Choď na obsah Choď na menu
 


Škola noci 4. - Neskrotená

P.C. Castová - Kristin Castová

Škola noci 4. - Neskrotená

Ikar 2010

 Obrázok Úspešná upírska séria Škola noci pokračuje už štvrtým dielom Neskrotená a opäť sa máme na čo tešiť. Určite to poznáte - všetko je nanič, keď sú vaši priatelia na vás naštvaní. Zoey Redbirdová o tom vie svoje. V priebehu pár dní stratí nielen všetkých troch nápadníkov, ale príde aj o podporu skupinky priateľov. Zostane jej iba jedna nemŕtva a jedna neoznačená priateľka. Neferet sa chce ľuďom pomstiť za vraždy upírov a vyhlási im vojnu. Zoey však tuší, že je za tým niečo iné. Lenže kto jej uverí? Situácia je čoraz nebezpečnejšia. Vernosť prechádza skúškou a najavo vyjdú šokujúce plány. Starobylé zlo znovu ožíva.

 
Napínavá upírska séria Škola noci sa stala svetovým bestsellerom – napríklad na zozname najpredávanejších kníh denníka New York Times bola jednotkou 63 týždňov. Na top priečke bola aj v denníku USA Today a v ďalších periodikách, i štátoch. Prvé tri časti si získali desaťtisíce fanúšikov aj na Slovensku.
 
Čím je táto sága taká výnimočná a populárna? Na jednej strane ide o obľúbenú upírsku tematiku. Kniha je podľa kritikov napísaná veľmi sviežo, dynamicky, má spád, nezdržiava zbytočnými opismi a berie čitateľa na dobrodružnú cestu upírskym svetom. Autorky zároveň v knihe rozoberajú problémy, ktoré trápia bežných tínedžerov – prvé lásky, rozchody, školské nepriateľstvá.
 
Vstúpte teda do Školy noci, kde sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno. Slnečné svetlo upírov síce nezahubí, ako to opisujú mnohé upírske knihy, ale spôsobuje im nesmiernu bolesť a preto sa vyučuje v noci. Škola sa nachádza vo svete, kde sa v dôsledku zmien v DNA niektorí tínedžeri menia na upírov. Čas, kým sa táto superzmena zavŕši, musia stráviť v Škole noci, inak zomrú. No ani to im nezaručí, že ich organizmus superzmenu zvládne...

Prečítajte si úryvok z knihy „Neskrotená“

Séria:
 1. Označená(vo vydavateľstve Ikar vyšla v januári 2010)
 2. Zradená(marec 2010)
 3. Vyvolená(máj 2010)
 4. Neskrotená (august 2010)
 5. Prenasledovaná (október 2010)
 6. Tempted  (v origináli vyšla v októbri 2009)
 7. Burned  (v origináli vyšla v apríli 2010)
 8. Stolen 
 9. Burdened
 10. Touched
 11. Cloaked
 12. Wanted

 

Náhľad fotografií zo zložky P.C.-Castová Kristin Castová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.