčila zatiaľ najviac, ešte čakám na živly noci, ale vyhovuje mi skutočnosť, že ich nemusite čitať za sebou a nepridete o nič, lebo v každej knihe je všetko pekne vysvetlené, aj ked ja už čitam tretiu za posledný týžden a mám v tom už chaos :-D Teraz čitam Zareka a musim povedať, že smutnejší osud som v knihe ešte nenašla. Skutočne ma chytil za srdce, nemohla som ani čitať dalej, kym som to trochu nepredychala... Tešim sa na Valeriana, vraj je veľmi vtipný tak som zvedavá, po Zarekovi to bude, dufam, veselá zmena :-D

súúúper

(nela, 2. 8. 2010 22:40)

Jej knihy sú úplne fantastycké úplne som sa zamylovala do knihy Nočné Slasti je to niečo nové vo svete fantyzy romanci.

dark-hunter

(jaja, 28. 6. 2010 18:26)

Saša uviedla, že považuje kúpu tejto knihy za zbytočne vyhodené peniaze, ja však jej názor nezdieľam. Myslím si, že typ takejto knihy má svoje miesto vo svete literatúry, aj keď autorka za ňu nezíska nejaké odborné ocenenia, ale nám jej čitateľ kam aspoň na pár okamihov dá príležitosť odpútať sa od reality a ponoriť sa do fantázie.
Je pravda, že mnohé vydavateľstvá to z vydávaním sérií akosi nevedia, začnú knihou niekde v strede a potom je z toho mierny guľáš.
Teším sa však aj na ostatné diely...

nové vydanie?

(knihovnica, 24. 4. 2010 16:53)

nuž čo už... Brožovaná väzba mi nevadí, ale ten obalmohli nechať pôvodný. Je rozhodne zaujímavejší :-). Na margo toho, radšej by som privítala ďalší diel série... :-))))))

Nečitateľné

(Kitty, 6. 11. 2009 19:16)

Chápem Sašu. že sa jej kniha nepáči, to ani nejde, aby sa všetkým páčila, ale nie je to historický román, aby tam boli len historické fakty, ale fantázia a tej sa medze nekladú. Snívať o krásnom chlapovi, láske, vášni a dobrodružstve mne tak strašné nepripadá, a pri tejto aj jej podobných knihách tie čo chcú snívať určite môžu. A Saša si vždy môže kúpiť knihu jej srdcu milú.

ja úplne súhlasím s názorom Sašy

(janka, 14. 8. 2009 11:50)

a nemám k jej výkladu čo iného dodať...až nato, že mne sa autorkine historické knihy celkom páčia, aj keď možno k niektorým mám tiež zopár výhrad, ale inak celkovo priemerná autorka.

nadšenie z tejto knihy nezdieľam

(saša, 25. 7. 2009 23:29)

Lovec upírov, dávka napätia, legiend a možno mystiky, k tomu dvaja hrdinovia (samozrejme opačného pohlavia), ktorí bojujú so spoločným - nie obyčajným - nepriateľom a vlastnou príťažlivosťou. Ingrediencie, z ktorých by sa dal namiešať vynikajúci príbeh... dal...ale to by ho musel napísať niekto iný. Človek nemusí byť dvakrát náročným čitateľom, aby pochopil, že Sh. K. to rozhodne nie je. Na knihu som sa tešila, lebo sľubovala čitateľský zážitok, ale zážitok sa nedostavil.
Myslím, že kniha je presne to, čo sa dá nazvať znôškou všetkého, čo k sebe nepatrí, presne takou, akou nás kŕmia seriály typu Xena a Hercules či Čarodejnice, v ktorých nik nerozozná grécku mytológiu od rímskej, nehovoriac o ďalších mýtov starých národov, kde sa splietajú dokopy udalosti a postavy, ktoré z hľadiska časového, geografického a historického nie je možné spojiť (a to im vďaka nadhľadu človek dokáže veľa odpustiť).
Hlavný hrdina - lovec - je klišéovitý (ako nakoniec celý príbeh) a prepytujem trápny od farby vlasov a očí cez koženú bundu a vyblednuté džínsy. A to nehovorím o perlách ducha, čo vypúšťa z úst a z hlavy vo vnútorných dialógoch. Jeho ženský náprotivok za ním ani v najmenšom nezaostáva. Omdlieva z neho od prvej sekundy a v každej tretej vete sa o ňom nedokáže vyjadriť inak ako cez obdivné (prehnané) spevy o jeho očiach, vlasoch, tvári, svaloch, hrudi a zadku - citujem "Štíhly s vypracovanými svalmi - hotové stelesnenie mužskej krásy," - neskutočné!!!. A to celé komentované neznesiteľne preexponovanými a teatrálnymi vnútornými monológmi oboch protagonistov o vzájomnej príťažlivosti. Ťažko uveriť, že taký "tvrdý" lovec, ktorý pláva celé tisícročia po svete odolávajúc akýmkoľvek ženským zvodom, zrazu pri pohľade na ňu pochopí, že môže všetky tie tisícročia zahodiť na smetisko, lebo zrazu si nevie pomôcť. Samotné dialógy, ktoré majú navodiť spád, hraničia s infantilnosťou, nehovoriac o akčných scénach. O ich zjavnej naivite svedčí už prvá scéna s čiernym lamborghini a výroky typu "Ináč, opováž sa dotknúť tejto ženy alebo chytať lamborghini a si mŕtvy." či "Nehovoril som, že nemáte chytať lamborghini?". Mne pri tom znie v ušiach pieseň od P. Nagya ...nešahaj mi na mercedes... - aj s tou značnou dávkou irónie a výsmechu. Znie to lacno ako štvrťotriedny americký akčný film.
Takže tento "pokus" o upírsku romancu nevyšiel. Je dôkazom toho, prečo literárna kritika považuje žáner romancí za brak. A to prosím osobne proti dobrým romancám nič nemám. No myslím, že táto spisovateľka má od dobrých romancí ďaleko a svoj štýl nevyváži ani historickými romancami - ktoré tento príbeh nijako nepredčia. Osobne považujem kúpu tejto knihy za zbytočne vyhodené peniaze a Sh. K. alias K. McG. za uzavretú kapitolu - kolonka nečitateľné.

Nočné slasti

(Corinne, 18. 3. 2009 15:24)

Nočné slasti sú vlastne už druhou knihou... u nás prvá - bol vlastne príbeh Juliána Alexandra a Grace, tretia je príbehom Pazúra, štvrtá Zareka a piata Wulfa :-)
Mne sa zatiaľ najviac páčili príbehy Kyriána a Pazúra :-)
Inak tých kníh je ešte viac, ale len k týmto som sa dostala...

Madeiros

(Lenka, 20. 9. 2008 19:42)

Na túto tému sa mi veľmi páčili knihy od Teresy Madeiros Milenec z temnot a Ztracená duše, vyšli v Domine upírske a historické v jednom :))