Choď na obsah Choď na menu
 


Historické

Príspevky

Náhodne grófkou

nahodne-grofkou.jpg
Valerie Bowmanová píše historické ľúbostné romány z obdobia devätnásteho storočia. Čitatelia si ich obľúbili najmä vďaka brilantným dialógom, pútavému príbehu a hrdinkám, ktoré neváhajú vziať osud do vlastných rúk. Vyštudovala anglický jazyk a literatúru a písaniu sa profesionálne venuje už viac než pätnásť rokov. 
Historická romanca Náhodne grófkou je po Nečakane vojvodkyňou druhá časť série ľúbostných príbehov Hravé nevesty.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Príbeh lásky cez listy

ranna-horucka.jpg
Ranná horúčka je nádherný ľúbostný príbeh zo života, ktorý päť rokov po vydaní v Maďarsku objavili aj najvýznamnejšie svetové vydavateľstvá.
Prepracované vydanie vyšlo v prekladoch vo viac ako dvadsiatich ôsmich krajinách sveta a pripravuje sa aj filmové spracovanie.
Je to skutočný príbeh, ktorý vás vtiahne a dojme svojou ľudskosťou.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Klub nenapraviteľných optimistov

klub.jpg
„Nepredstavovali si, že zajtrajšky budú také tvrdé. Ten pád bol pre nich rovnako neznesiteľný ako osamelosť a smútok, ktoré ich zožierali.... Nemali nič, boli ničím, iba žili. Opakovali to ako ústrednú tému: „Sme nažive a sme na slobode.“ Keď človek prežil, nemá právo sťažovať sa na svoj osud; to by urážal tých, ktorí tam ostali...“

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Podvedený vojvoda

podvedeny-vojvoda.jpg
„Beriem si ťa za manžela a sľubujem, že ti budem vernou manželkou a že ťa nikdy neopustím...“

Mala byť len družičkou. Krásne šaty, kytica kvetov a podpora svojej sestre-dvojičke. Mala byť len družičkou...no zrazu stála pred oltárom, nad jej hlavou sa týčila obrovská klenba katedrály a spáchala najväčší podvod vo svojom živote.
Vyzerala presne ako jej sestra-dvojička a práve si brala jej snúbenca.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Tracy Anne Warren | Komentáre: 0

Bledomodré ženské písmo

bledomodre.jpg
Milujúce ženy majú šiesty zmysel. Rovnako ako pobiehajúca divá zver aj ony sú vyzbrojené spoľahlivou schopnosťou zavetriť nepriateľa. Sú to jasnovidky mužských previnení.

Amélia všetko uhádla, hoci si, primerane svojej povahe, všetko prehnane skreslene a zle vyložila. Človek by ešte mohol nadobudnúť podozrenie, že medzi oboma ženami došlo k nevysvetliteľnému sprisahaniu. Medzi tou, ktorú stelesňuje bledomodrý ženský rukopis, a tou druhou, ktorú letmý pohľad na toto písmo zasiahol do srdca.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Daringham Hall - Dedičstvo

daringham-hall.jpg
​„Prišiel pán Sterling,“ zahlásil Kirkby, a keď ustúpil Benovi, ktorý vošiel do izby s vážnym výrazom, Kate sa mimovoľne zhlboka nadýchla.

Ben bol jeden z mála ľudí, ktorí pri Kirkbym nepôsobili ako trpaslíci, ale to nebol dôvod, prečo bol neprehliadnuteľný. Sršala z neho sebaistota, mal rázny krok a prebodával vás oceľovosivým pohľadom. Kate sa jeho pohľadu nedokázala vyhnúť. Neubránila sa, keď sa na ňu zahľadel prvý raz v živote, a aj v tejto chvíli ju telo zradilo. Cítila, ako sa jej rozbúchalo srdce a celá sa rozochvela.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Tajomstvo Pembrooke Parku (Julia Klassenová)

tajomstvo-pembrook-parku.jpg
Ak nemáte chuť na sladkú romancu, ale naozaj premyslený príbeh so záhadou, kvalitne napísaný, toto je ten správny tip. Na Amazone získalo Tajomstvo Pembrooke Parku 4,6 hviezdičky z celkových piatich a čitateľky sa rozplývajú: dokonalé a úžasné.

„Lahôdka pre čitateľky, ktoré chcú mať svoju historickú romantiku servírovanú so štedrou dávkou tajomstva,“ napísal Booklist o tejto knihe. Autorka Julie Klassenová má rada všetko, čo súvisí s Janou Eyrovou a Jane Austenovou. A je to z jej príbehu cítiť – nádherný ľúbostný príbeh z regentského obdobia vás vtiahne svojou atmosférou, čarom, nezabudnuteľnými postavami.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Ako prísť o lorda

ako-prist-o-lorda.jpg
Od Elizabeth Michelsovej vyšli v slovenčine už dve knihy – Milovať vojvodu a Zaľúbený lord. Teraz k nim pribudla tretia a fanúšičky historických romancí sa tešia. Ako píše prestížny Publishers Weekly, „rozprávačský štýl Elizabeth Michelsovej je naozaj jedinečný – celkom si vás získa šarmom, duchaplnosťou a neodolateľnou emotívnosťou.“

Ako prísť o lorda je pôvabný ľúbostný príbeh z regentského Anglicka, ktorý je plný erotického napätia a vášne, ale aj tajomstiev, nebezpečenstva a intríg.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Zašepkaj jej meno (Tamera Alexandrová)

zasepkaj.jpg
Prenesme sa do prostredia slávneho nashvillského žrebčína Belle Meade Plantation. Presne tam umiestnila autorka Tamera Alexanderová svoju romancu Zašepkaj jej meno.

V príbehu sa preplietajú zápasy južanskej spoločnosti po skončení vojny Severu proti Juhu s osudmi muža a ženy, ktorých bolestivo poznačila zrada blízkej osoby.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Ako prísť o lorda (Elizabeth Michelsová)

ako-prist-o-lorda.jpg
​Od Elizabeth Michelsovej vyšli v slovenčine už dve knihy – Milovať vojvodu a Zaľúbený lord.

Už 12.apríla sa dostane na pulty kníhkupectiev tretí príbeh s názvom Ako prísť o lorda.

Ak sa už neviete dočkať, budete musieť predsa len vydržať, ale Romantika vám prináša aspoň malé predjedlo vo forme ukážky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Zvodcove tajomstvá (Gaelen Foley)

zvodcove-tajomstva.jpg
Obľúbená séria o klube Inferno si získala desaťtisíce čitateliek aj na Slovensku. Môj hrdinský džentlmen, Diabol sa žení, či Môj krutý princ...spomínate si?
Už niekoľko rokov sledujeme osudy klubu a populárna séria o odvážnych mužoch z klubu Inferno vrcholí vzrušujúcim ľúbostným príbehom s originálnou dobrodružnou zápletkou.

Sú tu Zvodcove tajomstvá!

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Gaelen Foley | Komentáre: 0

Rebelka. Láska a česť

pronska2.jpg
V marci vyjdú nové vydania hitov Jany Pronskej – predsa len sa knihy míňajú, niekde už nemajú a tak sa vydavateľ rozhodol pre nové vydania. 
​Našťastie:) Aspoň si budete môcť doplniť knižnicu, kúpiť ako darček pre svoju blízku spriaznenú dušu alebo urobiť radosť kamoške, ktorá Janu Pronskú ešte neobjavila.

22. marca vyjde Láska a česť, o týždeň neskôr 29.marca Rebelka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 0

Nečakane vojvodkyňou (Valerie Bowmanová)

necakane-vojvodkynou.jpg
Valerie Bowmanová píše historické ľúbostné romány z obdobia devätnásteho storočia, ktoré si čitateli obľúbili najmä vďaka brilantným dialógom, pútavému príbehu a hrdinkám, ktoré neváhajú vziať osud do vlastných rúk. 

Jej knihy získali mnohé ocenenia. Historická romanca Nečakane vojvodkyňou je prvá časť série ľúbostných príbehov Hravé nevesty.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Svetlo, ktoré nevidíme. Nádherný príbeh nádeje a ľudskosti

svetlo-ktore-nevidime.jpg
​Táto kniha získala množstvo ocenení vrátane najprestížnejšej Pulitzerovej ceny. Je to príbeh o ľuďoch počas vojny a o tom, ako si aj v najkrutejších časoch zachovať kvapku ľudskosti i nádej. Je to kniha, ktorú si musíte prečítať – dotkne sa vás, dojme vás a zanechá vo vás množstvo emócií. Vyšla jedna z najočakávanejších kníh začiatku roka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Falošný vojvoda (Megan Framptonová)

falosny-vojvoda.jpgMegan Framptonová je americká spisovateľka. Píše historické romance pod vlastným menom a súčasné ženské romány pod pseudonymom Megan Caldwellová. Obľubuje čiernu farbu, džin, tmavovlasých Britov a obrovské náušnice. Samozrejme, nie v tomto poradí. Žije v newyorskom Brooklyne s manželom a so synom.

Jej historické romance sú čistá rozkoš. Megan Framptonová prichádza s novinkou Falošný vojvoda, ktorú si podľa Publishers Weekly fanúšikovia tohto žánru vychutnajú. „Je to emóciami nabitý príbeh.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Láska ako sen (Mary Baloghová)

laska-ako-sen.jpg
Jubilejná 10.kniha Mary Baloghovej v slovenčine. začalo sa to knižkou Pravá láska, pokračovalo Dokonalou láskou až po vlaňajší príbeh Žiť pre lásku a už 18.januára vyjde desiata kniha tejto obľúbenej autorky s názvom Láska ako sen.

Prečítajte si viac vrátane veľkého úryvku a uvidíte, že sa máte na čo tešiť:-)

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Mary Balogh | Komentáre: 0

Historická romanca Panstvo Edenbrooke

panstvo-edenbrooke.jpg
Túto autorku pravdepodobne ešte nepoznáte.
Julianne Donaldsonová vyrastala v rodine pilota amerického vojenského letectva. V talianskych Alpách sa naučila lyžovať, navštívila východný Berlín pred pádom Berlínskeho múru a tri roky žila v susedstve päťstoročného hradu. Po získaní vysokoškolského titulu v odbore anglický jazyk sa zamerala na písanie o dávnych časoch a starobylých miestach.
Teraz jej vyšla v slovenčine nádherná historická romanca Panstvo Edenbrooke.
Prečítajte si viac + úryvok a prezradíme, kde ju kúpite s uvádzacou zľavou až o 4 EURÁ lacnejšie!
 

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Posledný román autorky hitu Vtáky v tŕní

styri-sestry.jpg
Nový nezabudnuteľný príbeh autorky bestselleru Vtáky v tŕní...žiaľ, posledný. Colleen McCulloughová zomrela začiatkom tohto roka, a toto je jej úplne posledná kniha.
A verte, že si ju užijete podobne ako svetový hit o pátrovi Ralphovi de Bricasart a malej Meggie.

Príbeh Štyri sestry je poctou rodine, ženám a jej rodnej krajine. Odohráva sa v Austrálii v 20. rokoch minulého storočia.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Ctižiadostivá kráska (Cecilia Grantová)

ctiziadostiva-kraska.jpg
​Cecilia Grantová si už stihla získať miesto v srdciach miliónov čitateliek, ktoré túžia po šteklivých historických romanciach, ktorým nechýba ani napätie, humor a dojímavosť. Aj medzi slovenskými čitateľkami romancí, však?:)

„Hriešne sladká zmyselnosť a vtip. Ďalšia fascinujúca kniha z pera Cecilie Grantovej,“ napísal Library Journal o jej novinke, ktorá práve vyšla vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Príručka vojvodu (Megan Framptonová)

prirucka-vojvodu.jpg
Megan Framptonová je americká spisovateľka. Píše historické romance pod vlastným menom a súčasné ženské romány pod pseudonymom Megan Caldwellová.

 Príručka vojvodu patrí medzi jej najvydarenejšie kúsky. „Je to očarujúci príbeh, ktorý je presne tým, čo milovníčky historických romancí hľadajú,“ napísal Romantic Times. „Príručka vojvodu je vtipný príbeh, dojímavý, zmyselný a má svižný spád. Framptonová má presne to, čo treba, aby si získala verné fanúšičky.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

RECENZIA: Tvrdohlavá princezná (Tracy Anne Warrenová)

tvrdohlava-princezna.jpg
Ako sa hovorí v anotácii presne vystihujúcej aj podstatu príbehu : niekedy je cena za zvedavosť a zakázané dobrodružstvo veľmi vysoká, pretože sa hrá o srdce...  

Tvrdohlavá princezná je podmanivý príbeh z trilógie o troch princeznách, ktoré spojil osud a priateľstvo. Princezná Ariadne je znechutená londýnskou pokryteckou morálkou a túži po nezávislosti. Neverí, že stretne pravú lásku, a tak si namiesto manžela začne hľadať milenca – aj za cenu, že si tým zničí povesť. Keď sa o jej pláne dozvie princ regent Rupert Whyte, v snahe uchrániť princeznú pred škandálom sľúbi, že do tajov telesnej rozkoše ju zasvätí on sám. Zakázané dobrodružstvo plné vášne – to je presne to, o čom Ariadne snívala. Nebude však cena, ktorú zaň zaplatí, privysoká? 

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Tracy Anne Warren | Komentáre: 0

Žiť pre lásku (Mary Baloghová)

zit-pre-lasku.jpg
„Žiť pre lásku má nezabudnuteľných, výnimočných hrdinov a dojímavý, hlboko ľudský príbeh,“  píše prestížny Publishers Weekly a dodáva: "Jeden z vrcholov autorkine tvorby.“ 

Môžeme len súhlasiť. Nádherný príbeh lásky z regentského Anglicka.

Po románoch Žiadosť o ruku a Sobáš z rozumu pokračuje obľúbená séria z regentského Anglicka ďalším úchvatným príbehom lásky mladej vdovy a vojnového hrdinu s názvom Žiť pre lásku.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Mary Balogh | Komentáre: 0

Zaľúbený lord (Elizabeth Michelsová)

zalubeny-lord.jpg
„Neodolateľná kombinácia ľúbostného príbehu a napínavého rozpletania siete rodinných tajomstiev a lží,“ napísal Romance Junkies.

Po románe Milovať vojvodu prichádza Elizabeth Michelsová s ďalšou nemenej očarujúcou romancou z regentského obdobia, od ktorej sa nebudete vedieť odpútať.

 Zaľúbený lord je kniha ako stvorená na chvíle, keď potrebujete uniknúť každodennej rutine a snívať s otvorenými očami.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

RECENZIA: Múdra dáma podľahne

mudra-dama-podlahne.jpg
Populárna séria o súrodencoch Sharpovcoch vrcholí vzrušujúcim ľúbostným príbehom Múdra dáma podľahne.

Keď  u nás v deväťdesiatych rokoch začala éra novodobých historických romancí od priekopníčok autoriek takého rangu ako Johanna Lindsey, Kathleen Woodiwiss, Jude Deveraux, Megan McKinney,  Mary Balogh či Bertrice Small, dalo sa predpokladať, že toto sa bude páčiť, toto sa bude čítať.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Vojvoda v láske nikdy neustúpi

vojvoda-v-laske.jpg
Vojvoda v láske nikdy neustúpi je skvostný romantický príbeh, v ktorom nás Juliana Grayová do tretice (po románoch Dáma nikdy neklame a Džentlmen o tom nikdy nehovorí) pozýva do čarovného Toskánska, kam sa na rok uchýlila trojica mladých dám. Starobylý hrad, ktorý si prenajali, sa však hrou osudu stal dočasným domovom aj troch anglických džentlmenov...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Jedna noc hriechu vás dostane!

jedna-noc-hriechu.jpg
Romance o členoch rodu Knightovcov si obľúbili milióny čitateliek na celom svete. Po románe Diabol sa žení majú fanúšičky Gaelen Foleyovej opäť dôvod na radosť. Táto uznávaná autorka ponúka ďalší neodolateľný príbeh zhýralého lorda Aleca Knighta, ktorý nikdy nehľadal lásku – až do chvíle, kým mu sama nezaklopala na dvere...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Gaelen Foley | Komentáre: 0

Novinka Jany Pronskej VERENICA (+ SÚŤAŽ)

verenica.jpg
Keď má vyjsť nová Jana Pronská....teda jej kniha, mnohé sa už nevieme dočkať. 
Na Romantike sa vám snažíme prinášať väčšie úryvky už pred vydaním a tak to bolo aj pri Verenici. Mala obrovský úspech. 
Teraz sa dozviete viac o knihe a ponúkame ďalšiu veľkú ukážku, akú nikde inde nenájdete – to pre tie, ktoré ešte nepodľahli a stále váhajú. 
Verte – ak máte rady historické romance, Verenicu musíte mať:-)
A pozor - na konci článku súťaž o knihu s autogramom! (máme vyherkyňu - čítajte dolu)

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 64

Múdra dáma podľahne (Sabrina Jeffriesová)

mudra-dama-podlahne.jpg
Populárna séria o nespútaných súrodencoch Sharpovcoch, členoch šľachtického rodu zo Stonevillu,  vrcholí  príbehom krásnej divošky Celie, ktorá si takisto ako ostatní súrodenci musí vybrať: buď vstúpi do manželstva, alebo príde o dedičstvo...

Nenechajte si ujsť vzrušujúci ľúbostný príbeh z majstrovského pera Sabriny Jeffriesovej. „Je okorenený horúcimi erotickými scénami a poriadnou dávkou napätia,“ píše Booklist o novinke Múdra dáma podľahne.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Sabrina Jeffries | Komentáre: 0

Šteklivé tajomstvá (Mary Baloghová)

baloghsteklive.jpg
Mary Baloghová opäť dokazuje, prečo patrí medzi najobľúbenejšie autorky historických romancí. 
„Áno, mimoriadne vydarené finále skvelej série o nezabudnuteľných Huxtablovcoch,“ napísal Library Journal o novinke Šteklivé tajomstvá.

Fascinujúci romantický príbeh, ktorý uzatvára skvelú sériu o rode Huxtablovcov.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Fotografie: Mary Balogh | Komentáre: 4

Túžba po slobode im dáva krídla

vynalez-kridiel.jpg
„Dejiny nie sú len fakty a udalosti. Dejiny sú bolesťou v srdci a my si ich opakujeme, kým si nevytvoríme bolesť aj vo vlastnom srdci.“

Táto myšlienka inšpirovala uznávanú autorku bestsellerov Sue Monk Kiddovú k napísaniu dojímavého a mimoriadne silného príbehu Vynález krídiel.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »