Choď na obsah Choď na menu
 


ŠKOLA NOCI

P.C.-Castová Kristin Castová

Hit roku 2010 - nová upírska sága

ŠKOLA NOCI!

Všetko sa začalo, keď uvidela mŕtveho chlapíka pri svojej školskej skrinke.

Bol to Hľadač.  Upír so zafírovo modrým polmesiacom na čele a s tetovaním v tvare prepletených uzlov.  Prišiel, aby ju označil. Potom sa buď zmení na upíra alebo jej telo odmietne superzmenu a zomrie. Navždy.

Jednoducho, od tohto dňa jej život nebude už nikdy taký ako predtým...

Obrázok

 

     Vitajte v Škole noci, v ktorej sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno. Slnečné svetlo ich síce nezahubí, ako to opisujú mnohé upírske knihy, ale spôsobuje im nesmiernu bolesť a preto sa vyučuje v noci. Škola sa nachádza vo svete, kde sa v dôsledku zmien v DNA niektorí tínedžeri menia na upírov. Čas, kým sa táto superzmena zavŕši, musia stráviť v Škole noci, inak zomrú. No ani to im nezaručí, že ich organizmus superzmenu zvládne...

     Mláďatá sú označené zafírovo modrým polmesiacom na čele. Keď sa stanú plnokrvnými upírmi, toto označenie sa stáva nemenné a rozvinie sa do ďalšieho tetovania: šíri sa po lícach, predlžuje sa na plecia, ramená, ruky a dlane, okolo pásu, na spodnú časť chrbta.

     Napínavá upírska séria Škola noci sa stala svetovým bestsellerom – napríklad na zozname najpredávanejších kníh denníka New York Times bola jednotkou 63 týždňov. Na top priečke bola aj v denníku USA Today a v ďalších periodikách, i štátoch. Čím je táto sága taká výnimočná a populárna? Na jednej strane ide o obľúbenú upírsku tematiku. Kniha je podľa kritikov napísaná veľmi sviežo, dynamicky, má spád, nezdržiava zbytočnými opismi a berie čitateľa na dobrodružnú cestu upírskym svetom. Autorky zároveň v knihe rozoberajú problémy, ktoré trápia bežných tínedžerov – prvé lásky, rozchody, školské nepriateľstvá.

 Obrázok

Škola noci 1. Označená

Obrázok 16-ročná Zoey je označená Hľadačom a musí nastúpiť do internátnej Školy noci. Tam sa počas štyroch rokov postupne mení na upíra a smeruje k superzmene, ktorú však nie každý prežije. Učí sa upírske predmety, rozpoznáva nebezpečenstvá, ktorým bude čeliť a popri tom rieši problémy, ktoré trápia každého tínedžera. Podarí sa Zoey zapadnúť v novej škole? Dokáže odolať pokušeniu z chuti krvi? A koho si Zoey vyberie – sexi upíra Erika či neupíra Heatha? Láska, sex, nenávisť, žiarlivosť, nové priateľstvá...a k tomu čerstvá dávka upírstva. 1.diel upírskej ságy Označená vás chytí a nepustí až do poslednej stránky.

Podľa kritikov chytila nová séria čitateľov na celom svete z dvoch dôvodov: na jednej strane je to obľúbená upírska tematika. Kniha je napísaná sviežo, dynamicky, má spád, nezdržiava zbytočnými opismi a berie čitateľa na dobrodružnú cestu upírskym svetom. Autorky zároveň rozoberajú témy, ktoré trápia tínedžerov na celom svete: prvé lásky, rozchody, závisť, školské nepriateľstvá.

Fanúšikovia Školy noci sa môžu dokonca zapísať do tejto školy. Na www.skolanoci.sk môžu absolvovať upírske predmety presne ako Zoey, otestovať sa v špeciálnych kvízoch a získať zaujímavé ceny v súťažiach. Vytvoriť tiež môžu jedinečnú upírsku tetovačku a stať sa súčasťou svetového bestselleru. Upíri zo Školy noci sú ako superhrdinovia. Sú supernádherní. Supertalentovaní. A majú super schopnosti. Pridajte sa k nim aj vy na www.skolanoci.sk.

Prečítajte si ukážky z knihy „Označená“.

 

 Obrázok

Škola noci 2. Zradená

Obrázok Dobrodružstvá Zoey pokračujú druhým dielom Zradená. Na život v Škole noci si už zvykla a vyrovnala sa s nezvyčajnou mocou, ktorú dostala od bohyne Nyx. Stala sa vodkyňou Dcér tmy, najväčšmi ju však teší, že si našla skutočných a oddaných priateľov, a napriek pokusu nevlastného otca a matky verejne ju ponížiť si získala aj úctu profesorov i veľkňažky Neferet. Konečne má pocit, že niekam patrí. Dokonca má chlapca... a možno aj dvoch...
Vtedy sa nájdu telá dvoch zavraždených chlapcov a stopy vedú do Školy noci. Zoey cíti, že niečo nie je v poriadku. Zrazu je toho na ňu priveľa – prvý obrad, ktorý povedie ako vodkyňa Dcér tmy, omamné zakázané flirtovanie, ktoré jej komplikuje život, a smrť v Škole noci. To všetko ju zasiahne naraz, ale musí to ísť bokom a Zoey hľadá odvahu i silu postaviť sa zoči-voči zrade a využiť svoju nevšednú moc na záchranu blízkych.
Škola noci, v ktorej sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno, teda pokračuje. Ste zvedaví, čo všetko prežije Zoey, Damien, Erin, Erik a ďalší v druhej časti Zradená? Ukážky z knihy Zradená si môžete prečítať tu.

 Obrázok

Škola noci 3. Vyvolená

Obrázok Najpopulárnejšia sága súčasnosti, ktorá ovládla celý svet vrátane Slovenska, pokračuje už tretím dielom – po Označenej a Zradenej je tu Vyvolená. V Škole noci opäť ožívajú temné sily a v živote upírskeho mláďaťa Zoey Redbirdovej nastanú prevratné zmeny. Z tých, čo sa tvária ako priatelia, sa vykľujú nepriatelia. A napodiv sa zrazu môže spoľahnúť na zaprisahaných rivalov, ktorí ju podržia...

Zoey má veru ťažký život a plno problémov.

Po prvé - myslí si, že narodeniny a Vianoce by sa nemali miešať dohromady, aj keď sa oslávenec narodil 24.decembra.

Po druhé - jej najlepšia priateľka Stevie Rae je nemŕtva, ale zubami-nechtami sa usiluje držať zvyškov svojej ľudskosti. Zoey by jej veľmi chcela pomôcť, lenže vôbec netuší ako... Navyše musí všetko držať v tajnosti, lebo pravda je v Škole noci nebezpečná.

Po tretie – Zoey sa zaplietla s tromi chlapcami naraz a veru, tieto nevyriešené ľúbostné vzťahy jej dávajú zabrať.

Po štvrté – až podozrivo si začína rozumieť s najotravnejším dievčaťom na škole, ktorú jej kamoši nemôžu ani cítiť.

A keď sa zdá, že horšie to už byť nemôže, niekto začne vraždiť dospelých upírov...

Zoey v tretej časti Školy noci musí riešiť množstvo problémov, pred ktorými ju neuchránia ani parádne nadprirodzené schopnosti. Aj tentoraz si Zoey užije bolestné omyly a prešľapy dospievania.

Prečítajte si ukážku z knihy Vyvolená.

 Obrázok

Škola noci 4. Neskrotená

Obrázok (vo vydavateľstve Ikar vychádza v auguste 2010)

Všetko je nanič, keď sú vaši priatelia na vás naštvaní. Zoey Redbirdová o tom vie svoje. V priebehu pár dní stratí nielen všetkých troch nápadníkov, ale príde aj o podporu skupinky priateľov. Zostane jej iba jedna nemŕtva a jedna neoznačená priateľka. Neferet sa chce ľuďom pomstiť za vraždy upírov a vyhlási im vojnu. Zoey však tuší, že je za tým niečo iné. Lenže kto jej uverí? Situácia je čoraz nebezpečnejšia. Vernosť prechádza skúškou a najavo vyjdú šokujúce plány. Starobylé zlo znovu ožíva.

 Obrázok

Škola noci 5. Prenasledovaná

Obrázok (vo vydavateľstve Ikar vychádza v októbri 2010)

Dobrá správa: Zoey opäť získa podporu svojich priateľov a červené mláďatá už nie sú tajomstvom.

Zlých správ je viac: Starobylé zlo s tvárou anjela je na slobode a s ním aj ďalšie obludy. Starej mame hrozí nebezpečenstvo. Heath má problémy. Ani Škola noci nie je bezpečná. Za múrmi školského areálu sa takisto deje všeličo nekalé... Lenže kto uverí tínedžerke a skupinke stratených existencií, hoci oni jediní chápu, čo sa v skutočnosti deje? Nájde Zoey dostatok síl a múdrosti, aby odhalila pravdu?

Obrázok

V sérii Škola noci je naplánovaných 12 kníh:

 
 1. Označená (vo vydavateľstve Ikar vyšla v januári 2010)
 2. Zradená (marec 2010)
 3. Vyvolená (máj 2010)
 4. Neskrotená (august 2010)
 5. Prenasledovaná (október 2010)
 6. Tempted  (v origináli vyšla v októbri 2009)
 7. Burned  (v origináli vyšla v apríli 2010)
 8. Stolen 
 9. Burdened
 10. Touched
 11. Cloaked
 12. Wanted

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Heni

(Anakonda, 26. 9. 2012 7:27)

Už som prečítala aj 9 a je super!:)

Heni

(Anakonda, 26. 9. 2012 7:27)

Už som prečítala aj 9 a je super!:)

anakonda

(Heni, 2. 1. 2012 14:37)

Kedy vyjde 9

Re: anakonda

(Timulka =), 5. 5. 2012 15:04)

9 už vyšla :)

Označnená

(Timulka =), 5. 5. 2012 15:03)

Neviete kde sa dá (na nete) zohnať iba tak na preičítanie Škola noci 2 ? (Označená)? Až teraz som sa rozhodla že to začnem čítať lebo jednotku už mám dlhší čas a je super. Za jedno ráno som ju prečítala. Tak neviete kde nájdem na nete (na prečítanie!) Zradenú ? :)) ďakujem :)

dfsdgsnh

(fANKLUB, 28. 12. 2011 10:45)

http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/pages/%C5%A0kola-noci-SKCZ/162966997124447

Anakonda

(Heni, 25. 11. 2011 9:39)

Halóóóó Je tam niekto

anakonda

(Heni, 15. 11. 2011 20:54)

Alexandra New Film sa natacat bude ale neviem kedy

new

(Alexandra, 11. 10. 2011 15:32)

Ževraj sa už bude aj natáčať prví film sa mi zdá niečo také som čítala mate niekto ešte o tom inf.???

anakonda

(henika, 1. 7. 2011 12:40)

Moja mama my dnes kupila skolu noci 7 a strasne sa nu tesim Hned ju zacnem citat

Odkaz pre Miu

(Lea, 18. 6. 2011 12:38)

Hej. Hahaha. Ach, no lol. (Pre nevediacich: lol znamená hlasný smiech)

Odkaz pre Leu

(Mia, 18. 6. 2011 12:37)

Že?

Odkaz pre Miu

(Lea, 18. 6. 2011 12:36)

Jasné. Hahaha. Veď čo iné, než hahaha?

Odkaz pre Leu

(Mia, 18. 6. 2011 12:34)

Presne... hahaha. Však?

Odkaz pre Miu

(Lea, 18. 6. 2011 12:34)

No, hahaha.

hahaha

(Mia, 18. 6. 2011 12:32)

Ten nadpis, že *hahaha* si nevšímajte.
Takže, ja teraz čítam Pokúšanú (škola noci 6). Kúpila som si ju v stredu, keď sme boli na školskom výlete. Nečudujte sa, že mi to čítanie tak dlho trvá. Ja chodím na klavír, na tanečný a na gitaru, takže veľmi nemám kedy čítať, ale teraz je sobota, takže do pondelka to prečítam. Má 311 strán. Teraz som na 73.

skola noci

(nnnn, 11. 6. 2011 21:34)

Ja uz mam precitane vsetky casti a tak moc ma dostali ze uz ich citam treti raz !!! odporucam!!

SUPEER

(Mia, 7. 3. 2011 16:27)

Kedy má vyjsť 7 diel ??? :D

super

(Svetlanka, 8. 1. 2011 13:39)

tieto knihu su perfektne ... uz sa tesim na dalsi diel ...

škola noci

(Patricia, 10. 12. 2010 18:40)

škola noci su výborné knihy,niečo uplné nové,je to rovnako dobré ako upírske denníky,true blood,twilight saga,na webstránke školi noci som zistila že sa bude nakrúcať film a čo sa týka knihy temped vyjde v marci 2011 = (
Malá nápoveda:všetky knihy sa budú týkať padlého anjela Kalonu a Naferet