Choď na obsah Choď na menu
 


Nočný tieň

 

Andrea Cremer

Nočný tieň

Obrázok Ikar 2011 
Pozná svoj osud aj prísne pravidlá. Jedného dňa ich však poruší, keď zachráni človeka...mladého a pekného. Pôjde za hlasom svojho srdca alebo sa podriadi predurčenému osudu? Magický svet, ktorý vo svojom románe Nočný tieň vytvorila americká autorka Andrea Cremerová, je krásny, ale aj nebezpečný. Dobro a zlo v ňom zvádzajú nikdy sa nekončiaci boj. Ale čo ak sa svet Strážcov, bájnych bytostí, prepletie s osudmi obyčajných ľudí?

Mladá Calla nájde v horách ťažko zraneného chlapca a v tej chvíli ešte netuší, ako dramaticky sa zmení jej doterajší život. Ten sa odohráva v dvoch podobách – zvieracej a ľudskej. Mladého dobrodruha Shaya zachráni pred istou smrťou a poruší tak zákony vlastného spoločenstva.
 
Shay je nielen výzvou pre jej srdce zadané nádejnému budúcemu vodcovi spriatelenej svorky vlkolakov, ale aj veľkou záhadou. Ako jediný človek sa z neznámych dôvodov teší privilegovanému postaveniu a ochrane oboch svoriek, čo sa majú v krátkom čase spojiť sobášom Cally a Rena. Iba najbližšia priateľka Bryn a brat Ansel aj vďaka vzájomne sa rozvíjajúcemu ľúbostnému vzťahu šípia, čo sa odohráva v Callinom vnútri a prečo sa jej postoj k prísnym zásadám Ochrancov a Strážcov začína meniť.
 
Callina napínavá výprava do zakázanej jaskyne, kde sa skrýva jeden z kľúčov poznania jej vlastnej minulosti, a krvavý rituál ako súčasť nadchádzajúceho sobášneho obradu prinášajú rozuzlenie, čo odstráni všetky pochybnosti. Nočný tieň vás vtiahne a chytí. Calla si totiž musí vybrať... Obetuje hoci aj život pre zakázanú lásku, alebo sa radšej podriadi predurčenému osudu? Zariskuje a stratí všetko?
 

Nočný tieň je prvá časť trilógie. Ďalší diel vyjde v origináli v júli a tretí na jar budúceho roka. „Rada píšem pre mladých,“ tvrdí A.Cremerová, „pretože príbeh môže byť plný postáv, ktoré testujú hranice svojho sveta a zisťujú, kto v skutočnosti sú. Dospievanie a objavovanie seba samého sú neuveriteľné chvíle, ktoré odhalia toľko o ľudskej povahe. Byť spisovateľom je nekonečne vzrušujúce poslanie.“

Viac o knihe Nočný tieň:

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nočný tieň!

(Deni, 26. 7. 2011 17:05)

Super pribeh ma vsetko lasku, vasen, ziarlivost, tajmstvo, fantaziu. Aj postavy sa mi velmi pacia uplne ma oslovili. Jedine co ma trochu mrzi a urcite je aj na skodu je ten otvoreny koniec je moc otvoreny a cloveka to totalne vytrhne z deju. Uz som citala knihy na pokracovanie ale aj napriek tomu ma nikdy nevytrhli tak bolestne z deju ako tato. Chyba tomu plynuli prechod. Ale pribeh naozaj pekny.

:-)

(plosky, 9. 2. 2011 15:32)

Tak na túto knihu som veľmi zvedavá. Dúfam, že ma nesklame