Choď na obsah Choď na menu
 


Upírske denníky

L.J.Smith

L.J.Smith

Upírske denníky

Obrázok

Prebudenie

Súboj

Zbesilosť

Temnota

Návrat

Fragment 2009

Ako sa to všetko začalo...
Ešte v časoch talianskej renesancie sa dvaja bratia Damon a Stefan Salvatorovci zaľúbili do krásnej mladej upírky, ktorá sa volala Katherine. Hoci Katherinino srdce bolo dosť veľké pre oboch chlapcov, navzájom oň súperili, aby si ho mohli privlastniť. Nekonečný boj o Katherininu náklonnosť ju nakoniec dohnal k smrti. A z dvoch bratov urobila navždy rozhádaných nezomretých upírov so zlomeným srdcom.

O niekoľko storočí neskôr je Damonovi a Stefanovi súdené znova prežiť to, čo ich dohnalo k upírstvu. Znenazdania sa ocitnú v mestečku Fell's Church vo Virginii, kde sa ich cesty pretnú s Elenou Gilbertovou, krásnou a obľúbenou stredoškoláčkou, ktorá sa priam neuveriteľne podobá na Katherine...

Prebudenie

anotácia:

Obrázok Elena je najkrajšie dievča v škole a dvorenie všetkých chlapcov príjma ako kráľovná. Nový chlapec, krásny a tajomný Stefan, ju však ignoruje a dokonca sa jej vyhýba. O to viac ho chce Elena získať! To sa podarí až na školskom plese, keď Elena padne do rúk násilníckej partie a Stefan ju zachráni. Obaja sa rýchlo zblížia a Stefan jej prezradí svoje temné tajomstvo. Je totiž upír...

 

 

Obrázok

Súboj

anotácia:

Obrázok Damon je vďaka ľudskej krvi, ktorou sa živí, oveľa silnejší než jeho mladší brat. Čoskoro sa ukáže, že skutočným dôvodom Damonovho príchodu do mesta je Elena, ktorá sa mu veľmi páči a nemieni ju nechať svojmu nenávidenému mladšiemu bratovi. Bratia búrlivo bojujú o Eleninu priazeň, pričom Stefan vyhráva, pretože Elena ho miluje a Damona zo srdca nenávidí. Ten na ňu však použije svoju mágiu a stále viac ju proti jej vôli dostáva do svojej moci...

Obrázok

Zbesilosť

 

Obrázok anotácia:

 Stefan trpí po smrti Eleny, ktorá sa utopila v rieke, a je odhodlaný spor s bratom, trvajúci už storočia, doviesť do konca za každú cenu. Netuší však, že Damon nie je jediným nepriateľom, s ktorým sa musí stretnúť, a ak bude chcieť poraziť oveľa krvilačnejšieho nepriateľa, bude musieť uzavrieť s nenávideným bratom spojenectvo. Z Eleny sa po smrti stane upírka, no dievča sa s novou podobou a spaľujúcou túžbou po ľudskej krvi nevie vyrovnať. Dokáže napriek vnútornej trýzni a smútku po minulom, nedokončenom a takom zúfalo krátkom živote dať prednosť láske k svojim blížnym a bojovať proti temnej sile, ktorá napadla mestečko?
výjde: Január 2010

Obrázok

Temnota

Obrázok anotácia:

 Ani po Eleninej smrti sa boj so zlými silami nekončí. Na oslave Meredithiných narodenín sa dievčatá pokúsia spojiť so svojou mŕtvou priateľkou pomocou špiritistickej tabuľky. Elena kamarátky varuje pred nebezpečenstvom, ktoré im bezprostredne hrozí, no nemá dosť času svoje posolstvo dokončiť a zlo udrie nečakaným a strašným spôsobom. Bonnie a Meredith si zavolajú na pomoc Stefana, ktorý sa vracia do mesta aj s Damonom. Rozpúta sa neľútostný boj. Pomôže mŕtva Elena svojim živým priateľom?
výjde: Január 2010

 

Obrázok

Obrázok Návrat

Na jeseň minulého roku uviedlo Vydavateľstvo Fragment novú sériu o krvilačných bytostiach na pomedzí života a smrti. Upírske denníky sa okamžite stali bestsellerom a čitateľským hitom. Na motívy prvých dielov ságy sa v USA natočil televízny seriál a podľa posledných informácií vysielacie práva naň zakúpila česká televízia Nova. Možno sa teda niektorá z domácich televíznych spoločností inšpiruje a dočkáme sa seriálového hitu aj na našich obrazovkách. Podľa ohlasov zo zámoria sa majú fanúšikovia série skutočne na čo tešiť!
Dovtedy môžu odhaľovať ľúbostný trojuholník krásnej Eleny a upírskych bratov Damona a Stefana aspoň v knižnej podobe. Na pultoch kníhkupectiev sú zatiaľ štyri úspešné pokračovania Upírskych denníkov. Už na jeseň však priaznivcov ságy poteší piaty diel, ktorý vyjde pod názvom Upírske denníky – Návrat! V skvelom preklade Maríny Gálisovej nadviaže na doterajší dej a opäť ponúkne aj nové dramatické zvraty.

  

Obrázok

Prebudenie:

 

Dočítala som sa, že táto séria vznikla ešte pred vydaním bestselleru Twilight ságy, škoda len, že až po prečítaní prvej časti Upírskych denníkov. Možno ma to trocha ovplyvnilo a dosť dlho mi trvalo, kým som sa do knihy začítala. 

Dokonca som bola nemilo prekvapená podobnosťou deja, ba dokonca hlavných postáv. 

 Rovnako stredná škola, rovnako upír, ktorý sa chcel začleniť do tohto prostredia a skrýva svoju identitu, rovnako nadprirodzené schopnosti, rovnaká schopnosť existovať počas dňa, a rovnaká chuť loviť zvieratá namiesto ľudí... Takmer do polovice prvej časti! 
  Už-už som to takmer vzdala, ale napokon som si povedala, že keď už ju mám rozčítanú, tak to hádam aj dokončím... Našťastie!
 Až v druhej polovici sa začal príbeh ako tak podobať niečomu inému, než kopii Twilightu, alebo naopak , autorke však trošku chýbal ten ukážkový štýl písania aký nám podhodila Stefanie Meyer, keď neviete prestať obracať stranky :-)
 Dvaja bratia, Stefan a Damon, zamilovaní na život a na smrť do jednej ženy, upírky v čase talianskej renesancie. Bola to od Katherine láska, alebo strašná sebeckosť, zmenila oboch bratov súčasne a vyvolala v nich strašnú nenávisť, ktorá sa vliekla storočiami a stále silnela? 
 Elena, stredoškoláčka, ktorá sa na ich Katherine neuveriteľne ponáša, vyvolá znova spor medzi upírskymi bratmi. Hoci medzi medzi mladými ľuďmi Stefanom a Elenou zahorí láska, je tu ešte brat Damon, silnejší než kedykoľvek predtým, zlo, ktoré prenasleduje Stefana od začiatku a  chce dievča iba pre seba aj za cenu, že v pokojnom mestečku vyvolá strach z neznámeho vraha. Podozrenie padne aj na Stefana...
 

V každom prípade odporúčam a nedajte sa odradiť trocha rozpačitým úvodom.

 

 za nezáživný začiatok  za koniec prvej časti...

Súboj

TAk toto sa už čítalo o poznanie lepšie... Takmer som nedýchala, kým som nezatvorila poslednú stranu a môžem povedať, že som zasa urobila strašnú ale naozaj strašnú hlúposť...  Prečo som radšej nepočkala a zadovážila si všetky 4 časti naráz?

Kniha skončila v tom najlešom, čo sa, pravda, dalo čakať, ale ako vydržať do januára, kým výjdu ďalšie dve časti ?????

Elena je zamilovaná do Stefana, ale aj tak pred ním chráni tajomstvo o tom, ako ju Damon prenasleduje a bez zábran sa vtiera nie len do jej života, ale aj do života jej rodiny a priateľov. Silnejší, bezcitnejší, avšak ako sa začína zdať, čím ďalej tým viac fascinovaný Eleninou odvahou.

Elenu neustále tajnosti, ale aj túžba ochrániť Stefana pred jeho bratom vyčerpávajú, Damonove útoky silnejú až je nútená priznať porážku. Až kým obaja bratia ochutnajú jej krv a následne ona ich. 

Dramatický záver, pri ktorom Elena bezmocne uniká pred Silou mocnejšou akú si kedy vedela predstaviť a vrhá ju do náručia smrti, v Stefanovi prebudí neskutočnú chuť po pomste a konečne sa po stáročiach mení na to, čo roky potláčal. Nebezpečného lovca! Hnaný bolesťou zo smrti ďalšej ženy, ktorú miloval, nemilosrdce útočí na Damiana... 

 No, musím priznať, že upírske denníky sú naozaj skvelé čítanie a kto má rád trochu toho upírskeho napätia, v knihe si rozhodne príde na svoje. Môžem len doporučiť!  A netrpezlivo čakať na ďalšie dva časti... Och! 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

denníky

(stana, 1. 11. 2010 21:56)

musím sa aj ja pridať medzi fanúšikov upírskych denníkov. knihy sa mi veľmi páčia,čakám netrpezlivo na 5 diel.

:)....

(Maja, 4. 10. 2010 19:47)

Nestava sa to casto za ma bavi nejaka kniha ale tato ma plne bavila hlavne ked som pocula ten nazov...:)

VAMPIREDIARIESSK.WEBS.COM

(FairyMauLaly, 19. 8. 2010 19:11)

VAMPIREDIARIESSK.WEBS.COM

°_°LoVe°_°

(Vevča, 6. 8. 2010 19:08)

Milujem Upírske denníky, Iana, Ninu a všetko... Už sa teším na piaty diel knižky!! A druhú sériu v TV!! Bože... I love them forever!!


by Veva

22 dielov

(Stevka, 5. 8. 2010 9:16)

cawte ! vsetky diely su na stranke www.zkouknito.eu!...

Online serial

(Kika, 29. 7. 2010 23:43)

pls zabudla som este ak nieco mate tak mi to pls poslite na e-mail kika59911@azet.sk kuém :D

Online serial

(Kika, 29. 7. 2010 23:41)

cawte...chcela by som sa spytat ci neviete kde sa daju pozriet vsetky diely upirskych dennikov na nete alebo aj stiahnut. Dakujem :D P.S :Milujéém Upírské Denníky :-*

Serial

(Nika , 16. 7. 2010 17:33)

chcela by som vás poprosiť či by ste mi nevedeli poradiť kde sa dá pozrieť seriál po slovensky alebo po česky.....píšte mi na email....nena_44_xP@azet.sk.......vopred ďakujem :)

vampirediariessk.webs.com

(FairyMauLaly, 10. 7. 2010 14:41)

AK SA CHCETE DOZVEDIET VIAC O UPIRSKYCH DENNIKOCH ZAJDITE NA:
http://vampirediariessk.webs.com

hladam :))

(lenuska, 9. 7. 2010 23:05)

caaute.:) neviete link kde by som si mohla stiahnut 1 2 3 4?? prosiim poslite mi ho na mail lencitkoo@pokec.sk dakujeeeeeem :))

Knihy

(Evka, 7. 7. 2010 12:05)

nemá niekto prosím link alebo v compe nemáte niekto 2 3 a 4 diel??? ak áno pls pošlite na rudka01@pokec.sk prosíím strašne sa mi to páááči je to BOMBA!

the vampire diaries

(elmo, 5. 7. 2010 22:41)

Knihy sú úplne bombové, čítala som prvé 4 diely po slovensky a piaty po anglicky.. Už sa teším na šestku! Len ju musím stiahnuť..
A čo sa týka seriálu - všetky diely boli úplne bombové a ten vzťa medzi Elenou a Damonom.. Iana žeriem - jeho postava a aj on sám je lepší a rozhodne zaujímavejší ako Paul :-) No a ten posledný diel.. No zabili to =D
Na youtube sa už dajú pozrieť fotky z druhej série a Ian povedal, že tam bude veľa deleny (Damon + Elena) tak sa už teším na September
1crazy.girl1@azet.sk
A inak pre všetkých, ktorí chc tie seriály - ak chcete 1/2 diely - napíšte mi ktoré a ak chcete celú sériu alebo veľa dielov - napíšte mi mail, dám vám vedieť, kde ich zadara stiahnuť.. Papa

kde

(lucka, 9. 5. 2010 15:51)

ahojte nemate niekto stiahnute knihy upirkse denniky v PC? dvoju trojku alebo stvorku...?ak hej prosim poslite mi na moj mail: lulu_2222@azet.sk

SUPER BOOK

(VIKTORIA NOVOTNA, 6. 5. 2010 12:41)

Ja som s tej knihy paff... je SUROVA ja to moja najoblubenejsia kniha. Dufam ze ich bude este viac a ze budu take suprove ako prve 4 casti ja sa nevem dockat kedy precitam posledne dve knihy ale ich budem citat velmi pomali preto lebo ich chcem citat co najdlhsie. Som velmi rada ze ich mozem citat a aj vidiet serie.....JE TO SUPER!!!!!!!!!

Návrat

(Kitty, 5. 5. 2010 14:40)

5. diel s názvom Návrat má vyjsť v októbri tohoto roku.
Už sa teším

Upírske denníky Alebo škola noci

(Zuzka, 26. 4. 2010 8:42)

čaute, ak má niekto v PC Upírske denníky alebo škola noci, alebo máte link, kde sa to dá stiahnuť po slovensky alebo po česky, pošlite mi to pls mailom na 478Ginger478@gmail.com

POMOC :)

(mata, 17. 4. 2010 19:19)

prosim vas kde sa da precitat/ kupit 5. diel upirskych dennik ? napiste mi na pokec : bambulQQ.a

otazka

(leni1122, 15. 4. 2010 15:41)

kde sa da stahnut kniha upirske denniky 5 po anglicky????napiste mi na pokec:leni1122 diks :D

Pre Niku

(Marek Z., 14. 4. 2010 8:59)

Nika, našiel som to za teba :DD
Tu je priamy odkaz, už si len vyber, ktorú časť chceš vidieť :o)

http://iserialy.sk/serialy/the-vampire-diaries/

kde najdem serial

(nika, 14. 4. 2010 8:23)

caute, hladala som serial na iserialy.sk, ale nic som nenasla. mozete ma nejako blizsie naviest?