Choď na obsah Choď na menu
 


Srdce Plamene

  Tina St. John

Séria o dračím kalichu

Srdce plamene

Obrázok

V originále: HEART OF THE FLAME

vydal:Levné knihy KMa 2007

Obrázok Anotácia:

Šest měsíců v nepřítelově žaláři by možná zlomilo slabšího muže, avšak bývalý templářský rytíř Kenrick z Clairmontu vyšel z vězení s houževnatým odhodláním a užírán jediným skličujícím pátráním : najít dračí číši, mystický poklad, o kterém se říkalo, že poskytuje svému nositeli neomezenou moc. Je to nebezpečná honba, která staví Kenricka do boje proti nepřátelům dovedným v temných smrtonosných uměních. Avšak žádná překážka pro něj nebude zrádnější - ani svůdně smrtelnější - než prudká kráska jménem Haven.
Chycena v bitvě o číši, přežije Haven noc hrůz, která ji zanechá zraněnou a blízko smrti. S pamětí vyprahlou horečkou se Haven probouzí v péči hrůzu nahánějícího, ale pohledného Kenricka, který jí nabízí svou ochranu za její spojenectví. Vytvoří se mezi nimi křehká důvěra, která brzy přeroste do divoké vášně. Avšak Haveniny vzpomínky na minulost se pomalu začínají vynořovat na povrch, a to ohrozí křehké pouto mezi ní a Kenrickem - a zaplete je do boje o jejich životy samotné…

Obrázok

Kniha priamo nadväzuje na predchádzajúcu časť Srdce lovce stretávame sa tu s Ariadnou i Brandonom. Takže ak by ste začali čítať túto sériu od tejto časti, boli by ste dosť zmätený.

Kenrick nájde Haven smrteľne zranenú v troskách hradu svojho priateľa Randa ktorý bol aj s rodinou popravený vlkolakmi, ktorý sa ženú za Dračou čašou, Rand totiž ochraňoval kľúč k dalšej časti čaše, ktorý mu Kendrick zveril. Kendrick vezme Haven na svoj hrad, aby dostal vysvetlenie udalostí na Randovom hrade v onú osudnú noc.

Haven si však len s ťažkosťami spomýna na všetko čo sa stalo predtým ako ju Kendrick našiel. S nádejou, že sa jej pamäť vráti zadržiava Kendrick Haven na svojom hrade a ona sa pomaly stáva súčasťov jeho rodiny ale i srdca.

O to väčšie je jeho prekvapenie ale hlavne sklamanie, ked zisťuje kým ale hlavne čím Haven je.....

Táto časť série nie je až taká akčná, ale napätie ani prekvapivé zvraty tu určite nechýbajú. Na knihu priamo nadväzuje príbeh Randa Holubičí srdce.

Na stránkach Tiny St. john som vypátrala, že hlavným hrdinom poslednej časti série nebude nikto iný ako náš hlavný záporák zo všetkých troch dielov Draec les Nantres a Avarinska princezná, no som ozaj zvedavá, bohužiaľ kniha ešte vôbec nevyšla

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Tina St. John

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.