Choď na obsah Choď na menu
 


Označená

Castova P.C.  Castova Kristin

Séria Škola noci

1. Označená

Obrázok

Ikar 2010

Obrázok Predstavte si školu, v ktorej sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno. Nazýva sa Škola noci a nachádza sa vo svete, kde sa v dôsledku zmien v DNA niektorí tínedžeri menia na upírov. Čas, kým sa táto superzmena zavŕši, musia stráviť v Škole noci, inak zomrú. No ani to im nezaručí, že ich organizmus superzmenu zvládne.
Šestnásťročná Zoey prichádza do internátnej školy v americkej Tulse. Dúfa, že si tu po hádkach s rodičmi a rozchode s priateľom nájde svoje miesto. Hoci v Škole noci natrafí na skvelých priateľov, predsa len nezapadne. Nie je totiž obyčajné upírske mláďa. Bohyňa noci Nyx ju obdarila zvláštnymi schopnosťami, ktoré jej dávajú moc, no i zodpovednosť. Ako každá tínedžerka rieši problémy s chlapcami, navyše však musí obhájiť svoje zásady a miesto zoči-voči nepriateľsky naladenej elitnej skupine študentov.
Označená je prvá časť napínavej série Škola noci, v ktorej sa napĺňajú slová bohyne Nyx:
„Tma sa nerovná vždy zlu, tak ako svetlo neprináša vždy len dobro.“

 

Ukážka:

 
„Och! Dočerta, Zoey. Poškrabala si ma!“ Odtiahol zápästie od mojej ruky. „Doriti, Zo, veď mi tečie krv. Ak nechceš, aby som ťa bozkával, stačí povedať!“
Zdvihol si krvácajúce zápästie k ústam a vysal kvapku krvi, ktorá sa tam leskla. Potom mi pozrel do očí a zmeravel. Na perách mal krv. Cítila som ju – bola ako to víno, ibaže lepšia. O sto percent lepšia. Jej vôňa sa ovinula okolo mňa, až mi vlasy vstávali dupkom.

Chcela som ju ochutnať. Ešte nikdy v živote som po ničom tak strašne netúžila. „Chcem...“ počula som svoj šepot a hlas, ktorý som nepoznala.
„Áno...“ reagoval Heath, akoby bol v tranze. „Áno... čo len chceš. Urobím všetko, čo chceš

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skola noci 1 oznacena :) je to sila :)

(anomiss, 12. 3. 2010 20:47)

ja tuto knihu maaam....je uplne svetova...precitala som ju za niekolko hodin wow, nevedela som ze ma tolko chyti. objednala som si uz aj pokracovanie zradena pretozeprva cast bola senza! dufam ze uz pride coskoro...aaa tesim sa aj na dalsie pokracovania tejto upirshej sagy ;)