Choď na obsah Choď na menu
 


Polnočná dáma

polnocna-dama.jpg
Od autorky megaúspešných sérií Nástroje smrteľníkov a pekelné stroje vychádza nová sága.
Tieňolovecká sága.
A prvá kniha s názvom Polnočná dáma je už vonku.
Cassandra Clare je HVIEZDA tínedžerskej fantasy! Kráľovná. Jej štýl písania vás opantá od prvých strán, má neskutočnú fantáziu a úžasné postavy.
Veď vyskúšajte. Ak ste čítali The Mortal Instruments alebo aj nie, toto musíte ochutnať!

 

Sedemnásťročná Emma Carstairsová nikdy nezabudne na deň, keď zomreli jej rodičia. Pred piatimi rokmi bola len bezbranné dievča a svetom zmietala vojna. Bytosti z temnoty dychtili po krviprelievaní a ich zasvätení nepriatelia Tieňolovci boli takmer vyhubení. No Emma stále neverí, že brutálna vražda jej rodičov bola predzvesťou Temnej vojny.

Teraz, po piatich rokoch, sa z Emmy stala bojovníčka, Tieňolovkyňa telom i duchom, najlepšia spomedzi svojich rovesníkov. No v srdci prechováva veľké tajomstvo - city k Julianovi Blackthornovi, k jej parabataiovi... city, ktoré prísne pravidlá Tieňolovcov výslovne zakazujú.

V Dolnosvete spôsobí rozruch séria tajomných vrážd v Los Angeles. Mŕtve telá však majú niečo spoločné s mŕtvolami Emminých rodičov - ich pokožku zdobia zlovestné prastaré symboly. Emma chce zistiť viac, potrebuje vedieť, kto má na svedomí jej rodičov. Dokonca, aj keď tým uvalí do smrteľného nebezpečenstva Juliana. Emma stojí pred ťažkým rozhodnutím - či jej záleží viac na pomste, alebo na budúcnosti s Blackthornovcami.

 

Cassandra Clare žije odmalička obklopená knihami. Ako tínedžerka začala písať svoje prvé poviedky a neskôr písala pre bulvárne plátky o životoch amerických celebrít.
Svet fanfikcie dobyla trilógiou Draco - Draco Malfoy a Harry Potter vypijú na hodine elixírov Všehodžús. Účinok Všehodžúdu však nevyprchá a obaja ostanú uväznení v tele toho druhého - navždy.
Veľmi vydarená bola aj jej vtipná paródia na Pána prsteňov v štýle Denníkov Bridget Jonesovej.

 

 

Svoje vlastné príbehy umiestnila do sveta Tieňolovcov, kde poloľudia - poloanjeli udržiavajú mier medzi upírmi, vlkolakmi, bosorkami a férmi a zároveň ochraňujú nás obyčajných pred démonmi.
Doteraz o tomto svete napísala hexalógiu Nástroje smrteľníkov a steampunkovú trilógiu Pekelné stroje.
Teraz začína vychádza nová Tieňolovecká sága a Polnočná dáma dokazuje, že Cassandra nestráca nič zo svojho fantasy umenia.