Choď na obsah Choď na menu
 


Snění

Jill Barnett

Obrázok

SNĚNÍ

Obrázok

V originále DREAMING,

vydalo KMa 2007.
Obrázok Anotace:

Většina anglických dívek se setkává s ideály svého srdce v přeplněných tanečních sálech nebo v uhlazených salónech. Letitia Olivie Hornsbyová potkává svůj ideál v okamžiku, kdy jej srazí do řeky. Kudrnatá modrooká pekelnice, které je teprve jedenáct let, se v tom okamžiku rozhodne, že Richard, skvělý, pohledný a naprosto nepočestný syn hraběte z Downe, je bílým rytířem z jejích snů.

Teď, dospělá a nepředstavitelně krásná, kuje plán, jak zachránit Richarda před ním samým. Pochopitelně tak, že se za něj provdá. On z toho má brzy šrámy, které jsou důsledkem její náklonnosti. Ta nesnesitelná a nezapomenutelná žába se do Richardova života vrátila opravdu rychle - doslova mu padla do náruče. Je zasažen jejím zjevem, oslnivou vůní, jejím nemožným vměšováním se do jeho pití, hráčství a milostných pletek. Ale jakmile z nich osud učiní zajatce party nebezpečných pašeráků, objevuje Richard ve své přísné a znepokojující spoluzajatkyni čistou, romantickou a zvídavou duši, která ozařuje plamenem i jeho temné srdce. Kdyby jen mohli utéci, ta podivná vášeň by se rozhořela naplno. A mohli by nalézt celoživotní dobrodružství v náručí jeden druhého.

Obrázok

Knihy Jill Barnett mám ozaj rada, doposiaľ sa mi páčili všetky knihy čo som od nej čítala, túto sam však akosi nezháňala, kôli niekoľkým nepriaznivým komentárom ktoré som si o nej prečítala. Ale dsa lenskúsimked sa mi dostala do rúk rozhodla som sa že to predsa len skúsim. Príbeh nadväzuje na mojú obľúbenú Okouzlujíci čarodejku. Ak si spomínate na Alekovho najlepšieho priateľa večne naliatého ľahtikára Richarda a chodiacu katastrofu slečnu Hornsbyovú, tak toto je ich príbeh.

Kedže anotácia je tentokrát vážne dopletená a vlastne ten čo ju písal vytvoril celkom nový príbeh.:)

Na Lettie sa večne lepia problémy a katastrofy, jej jediná londýnska sezóna bola hotovou pohromou, na katastrofy čo sa okolo nej dejú často doplácajú i ľudia v jej blízkosti, zvlášť Richard je jednou z takýchto obetí. Lettie sa doňho zamilovala už ako malé dievčatko a úspešne prehlada všetky jeho nedostatky, je to jej rytier bez bázne a hanny. Postavila si ho na piedestál a sníva o šťastí  ktoré ich v budúcnosti čaká.

Vlastne Lettie stále sníva. O tom, že je dokonalá, výnimočná, milovaná.... Sny jej nahrádzajú bezútešné detstvo bez matky s nevšímavým otcom. V jej snoch ju vždy príde vyslobodiť jej rytier.

Lettie možno môže zo začiatku pôsobiť troška hlúpučko a naivne, ale je to len tým že sa vždy skrýva za svoje sny a necháva ich často preniknúť do svojho života. 

Lettie a Richard sa nedopatrením stanú obeťami únosu pašerákov a tak pržívajú na pašerátskej lodi nejedno dobrodružstvo - katastrofu, tu ma potešilo že Richard konečne vytriezvel teda aspoň čiastočne :) Potom sa k tomu pridruží pravdaže ešte stroskotanie a niekoľko kúzel , a ako ináč i čarodejnica dohadzovačka.

Lettie bude však musieť prestať snívať a i Richard sa bude musieť postaviť svojmu osudu s čistou hlavou. Bude to pre oboch veľmi ťažká cesta na ktorej takmer prídu o ilúzie i život.

U mňa jednoznačne Barnett zabodovala, prvú polovicu knihy som sa smiala a v závere som sa nevedela ubrániť slzám. I keď je pravda, že Lettie mohla byť troška menej naivná nuž ale potom by asi Richarda nenaučila snívať.

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jill Barnett

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.