Choď na obsah Choď na menu
 


Upírske denníky

L.J.Smith

L.J.Smith

Upírske denníky

Obrázok

Prebudenie

Súboj

Zbesilosť

Temnota

Návrat

Fragment 2009

Ako sa to všetko začalo...
Ešte v časoch talianskej renesancie sa dvaja bratia Damon a Stefan Salvatorovci zaľúbili do krásnej mladej upírky, ktorá sa volala Katherine. Hoci Katherinino srdce bolo dosť veľké pre oboch chlapcov, navzájom oň súperili, aby si ho mohli privlastniť. Nekonečný boj o Katherininu náklonnosť ju nakoniec dohnal k smrti. A z dvoch bratov urobila navždy rozhádaných nezomretých upírov so zlomeným srdcom.

O niekoľko storočí neskôr je Damonovi a Stefanovi súdené znova prežiť to, čo ich dohnalo k upírstvu. Znenazdania sa ocitnú v mestečku Fell's Church vo Virginii, kde sa ich cesty pretnú s Elenou Gilbertovou, krásnou a obľúbenou stredoškoláčkou, ktorá sa priam neuveriteľne podobá na Katherine...

Prebudenie

anotácia:

Obrázok Elena je najkrajšie dievča v škole a dvorenie všetkých chlapcov príjma ako kráľovná. Nový chlapec, krásny a tajomný Stefan, ju však ignoruje a dokonca sa jej vyhýba. O to viac ho chce Elena získať! To sa podarí až na školskom plese, keď Elena padne do rúk násilníckej partie a Stefan ju zachráni. Obaja sa rýchlo zblížia a Stefan jej prezradí svoje temné tajomstvo. Je totiž upír...

 

 

Obrázok

Súboj

anotácia:

Obrázok Damon je vďaka ľudskej krvi, ktorou sa živí, oveľa silnejší než jeho mladší brat. Čoskoro sa ukáže, že skutočným dôvodom Damonovho príchodu do mesta je Elena, ktorá sa mu veľmi páči a nemieni ju nechať svojmu nenávidenému mladšiemu bratovi. Bratia búrlivo bojujú o Eleninu priazeň, pričom Stefan vyhráva, pretože Elena ho miluje a Damona zo srdca nenávidí. Ten na ňu však použije svoju mágiu a stále viac ju proti jej vôli dostáva do svojej moci...

Obrázok

Zbesilosť

 

Obrázok anotácia:

 Stefan trpí po smrti Eleny, ktorá sa utopila v rieke, a je odhodlaný spor s bratom, trvajúci už storočia, doviesť do konca za každú cenu. Netuší však, že Damon nie je jediným nepriateľom, s ktorým sa musí stretnúť, a ak bude chcieť poraziť oveľa krvilačnejšieho nepriateľa, bude musieť uzavrieť s nenávideným bratom spojenectvo. Z Eleny sa po smrti stane upírka, no dievča sa s novou podobou a spaľujúcou túžbou po ľudskej krvi nevie vyrovnať. Dokáže napriek vnútornej trýzni a smútku po minulom, nedokončenom a takom zúfalo krátkom živote dať prednosť láske k svojim blížnym a bojovať proti temnej sile, ktorá napadla mestečko?
výjde: Január 2010

Obrázok

Temnota

Obrázok anotácia:

 Ani po Eleninej smrti sa boj so zlými silami nekončí. Na oslave Meredithiných narodenín sa dievčatá pokúsia spojiť so svojou mŕtvou priateľkou pomocou špiritistickej tabuľky. Elena kamarátky varuje pred nebezpečenstvom, ktoré im bezprostredne hrozí, no nemá dosť času svoje posolstvo dokončiť a zlo udrie nečakaným a strašným spôsobom. Bonnie a Meredith si zavolajú na pomoc Stefana, ktorý sa vracia do mesta aj s Damonom. Rozpúta sa neľútostný boj. Pomôže mŕtva Elena svojim živým priateľom?
výjde: Január 2010

 

Obrázok

Obrázok Návrat

Na jeseň minulého roku uviedlo Vydavateľstvo Fragment novú sériu o krvilačných bytostiach na pomedzí života a smrti. Upírske denníky sa okamžite stali bestsellerom a čitateľským hitom. Na motívy prvých dielov ságy sa v USA natočil televízny seriál a podľa posledných informácií vysielacie práva naň zakúpila česká televízia Nova. Možno sa teda niektorá z domácich televíznych spoločností inšpiruje a dočkáme sa seriálového hitu aj na našich obrazovkách. Podľa ohlasov zo zámoria sa majú fanúšikovia série skutočne na čo tešiť!
Dovtedy môžu odhaľovať ľúbostný trojuholník krásnej Eleny a upírskych bratov Damona a Stefana aspoň v knižnej podobe. Na pultoch kníhkupectiev sú zatiaľ štyri úspešné pokračovania Upírskych denníkov. Už na jeseň však priaznivcov ságy poteší piaty diel, ktorý vyjde pod názvom Upírske denníky – Návrat! V skvelom preklade Maríny Gálisovej nadviaže na doterajší dej a opäť ponúkne aj nové dramatické zvraty.

  

Obrázok

Prebudenie:

 

Dočítala som sa, že táto séria vznikla ešte pred vydaním bestselleru Twilight ságy, škoda len, že až po prečítaní prvej časti Upírskych denníkov. Možno ma to trocha ovplyvnilo a dosť dlho mi trvalo, kým som sa do knihy začítala. 

Dokonca som bola nemilo prekvapená podobnosťou deja, ba dokonca hlavných postáv. 

 Rovnako stredná škola, rovnako upír, ktorý sa chcel začleniť do tohto prostredia a skrýva svoju identitu, rovnako nadprirodzené schopnosti, rovnaká schopnosť existovať počas dňa, a rovnaká chuť loviť zvieratá namiesto ľudí... Takmer do polovice prvej časti! 
  Už-už som to takmer vzdala, ale napokon som si povedala, že keď už ju mám rozčítanú, tak to hádam aj dokončím... Našťastie!
 Až v druhej polovici sa začal príbeh ako tak podobať niečomu inému, než kopii Twilightu, alebo naopak , autorke však trošku chýbal ten ukážkový štýl písania aký nám podhodila Stefanie Meyer, keď neviete prestať obracať stranky :-)
 Dvaja bratia, Stefan a Damon, zamilovaní na život a na smrť do jednej ženy, upírky v čase talianskej renesancie. Bola to od Katherine láska, alebo strašná sebeckosť, zmenila oboch bratov súčasne a vyvolala v nich strašnú nenávisť, ktorá sa vliekla storočiami a stále silnela? 
 Elena, stredoškoláčka, ktorá sa na ich Katherine neuveriteľne ponáša, vyvolá znova spor medzi upírskymi bratmi. Hoci medzi medzi mladými ľuďmi Stefanom a Elenou zahorí láska, je tu ešte brat Damon, silnejší než kedykoľvek predtým, zlo, ktoré prenasleduje Stefana od začiatku a  chce dievča iba pre seba aj za cenu, že v pokojnom mestečku vyvolá strach z neznámeho vraha. Podozrenie padne aj na Stefana...
 

V každom prípade odporúčam a nedajte sa odradiť trocha rozpačitým úvodom.

 

 za nezáživný začiatok  za koniec prvej časti...

Súboj

TAk toto sa už čítalo o poznanie lepšie... Takmer som nedýchala, kým som nezatvorila poslednú stranu a môžem povedať, že som zasa urobila strašnú ale naozaj strašnú hlúposť...  Prečo som radšej nepočkala a zadovážila si všetky 4 časti naráz?

Kniha skončila v tom najlešom, čo sa, pravda, dalo čakať, ale ako vydržať do januára, kým výjdu ďalšie dve časti ?????

Elena je zamilovaná do Stefana, ale aj tak pred ním chráni tajomstvo o tom, ako ju Damon prenasleduje a bez zábran sa vtiera nie len do jej života, ale aj do života jej rodiny a priateľov. Silnejší, bezcitnejší, avšak ako sa začína zdať, čím ďalej tým viac fascinovaný Eleninou odvahou.

Elenu neustále tajnosti, ale aj túžba ochrániť Stefana pred jeho bratom vyčerpávajú, Damonove útoky silnejú až je nútená priznať porážku. Až kým obaja bratia ochutnajú jej krv a následne ona ich. 

Dramatický záver, pri ktorom Elena bezmocne uniká pred Silou mocnejšou akú si kedy vedela predstaviť a vrhá ju do náručia smrti, v Stefanovi prebudí neskutočnú chuť po pomste a konečne sa po stáročiach mení na to, čo roky potláčal. Nebezpečného lovca! Hnaný bolesťou zo smrti ďalšej ženy, ktorú miloval, nemilosrdce útočí na Damiana... 

 No, musím priznať, že upírske denníky sú naozaj skvelé čítanie a kto má rád trochu toho upírskeho napätia, v knihe si rozhodne príde na svoje. Môžem len doporučiť!  A netrpezlivo čakať na ďalšie dva časti... Och! 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pls

(janini, 14. 9. 2012 12:28)

Ahojte, nemohol by mi niekto poslať všetky up. denníky v SK alebo CZ na mail? Najlepšie by bolo vo formáte pdf alebo doc. Diki :)
pangracovajana@gmail.com

platí pre jednoduché a zaručené pôžičky!

(adamcsik branislav, 7. 6. 2012 17:37)

platí pre rýchle a jednoduché pôžičky, garantované pôžičky, k dispozícii doklad o finančné prostriedky, dôveryhodné a spoľahlivé spoločnosti, platí pre ľahkú pôžičku ešte dnes a získajte financované bez stresu. kontaktné údaje: branisla_uver_ponuka@hotmail.com pozdravom

upírske denníky

(monika, 29. 5. 2012 12:22)

ahojte super čitanie a rada si prečítam upírske denníky cele.

UPIR

(anetka, 5. 2. 2012 16:47)

ahojte chcela by som vediet kde stahujete filmi lebo ja hladam bez tytuliek ja som si stiahla iba 2-ku lebo ostatne su s titulkami ak viete kde si stiahnem upirske denniky film napiste mi na gmail
anetka.anielik@gmail.com
dakujem

Re: UPIR

(niki, 13. 5. 2012 17:42)

www.zkouknito.cz

upirske deniki

(dominik bartoš, 26. 2. 2012 19:07)

je to najlepsi verial jeto velmi dobre odporucam vam ho kukat

Damon!

(sawa, 19. 12. 2011 10:32)

Damon nakoniec bude človekom...och nie!...bolo bi fajn keby sa dal on dokopy s elenou :))

Re: Damon!

(michaela, 25. 2. 2012 16:16)

Nie to teda nebolo. Bolo by to hrozné. Ku Elene sa hodí Stefan. A nie ten VRAH! :((((

...

(Deanne, 2. 2. 2012 18:50)

Upírske denníky vyšli v 90. rokoch, aspoň tie prvé 2. Takže by som povedala že Meyerová brala ideu z Upírskych denníkov a nie L.J. Smithová od Meyerovej (nič v zlom)

9. kniha

(Radka, 28. 12. 2011 16:32)

PLS kedy tak asi vyjde 9. kniha?
a vobec vyjde ?
napiste mi na moj email
123radka@zoznam.sk
diki

Upirske denniky 8

(Lucia, 20. 11. 2011 9:07)

Ahojky :) mohol by mi niekto poslat knihu upirske denniky 8(cesta temnoty)
na mail? Po slovensky, ak by to bolo mozne.Moj mail je :l.kasalova@centrum.sk

up.d.

(iii, 12. 11. 2011 10:01)

kde si mam pozet 2. seriu up. denníkov

plls

(Alexandra, 1. 11. 2011 15:18)

prosim vas poradte mi kde mozem pozerat upirske denniky 1seriu celu...ja som to uz pozeravala na markize len si to chcem kuknut zas :D...no a na youtube je len 1seria 1 a 2 čast a to je vsetko...prosim napiste mi na email:alexandra.imorov501@gmail.com diki:D

Help

(Nina, 1. 11. 2011 0:11)

ahojte mohol by mi prosim niekto poslat knihy bud v CZ alebo v SK na mail? od 1 az po poslednu ak mate... budem vam moc vdacna diky

holka333@azet.sk

Please

(Domča, 5. 10. 2011 18:53)

Môžete mi poradiť kde nájdem knihu upírske denníky 8 v slovenčine?
Píšte na domcabilikova24@gmail.com

nikto mi to nepovedal

(ani neviem, 29. 9. 2011 18:16)

tak ahojte ....mala by som na vás otázku začala som pozerať denníky iba pred tromi dňami ale už som si stihla pozrieť všetky diely ktoré som našla nanešťastie som sa dostala len po 2 časť 3 série a tak sa chcem opýtať či neviete kedy by sa konečne dali stiahnuť aj ďalšie časti + sťahovala som si knihu z ulož to ale tam sú len 4 a čítala som na nete že ich je v skutočnosti 8 neviete kde nájdem tie zvyšné???? moc vám ďakujem :D
napíšte mi pls na kika.hiadlovska@gmail.com

POVEDAT NIECO

(VIERKA, 29. 9. 2011 17:13)

JE TO PRILIS DLHE

waw

(zuzana, 17. 9. 2011 23:15)

prvá časť 3 série je úžasná :D až na to keby som im rozumela :D cely film som totiž pozerala po anglicky ale nevadí :D hlavná vec že som videla :D a neľutujem :D

všetky knihy

(lienka0kuk0@azet.sk, 12. 7. 2011 17:02)

prosím hocikto kto má všetky knihy v pc...pošlite mi ich na mail lienka0kuk0@azet.sk

veľmi ďakujem :)

piesen

(Martin, 10. 7. 2011 13:26)

Nevie niekto nahodov aka pesnička hrala caroline v aute ked uviazla v lese


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »