Choď na obsah Choď na menu
 


Noční bojovník

 Janet Chapman:

Noční bojovník

Levné knihy, 2010

Eve Andersenová má svých starostí nad hlavu - je po rozvodu zklamaná světem, stará se o nemocnou maminku a potřebuje sehnat peníze, aby přežily. Rozhodně není připravena přijímat pomoc od záhadného krásného cizince, který se náhle objevil v jejich malém městečku a shodou okolností koupil jejich farmu. Kenzie Gregor je natolik okouzlující a bohatý muž, že se Eve zdá výjimečný až podezřele. Jak neuvěřitelnou minulost má za sebou její nový pan domácí si však neumí představit...

 

 

   Dostala som ju pred rokom od Romantiky ako predvianočnú výhru, ale akosi som na ňu pozabudla. Po roku sa mi dostala do rúk a tak som si povedala, že bude prvou, ktorú sa pre Romantiku pokúsim zrecenzovať.
   Prelínanie prítomnosti s minulosťou a postavy, ktoré sú a nie sú tak trochu mytologické, je žáner, po ktorom spravidla nesiaham. Bolo fajn presvedčiť sa, že autorka to neprehnala a kniha mi spríjemnila dve večere. 
   Anotácia o obsahu dosť napovie a aby som čitateľkám neprezradila ešte viac a neobrala ich o potešenie prelúskavať sa príbehom, pokúsim sa aspoň čo-to načrtnúť o hlavných postavách.
   Kenzie a Eve - od začiatku to medzi nimi iskrí ale... tak ako to už býva v romantických príbehoch, obaja sa tomu bránia. Eve zo strachu z ďalšieho sklamania, Kenzie preto, aby jej svojou minulosťou  a poslaním, ktoré má splniť, neublížil. Keď si odmyslím jeho mýtickú minulosť, ktorú zdieľa takmer so všetkými mužskými postavami a niektoré nebezpečné udalosti, ktoré sa s nimi spájajú, je presne takou postavou, akou má byť. Kenzie má v sebe všetko, čo má muž z dávnych čias mať. Obetavosť, bojovnosť a samozrejme neodolateľný šarm. Mimochodom,  mužom sa viac-menej až do konca príbehu darí pred obyčajnými smrteľníkmi s výnimkou Evinej matky svoju minulosť a tým, čím vlastne sú, tajiť. Autorka to našťastie s ich silou neprehnala, naopak ubrala jej tam, kde mala, aby ich trochu poľudštila - pre mňa plus. 
   Prekvapením boli pre mňa ženské postavy. Tie sa autorke fakt vydarili. Majú šťavu, na nič sa nehrajú a zopár situácií, v ktorých sa ocitnú, vás určite pobaví. Je fajn, že im autorka ponechala takú tú obyčajnú ženskosť a so šarmom a vtipom vykreslila ich slabé stránky.  Myslím, že najviac sa jej vydarila postava Mabel, Evinej matky, ktorá postupne stráca pamäť. Máte chuť ju chrániť a až po prečítaní osobného listu na konci príbehu od samotnej autorky pochopíte prečo. Práve ním ma autorka utvrdila v tom, čo zvyknem hovoriť o knihách... že v každej sa dá nájsť niečo, ak to nie je príbeh, možno to bude postava, možno jen jedna jediná veta, ktorá ma obohatí.
  Na záver len toľko. Príbeh sa čítal ľahko, ničím ma nerušil, naopak pomohol m i odreagovať sa od starostí a v úplnom závere mi ponúkol aj tú povestnú čerešničku na torte. Zopár viet, ktoré pohladia. 
 
Spracovala Eva Biela Brndiarová
 
Midnight Bay
1. Moonlight Warrior (2009)- Noční bojovník LK 2010
2. Dragon Warrior (2010)
3. Mystical Warrior (2011)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.