Choď na obsah Choď na menu
 


Pohlceni temnotou

Alexandra Ivy

Pohlceni temnotou

Levné knihy 02/2012

Devoured by Darkness (2010)

4100067.jpgLayla neví o svém původu vůbec nic kromě toho, že jeden z jejích rodičů musel být džin. Podědila po něm některé nadpřirozené schopnosti, ale jako kříženec je může využívat jen omezeně. A přitom by tolik potřebovala, aby byla schopna uchránit přede všemi malé děťátko, které se cestami osudu ocitlo v její péči. To dítě je naprosto neobyčejné, neroste, nestárne, ale Layla ho miluje a jako každá matka chrání... V nerovném boji proti všem získává nečekaného spojence - mocného upíra. Tane je drsný válečník a bouřlivý milovník, ale žena v nesnázích v něm probouzí city, o nichž sy myslel, že jsou už dávno pohřbeny v jeho minulosti... Boj s osudem není zdaleka vybojován, i když má dvojice na své straně věrného pomocníka, kamenného chrliče Leveta..

 

 

Po neskutočne dlhom čakaní na pokračovanie strážcov večnosti tu máme siedmi diel a v dohľade je i vydanie ôsmeho zatiaľ posledného dielu pútavej a napínavej čiastočne erotickej fantasy série.  Čitateľ v tomto prípade vhupne ako sa vraví rovno do rozbehnutého vlaku a ako to už pri takto dlhých sériách býva je takmer nemožné zorientovať sa v deji, ak nemáte načítaných zopár posledných dielov. Dej prešpikovaný akciou a vzrušujúcimi scénami podivuhodnými bytosťami  a kúzlami to sa ani v tejto časti nezmení. Spolu s Tanem a Laylou sa vydávame na púť hmlou aby sme zastavili plán ktorý má pomôcť k návratu temného pána opäť na tento svet. Po tom čo bol v minulej časti zahnaný temný pán na ústup sa tu opäť kujú pikle ako ho dostať späť prostriedkom má byť potomok, miešanec džina – Layla a jedno tajomstvami a kúzlami opradené dieťa.  Layla je pre mňa po plavovlasých a navlas rovnakých vlčích štvorčatách vítanou zmenou hlavnej hrdinky. Impulzívna mladá žena, ktorá má ťažkosti ovládať svojú magickú moc je vraj príliš nevyspytateľným tvorom, aby sa len tak voľne mohla pohybovať po svete. Tane je katom upírov, zvláštne postavenie v upírom svete ho núti žiť izolovane mimo všetkých príslušníkov svojej rasy. Je poverený predviesť miešanku džina pred komisiu, ktorá spečatí Laylin osud... Plán je to pekný, keby.... Tane je svojou korisťou očarený, vzdorujúca  a neskutočne krásna Layla je preňho viac ako výzva, či povinnosť.

Tento diel sa opäť podaril, výborná zápletka, humor(exceluje chrlič Levet), autorka znova vnáša do príbehu, ktorý by sa mohol zdať už otrepaný nový rozmer i nových hrdinov, ktorých osudy nás čakajú v nasledujúcich dieloch...

Mne sa tento diel rozhodne páčil, svedčí o tom i to že som knihu prečítala na jeden šup a odoprela si i niekoľko hodín spánku, len aby som vedela ako to s Laylou a Tanem nakoniec dopadne.

Lenka


Guardians of Eternity 2007 / Strážci věčnosti 2010
1.When Darkness Comes - Zrození temnoty / Dante a Abby Barlow
2.Embrace The Darkness - V objetí temnoty / Shay a Viper
3.Darkness Everlasting - Chuť temnoty / Darcy Smith a Styx
4.Darkness Revealed - Odhalená temnota / Cezar a Anna Randal
5.Darkness Unleashed - Rozbouřená temnota / Jagr a Regan Garrett
6.Beyond The Darkness - Za hranicí temnoty / Salvatore Giuliani a Harley
7.Devoured by Darkness - Pohlceni temnotou / Tane a Laylah
8.Bound By Darkness - 25.6.2012 LK / Ariyal a Jaelyn
9. Fear The Darkness (2012)
 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Alexandra Ivy

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.