Choď na obsah Choď na menu
 


Probuzený milenec

J.R.Ward

Probuzený milenec

Bratrstvo černé dýky

Lover Awakenedet 2006

Obrázok  Zsadist je jedním z šesti upírských bojovníků Bratrstva černé dýky bránícího svou rasu před neúprosnými nepřáteli. Nosí ve své duši temnou minulost plnou utrpení a pokoření, která v něm vyvolává neuhasitelnou zuřivost. Je znám svými strašnými činy a jeho divokosti se obávají jak lidé, tak upíři. Hněv je jeho jediným druhem a hrůza vášní - dokud neosvobodí krásnou dívku z nepřátelských rukou. Bellu okamžitě uchvátí Zsadistova nespoutaná síla. Oba v sobě nalézají zalíbení, ale bojovníkova touha po pomstě dívčiným mučitelům jej přivádí k šílenství. Proto musí Bella pomoci jeho utrápené duši a najít cestu ke společné budoucnosti.

 

Obrázok

K tejto knihe sa mi len veľmi ťažko hľadajú slová, nakoľko na mňa zapôsobila tak, ako už dávno žiadna kniha. Iste, čakala som príbeh bojovníka z bratstva čiernej dýky, čakala som perfektný štýl, ktorým autorka píše, ale to, čo ma na tejto knihe dostalo do kolien, bol Zsadist. Najtemnejší člen bratstva, ktorý so sebou vláči svoju minulosť ako väzeň guľu. Poznamenaný, nebezpečný, krutý... Každý, kto sa s ním doteraz stretol, v obavách cúvol pred jeho nemilosrdným pohľadom. Žil a predsa bol vo svojom vnútri mŕtvi, otrok krvi. Nenávidel nielen svet naokolo, ale aj sám seba.

Nuž, ešte teraz mám husiu kožu, keď si spomeniem na niektoré pasáže z knihy. Práve preto je pre mňa tak jedinečná. Nemáme tu totižto len hrdinu bez bázne a hany, nádherného upíra, ktorý zachráni krásnu upírku a žijú spolu šťastne až do smrti. Máme tu Zsadista, ktorý prešiel peklom, prežívame s ním vnútorný súboj, takmer nepatrnú možnosť premeny, rozvrátenú psychológiu, muža, ktorého natrvalo poznamenalo neľudské zaobchádzanie, otroctvo krvi a sexu... Nie len žena môže byť týraná a zneužívaná... Ešte že vieme, že knižky sú nabité láskou a koniec je taký aký má byť. 

Tak pred touto knižkou klobúk dolu! Fakticky! Viac nemám slov.

 

 Black Dagger Brotherhood
1. Dark Lover (2005)- Wrath -
Milenec z temnot
Baronet 2010
2. Lover Eternal (2006) - Rhage -
Milenec z večnosti Baronet 2010
3. Lover Awakened (2006) - Zsadist -
Probuzený milenec Baronet 2010
4. Lover Revealed (2007) - Vishous
5. Lover Unbound (2007) - Butch O'Neal
6. Lover Enshrined (2008) - Phury
7. Lover Avenged (2009) - Rehvenge
8. Lover Mine (2010) - John Matthew

 

Náhľad fotografií zo zložky J.R.Ward

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

SUPER

(Nela, 15. 12. 2010 15:09)

Ja tuto spisovateľku proste zbožnujem. Strasne sa tešim na pokračovanie vraj ma vyisť vo february 2011.

zsadist

(simona, 9. 12. 2010 0:38)

Knihy z tejto série skrátka zbožňujem a už sa teším na vianočné sviatky strávené pri tejto knihe. Nech už sú Vianoceee:-)

cela zatial 8 seria

(bbmaca, 11. 11. 2010 14:45)

je perfektna len pre mna je phrurryho pribeh najslabsi zsadist je 1 ale vishousov pribeh je tiez super, butchov je tiez super a rev je tiez dobry teda vysledok je skoro 100% baby ak ste to necitala v anglictine alebo v inom jazyku mate sa na co tesit dalsi butchov pribeh je tiez fascinujuciii

Skvelá

(NeliQ, 11. 11. 2010 6:48)

Podľa recenzií som čakala, že bude dobrá, ale nie až tak dobrá, ako v skutočnosti je. Smutný príbeh Zsadista bol neskutočný. Konečne som pochopila jeho správanie v predošlých knihách. A musím priznať, že ma dosť prekvapil aj Phury, jednak tým, že sa vydal hľadať Zsadista a tiež jeho chovaním k Belle. A ten koniec... tak to bolo úplne nečakané. To s Wellsie som musela normálne predýchavať, pretože som to absolútne nečakala a Rehvenge... to bol totálny klinec. Autorka to má neskutočne premyslené a dúfam, že tieto dve udalosti budú mať nejaké významné pokračovanie.
Zatiaľ najlepšia kniha z celej série.

Krásne

(Kitty, 9. 11. 2010 13:56)

Keď som prečítala prvý diel bola som nadšená,pri druhom som nečakala že bude aspoň taký dobrý ako prvý a tretí, tak to bola pre mňa čerešnička na torte. Bolo to dojímavé,vzrušujúce a napínavé. Neviem ako vydržím do ďalšej knihy.:(

Crescendo

(Kitty, 5. 11. 2010 16:14)

Lusanna1 pokračovanie sa volá Crescendo a v českom jazyku má vyjsť 25.novembra.Mne sa Zavrhnutý zdal viac určený pre mladšiu generáciu, moja neter(16) z nej bola nadšená, ale určite si pokračovanie prečítam aj ja.

este som ju necitala...

(lusanna1, 4. 11. 2010 18:48)

....ale citala som knihu podobného žánru od Beccy Fitzpatrickovej s názvom Zavrhnutý a tú môžem odporúčať všetkým, bola fakt super, a je to tiež myslim trilogia, druha cast ma vyjsť na buduci rok

uzasna...

(Michellinka, 4. 11. 2010 16:53)

Je to prenadherna kniha, stoji za to si ju precitat...

Od rána

(Jara Hribiková Bertolasi, 4. 11. 2010 12:36)

Od rána ma čaká v posteli... Rýchlo si musím splniť pracovné povinnosti a potom šup za ním. Nevstanem kým ho celého nepreskúmam :) až do poslednej stránky.

skvelá

(veronika, 2. 11. 2010 16:54)

Tiež ju mam doma :D...a zhltla som ju celú za pár hodín :D prooste skvela...nelutujem vyhodené peniaze :P myslím si že je to jedna z najlepsich z tejto série

super

(plosky, 2. 11. 2010 15:48)

Už ju mám doma...a veľmi sa na ňu teším. Len aby vydávanie kníh pokračovalo tak ako hovoria vo vydavateľstve. :-)

Zsadist

(jaja, 2. 11. 2010 13:50)

Bóóóže už sa neviem dočkať kedy si ju prečítam. Mám prečítané predošlé dva diely, ktoré sa mi obzvlášť páčili. Čítala som mnohé recenzie a ohlasy na túto knihu a som rada, že čoskoro si budem môcť vytvoriť vlastnú.