Choď na obsah Choď na menu
 


Zatmenie

Stephenie Meyer

 

Zatmenie

 

Twilight sága

 

Tatran 2009

 

Obrázok Seattle pustoší séria záhadných vrážd, zákerná upírka pokračuje vo svojej honbe za pomstou a Bella sa znova ocitá obkľúčená nebezpečenstvom. Uprostred týchto udalostí je prinútená vybrať si medzi svojou láskou k Edwardovi a svojím priateľstvom s Jacobom – s vedomím, že pre jej rozhodnutie by mohol opäť vzplanúť odveký boj medzi upírmi a vlkolakmi. A keďže sa veľmi rýchlo blíži aj termín jej maturity, musí sa rozhodnúť ešte v jednej veci: život alebo smrť. Ale čo je vlastne život a čo smrť?

Obrázok


Wow! Po úžasnej a akčej druhej časti Nov ma táto doslova strhla svojim dejom, hocim musím pripustiť, že viac v tej druhej polovici ( od str. 300 ) 

Konečne sa niektoré málo jasné skutočnosti vyjasnili a ja som začala chápať podstatu celého príbehu, prečo vlastne vznikli vlkolaci, prečo bol tento odveký boj medzi upírmi a indiánskym kmeňom upírov a konečne sa Bella rozhodla medzi Edwardom a Jakobom, a pripustila slabosti, ktoré boli ... ľudské. V tomto diely mi bol však viac sympatickejší Jacob a nakoniec mi ho bolo aj trošku ľúto. Avšak záverečný súboj medzi Viktoriou a vraždiacimi upírmi ma už prinútil obracať stranu za stranou a záver som už len hltala.

V každom prípade, ak si pomyslím, ako statočne som odolávala kúpeniu tejto série, nakoniec som tomu bola aj rada, mám konečne všetky štyri časti naraz a už som v polovici poslednej časti. Nemyslím, že by som niekedy zhltla naraz viac ako 2000 strán jedného príbehu a už vôbec nie s takým fantastickým príbehom, plným napätia, romantiky a chytľavého deja, akou Twilight sága je. Ak nad ňou poniektorí ešte stále len uvažujete, nechajte sa zlomiť, určite Vás strhne, aj keď to je "len" majstrovsky napísaná rozprávka pre násť- ročných... 

  

Súmrak

Nov

Úsvit

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Stephenie Meyer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Twilght

(lusanna, 7. 9. 2009 15:23)

super kniha, uz som ju citala 2-krát, momentalne cakam na usvit ktory by mi mal prist coskoro, inak mam uz doma vsetky 3, super su