Choď na obsah Choď na menu
 


Smrtící hrátky

596623.jpgJ.D. Robb (Nora Roberts)

Smrtící hrátky

Metafora, 2014 

V přepychové rezidenci leží na posteli boháč Thomas Anders. To by nebylo nic divného, kdyby nebyl přivázaný a mrtvý. Navíc to vypadá, že se někomu jen vymkly z rukou jisté erotické aktivity. Ale pak se z toho vyklube vražda. Poručík Eva Dallasová podezřívá čerstvou vdovu, jenže její alibi je neprůstřelné.
Také Evin kolega má případ se sexuální motivací. Jeho oběti ale nepřebývá smyčka na krku jako Andersovi, nýbrž mu naopak něco chybí. Jeho mužná chlouba je uříznutá. Také tady je nejpodezřelejší osobou manželka, zvlášť když vyplují na povrch nevěry jejího muže. I ona má ovšem alibi.
Kdo tedy vraždil? Eva má řádně zamotanou hlavu, ale pomalu začíná záhadu rozkrývat.
Milovníci série Smrtící... si tak opět přijdou na své. Napínavé vyšetřování, neobvyklé rozuzlení. A mezitím i trocha vášně z Evina soukromého života s úžasným miliardářským manželem a setkání se známými postavami. Vítejte v New Yorku druhé poloviny 21. století!

Priznám sa, že so známymi krimirománmi J. D. Robb som sa ako čitateľ až doteraz nestretol. Pritom knihy Nory Robertsovej pre mňa nie sú neznámym pojmom, aj na našej stránke sme sa im už niekoľkokrát venovali. Autorka je, dá sa povedať, jednou z najplodnejších, z jej pera plynú príbehy jeden za druhým a mnohé z nich sa dočkali aj filmového spracovania. Žiaľ, slovenské vydavateľstvá sa zatiaľ nerozhodli preložiť obľúbenú sériu o vyšetrovaní prípadov z druhej polovice nášho storočia. České vydavateľstvo Metafora však autorkiným fanúšikom pravidelne prináša možnosť nahliadnuť do budúcnosti New Yorku a tamojších vyšetrovacích metód

Hlavnou postavou série je poručíčka Eva Dallasová,  ktorá si už v priebehu zhruba dvadsiatky prípadov prešla rozmanitou cestou. Stihla sa vydať za príťažlivého boháča, vybudovať si kariéru a najmä povesť odvážnej, čestnej a neohrozenej policajtky. V meste, kde zločin nikdy nespí a ktoré je plné rôznych intrigánov a špekulantov, sú jej služby potrebné ako soľ. Aj tentoraz čelí záhadnému úmrtiu - postarší vážený muž je nájdený mŕtvy vo svojej izbe a ako sa zdá, umrel "v najlepšom" - pri erotickej hre, ktorá sa však buď vymkla spod kontroly, alebo to len niekto šikovne narafičil ako osobnú pomstu. Mŕtvy bol všeobecne akceptovaný obchodník, jeho najbližší nemajú ani poňatie, kto mohol mať motív zniesť ho zo sveta. Manžela trávila čas na dovolenke, jeho synovec ho mal rád ako vlastného otca... A ako s tým všetkým súvisí ďalší nevyriešený prípad, ktorý nedá spávať jej kolegom...? Stôp je málo, ale to nemôže zastaviť mravenčiu prácu Evinho oddelenia

Vraždy, sex, tajomstvá - Nora Robertsová alias J. D. Robb vie, ako namiešať príbehový koktejl plný zaujímavých námetov. Postavy si obľúbite hneď od začiatku, ich pracovný zápal v spojení so slovnými prekáračkami i dávkou romantiky z nich robia naozaj sympatických hrdinov. Ak ste doteraz, rovnako ako ja, nemali možnosť zoznámiť sa s Evou Dallasovou a jej tímom, vôbec to nevadí. Jednotlivé diely série sa dajú čítať aj samostatne, vzťahy medzi postavami a ich minulosť sú jasne popísané bez toho, aby ste stratili prehľad, tak nech vás to neodradí   Autorke sa nedá uprieť bohatá fantázia a schopnosť posplietať nitky príbehu tak, aby vás udržala v napätí a aby ste si zároveň príjemne oddýchli od každodenných starostí. Dajte Eve Dallasovej šancu, určite vás nesklame.

Spracoval Marek Zákopčan

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujeme vydavateľstvu Metafora.

Knižný trailer:

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Nora Roberts

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.