Choď na obsah Choď na menu
 


V objetí temnoty

Alexandra Ivyová

V objetí temnoty

Obrázok

Embrace The Darkness

Levné knihy 2010

Obrázok Lady Shay je poslední svého druhu, napůl člověk, napůl Shalott. Její krev je drahocennější než zlato, protože dokáže vyléčit všechny neduhy. Leží na ní však kletba, kvůli které musí sloužit vždy majiteli talismanu, jež jí voládá. Krutými cestami osudu se dostává do aukční síně, kde si jí kupuje Viper, okouzlující šéf klanu upírů. Shay a Viper se spolu nesetkávají poprvé. Kdysi mu zachránila život a od té doby po ní Viper touží. Jako se svou otrokyní si s ní může nakládat jak chce..

 


Ach! A zase tu máme druhú časť zo série a ja som márne čakala na vysvetlenie niektorých odkazov, ktoré sa stratili v texte. Už mi je to jasné... 1. časť ( ktorá už vyšla? alebo výjde? alebo ktovie... , hovorí o Viperovom priateľovi Dantem a bohyni Phoenix...

Ale vrátim sa k Viperovi a Shay.

Viper je upír, hlavou svojho klanu, Shay je polovičný démon, Shalott - posledná svojho druhu bojovníkov, ktorých krv má zázračnú moc uzdravovania, avšak nad ňou visí kliatba, ako už napovedala anotácia.

Viper ju už raz stretol, pred mnohými rokmi, keď mu zachránila život. Odvtedy na ňu neprestal myslieť. Keď sa mu naskytla možnosť kúpiť ju od otrokára - nezaváhal. To však ešte netušil, že Shay má záujem aj ktosi iný, mocnejší než on.

Ani zlo, ktoré ich od tej chvíle začalo prenasledovať, nemohlo Vipera odradiť od premysleného zvádzania svojej otrokyne, ktorá po rokoch strávených vo vlhkých celách, mučená a zneužívaná, neverí nikomu, tobôž nie nádhernému upírovi. 

WOW! Panečku, to bolo zas niečo! Vtipné, napínavé, dobre napísané, až sa mi nechcelo veriť, že to vydali LK . Dokonca mi to štýlom písania pripomínalo Milence z temnot, a to už je čo povedať! 

Táto séria  pribudla k môjmu zoznamu kníh, ktoré rozhodne stoja za prečítanie.

Okrem toho, že sa to v tej knihe hemží príšerami od výmyslu všetkých autorov fantasy, cez škriatkov, trolov, upírov, démonov, bohýň atď, má to rozhodne šmrnc! Ak sa k tej knižke dostanene, rozhodne čítajte. Je skvelá. Medzi dvoma hlavnými hrdinami to miestami tak krásne iksrí, až zaplesalo aj moje srdiečko  a ešte kúščok...

Guardians of Eternity
1. When Darkness Comes (2007)
2. Embrace The Darkness (2007)- V objetí temnoty (LK 2010)
3. Darkness Everlasting (2008) - Chuť temnoty(LK 2010)
4. Darkness Revealed (2009) - Odhalená temnota (LK 2010)
5. Darkness Unleashed (2009)
6. Beyond The Darkness (2010)
7. Devoured by Darkness (2010)

When Darkness Comes ObrázokObrázok Darkness RevealedDarkness UnleashedBeyond The Darkness

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Waaauuu

(Janulka, 12. 10. 2010 16:47)

Nedávno sa mi dostala táto kniha do ruky a prijemne ma prekvapila...úžasné postavy a zaujímavý príbeh...už sa teším na ďalšie knihy od tejto autorky :-D

Súhlasím

(Kitty, 18. 6. 2010 9:46)

Obe máte pravdu je to presne také ako ste napísali.Len je škoda že tie knihy naozaj nevydávajú postupne za sebou no ale čo už hlavne,že si ich môžeme prečítať.Dávam päť srdiečok a teším sa na ďalšie.

presne tak

(Lenka, 10. 6. 2010 20:25)

Kniha je ozaj skvelá, a Lk chystajú i dalšie diely série, kto vie či sa však dočkáme i prvého dielu, francúzky chrlič je rozhodne fantastická vedľajšia postava, nemal chybu