Choď na obsah Choď na menu
 


Nov

STEPHENIE MEYEROVÁ

NOV

Obrázok

V originále: New Moon

Vydal: Tatran 2008, v Čr Nový měsíc Egmont 2008

ObrázokAnotácia:

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Edward ju už raz zachránil z pazúrov zlého upíra, no až teraz, keď ich odvážny vzťah ohrozuje všetko, čo im je blízke, si začínajú uvedomovať, že ich problémy sa zrejme iba začínajú... Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.

Obrázok

Druhá časť ságy je podstatne akčnejšia, romantiky si tu veľa neužijeme, a to hlavne preto, že ...

Dej pokračuje o niekoľko mesiacov neskôr a priamo nadväzuje na prvú časť, Edward i Bella sa vznášajú na obláčiku šťastia, Bella by už ani nemohla byť šťastnejšia keby...

Jej šťastie znepríjemňuje fakt, že zatiaľ čo ona stárne a Edward sa vôbec nemení, desí sa tejto predstavy a nevie aká budúcnosť ich čaká. V deň jej narodenín po nepríjemnom incidente, ktorý sa odohrá v Edwardovej rodine, dospeje Edward k rozhodnutiu, že Bella môže byť šťastná jedine ak sa on stratí z jej života a nechá ju žiť obyčajný ľudský život.

Bella upadne do hlbokého smútku....

Z letargie ju preberie až Jacob Black, ktorý sa stáva jej najlepším a jediným priateľom, avšak i on skrýva nejedno tajomstvo.....

Komu sa prvý diel ságy páčil, jednoznačne by si nemal nechať ujsť ani toto pokračovanie.

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Stephenie Meyer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

úžasné...

(knihovnica, 31. 8. 2009 17:22)

prosto som si nemohla odpustiť komentár k tejto knihe. Keďže som statočne ododlávala neuveriteľnému mediálnemu náporu, ktorý so sebou táto séria priniesla, nakoniec som sa predsa len nechala "kúpiť" :-))) Najprv filmom, a hneď za tým knihou, ktorú som nedokázala pustiť z rúk. Ani si nepamätám, kedy poslednýkrát som prečítala 500 strán na jeden šup. S očami krvavými od nekonečného čítania do hlbokých ranných hodín... a bola som uchvátená... príbehom, spracovaním, štýlom písania, ktorý vás jednoducho od knihy nepustí a príjemným mravenčením, keď si predstavujete upírov a vlkodlakov... Mňam! Kto má rad tento štýl, nadprirodzené bytosti a modernú rozprávku, hoci určenú tým násť-ročným, aj romantické duše si prídu na svoje. Rozhodne som z tejto knihy nadšená a len čo sa mi ako tak zhoja opuchnuté oči, rozhodne sa pustím do ďalšej.
5 srdiečok, bez zaváhania...