Choď na obsah Choď na menu
 


Vyvolený milenec

J.R.Ward

Vyvolený milenec

Bratstvo čiernej dýky

Baronet 2011

Black Dagger Brotherhood
1. Dark Lover (2005)- Wrath -
Milenec z temnot
Baronet 2010
2. Lover Eternal (2006) - Rhage -
Milenec z večnosti Baronet 2010
3. Lover Awakened (2006) - Zsadist -
Probuzený milenec Baronet 2010
4. Lover Revealed (2007) - Vishous -
Nespoutaný milenec  Baronet(2011)
5. Lover Unbound (2007) - Butch O'Neal - 
Nalezený milenec (2011)
6. Lover Enshrined (2008) - Phury - Vyvolený milenec  Baronet (2011)
7. Lover Avenged (2009) - Rehvenge
8. Lover Mine (2010) - John Matthew

Obrázok Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu jeho nových bojovníků.

Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.

Iba z úcty k autorke a obrovským sebazaprením túto časť nedám do police.  Okrem toho, že som ju čítala neúmerne dlho a dočítala iba preto,aby som vedela, kam bude smerovať osud ostatných členov série, ktoré nás čakajú v ďaších dvoch dieloch. Musím však povedať, že osud Phuryho bol pre mňa obrovským sklamaním.

Autorka nasadila pomyslenú latku vééééľmivysoko a táto časť na ňu nielenže nedočiahla, ale ju poriadne podliezla. Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale mne sa táto časť vôbec nepáčila. Dej rozťahaný, nezmyselný, akoby písaný len preto, aby aj chudák Phury niečo zažil, keď už sa bratia čiernej dýky takmer všetci zaľúbili. A Cormia? Nemastná, neslaná,odovzdaná,čakajúca trpiteľka - oproti ohnivým "švagrinám" ako studená sprcha. Ach, jaj! Nebolo to určite štýlom písania, ten je naozaj vycibrený, ale príbehom samotným. Škoda! Pre mňa určite!

Som naozaj zvedavá, ako Vyvoleného milenca ohodnotíte VY...

 

 

Náhľad fotografií zo zložky J.R.Ward

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

uffffffff

(Freya, 12. 10. 2011 18:14)

Škoda, že takto dopadol Phuryho príbeh, pritom bol od začiatku môj obľúbenec. Knihu som čítala skoro dva týždne, lebo to nebolo ono. Naopak kniha Pomstený milenec o Rhevovi mi vrátila chuť túto sériu dočítať :o)

suhlasim

(Michellinka, 17. 9. 2011 23:43)

ani mna tato kniha prilis neoslovila.. ani par Cormia a Phury... hlavne ta myslienka, ako pocas knihy dopadol.. a ze to bol prave ON... a taktiez som mu neuverila tu lasku ku Cormii... z nicoho nic... =/

slabší odvar

(Marianna, 13. 9. 2011 11:23)

Som rada, že nie som sama, ktorej sa tento príbeh zdal akýmsi slabým odvarom predchádzajúcich dielov. No beriem to s nadhľadom - nie každý deň je sviatok a sem-tam aj spisovateľka môže stratiť inšpíráciu. Napriek tomu sa dej opäť posunul a mne zvedavosť nedá, nesiahnúť po ďalších dieloch tejto inak veľmi vydarenej série :-)