Choď na obsah Choď na menu
 


Sukuby to rády horké

Jill Myles

Gentleman Prefer Succubi (2009) - Páni maji radši sukuby (2011)

  Succubi Like It Hot (2010) - Sukuby to rády horké (2011)

       My Fair Succubi (2011) - My fair Sukuba (2012)

 

sukuba2.jpgSuccubi Like It Hot (2010) - Sukuby to rády horké (2011)

Nikde není psáno, že být sukubou je snadné. Jackie Brightonová se teprve učí sukubou být. Má dva úžasné milence - padlého anděla přes den a upíra na noc - ti oba se zdárně starají o uspokojování jejího nenasytného chtíče. Nic by na uspořádání svého života sukuby neměnila až do chvíle, kdy nechtěně svým dotykem zbaví vědomí poslíčka s pizzou. Pro takovou událost existuje jediné vysvětlení - Jackie je prokletá. A co hůř - nezbaví-li se včas svého prokletí, bude nucena souložit stále častěji a častěji, dokud vysílená z milostných hrátek nezemře vyčerpáním. Sejmout kletbu jí možná může pomoci nejstarší sukuba ve Státech, proto se Jackie a její věrná přítelkyně Remy vydávají pro radu do New Orleans. Je to závod s časem ve světě plném nástrah a démonů... Dokáže bystrá zrzka v minisukni přelstít síly zla?

 

 Sukuby, démoni, upíri, padlí anjeli - autorka sa s hlavnými postavami tohoto rozhodne vydareného knižného seriálu  nemazná a naloží im, čo sa do nich zmestí :)

Keď som pred viac než rokom vzala do ruky prvú časť Páni maji radši Sukuby, zaujala ma, dokonca tak, že som si zaobstarala ďalšie dve časti, na ktoré konečne prišiel rad. Príjemé popoludnie zaviati snehom a bez elektriny sa hádam ani nedá stráviť lepšie ako s dobrou knihou v ruke, ktorá zaujme tak, že ju čítate... a čítate pri sviečke ako v stredoveku dovtedy, kým nezatvoríte poslednú stránku a pekne krásne sa poberiete do hajan.

Jill Mylesová teda rozhodne vie, ako udržať čitateľa pri knihe a pokiaľ navyše máte radi fantasy plné nadprirodzených bytostí, ktoré sa bez zábran pohybujú vo svete súčasných smrteľníkov, máte o zábavu postarané.

Erotika z knihy priam priští, však aby nie, keď sa príbeh točí okolo sexom posadnutej sukuby, ale nie je to len o tom. Jackie Brightonová je tak sympatická - so všetkými svojimi chybami, že ju jednoducho  musíte zbožňovať.

Ako už napovedá anotácia, Jackie sa len začína učiť, čo je to byť sukubou, aké pozitíva  no i strasti to so sebou prináša a potreba pravidelného orgazmu sa zdá byť v jej prípaden problémom najmenším.

Pripomeniem začiatok  - celkom obyčajná, tuctová archeologička  nejakým zázrakom padla do oka hneď dvom nesmrteľným - Serimovi Noahovi a upírovi Zanovi, takže má hneď dvoch pánov, ktorí ju môžu ovládať. Našťastie obaja si vybrali možnosť druhú  - obaja ju môžu milovať a ochraňovať. Ibaže, čím dlhšie sa delia o Jackie, tým im to viac prekáža. Nádherný, dobrý, rozvážny Noah cez deň, vášnivý, hrdý, neovládateľný upír Zane v noci.

A obaja ju nútia, aby si medzi nimi vybrala. Však ktorý chlap, či už smrteľný alebo nie, by pokojne usínal s myšlienkou, že jeho "milovaná" sa sotva dovrie oči so svojou potrebou vrhá do náručia iného - či už je Sukuba alebo nie...

Jedného dňa však na Jackie dopadne kliatba - a okrem toho, že zloží do kómy smrteľníka obyčajným dotykom bez toho aby ho dokázala oživiť ( čo je jedna z najsilnejších nadprirodzených vymožeností sukub) potrebuje svoj prídel sexu čím ďalej, tým väčšmi a hrozí jej, že nech bude robiť čokoľvek, umiluje sa tak či tak k smrti. Pomôcť jej môže len ďalšia sukuba - kňažka voodoo, aby zistila, ako z tej šlamastiky von.  Potrebuje zistiť kto ju takto zákerne preklial a prečo.

So svojou kamarátkou Remi, ktorá má tiež svojich starosti vyše hlavy,  sa teda vyberú na cesty. Nebola by to Jackie, keby sa jej smola nelepila na päty kam sa hne a dobrozdružstvo sa môže začať. 

Ako sa novostvorená sukuba vysporiada s prekliatim, ktoré už v minulosti zabilo omnoho skúsenejšiu sukubu, koho z milencov si na pokon vyberie a zároveň ako vyrieši Remin problém s posadnutosťou, za ktorú je zodpovedná -  sa dočítate v tejto knihe.

Odporúčam začať prvým dielom série, mohlo by sa stať, že bez toho by vám pár súvislostí uniklo, no aj tak je to vydarená kniha a vlastne celá séria :)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.