Choď na obsah Choď na menu
 


Úsvit

Stephenie Meyer

Úsvit

Twilight sága

Vydavateľstvo Tatran 2009

Obrázok Anotácia:

Úsvit, úžasný a s napätím očakávaný záver ságy Twilight, odhaľuje tajomstvá a záhady tohto fascinujúceho romantického eposu, ktorý okúzlil milióny čitateľov.
Vyzeralo to tak čarovne - Bella s Edwardom sa vzali - konečne. Romantické medové týždne, chápaví členovia rodiny a priatelia, kto by mohol chcieť viac? Ako sa niečo môže pokaziť? Ale samozrejme, jedna z najneočakávanejších vecí sa stala a Bella s Edwardom sú zachytení medzi životom, ktorí si už naplánovali, alebo, pokiaľ sú ochotní vzdať sa všetkého, čo prináša nepoznané cesty, sa nechajú viesť osudom. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na Volturiových, ktorí nie sú nikdy príliš ďaleko - vždy ochotní zničiť Cullenových a všetko za čím stoja.

Obrázok

 

768 strán a dva dni zavesená na knihe, ktorú stva udržíte v rukách, akoby som nikdy predtým nič nečítala. Takmer som nedýchala, kým som nezatvorila poslednú stranu niekedy nad ránom a celý deň o nej premýšľam.

Stephenie Meyer napísala román, ktorý sa vymyká zo všetkých zaužívaných štýlov, je napísaný pútavo, cielene čitateľa udržať v napätí až do konca. Upíri a vlkolaci, legendy a nadprirodzené schopnosti, mystika a láska, pomsta a nenávisť, oheň a ľad v jednom. Ako inak charakterizovať niečo, čo zbúralo všetky predstavy o netvoroch živiacich sa krvou... Pravda už sme tu mali zopár pokusov o láske medzi upírom a človekom, ale nikdy to nesmerovalo k tomu, že stať sa upírom je niečo dobré.

Kniha je rozdelená do troch častí a tak som ju aj vnímala. Svadba Belly a Edvarda, plánovaná svadobná cesta, ktorej následkom je niečo, čo nikto nečakal, ani upíri, ani vlkolaci,ani ľudia.

Druha časť je napísaná z pohľadu Jakoba, jeho účasť na odhalení tajomstva, jeho obetavá láska k Belle a jej novej rodine. 

Tretia časť je už o samotnej novorodenej upírke, ale aj o strašnej bolesti, úzkosti a očakávanie konca niečoho, k čomu sa upínala ako manželka, priateľka, dcéra a matka...

Kniha vás vtiahne do deja od prvej strany a už vás nepustí. Kdesi som čítala, že knihu bez problémou môže prečítať ako tínedžerka, tak jej matka a dokonca aj babička. A preto je jedinečná, pre mňa teda určite.

Netvrdím, že sa táto sága bude páčiť každému, ale ten, kto má rád knihy s romantickou tématikou, podfarbené mystikou a nadprirozdenými bytosťami, bude touto ságou očarený, tak ako aj ja.   

 Súmrak

Nov

Zatmenie

Usvit

Vraj sa v autorkinej dielni pripravuje ešte jedna časť : Polnočné slnko 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Stephenie Meyer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.