Choď na obsah Choď na menu
 


Historické

Príspevky

Kam zmizla Rebecca? Nájde ju za každú cenu

kam-zmizla-rebecca.jpg
Neraz videl telá obetí nakopené pri dverách plynovej komory, telá tých, ktorí sa zúfalo usilovali prebiť von, na vzduch, späť k životu. „Upokojte sa, pane, všetko je v najlepšom poriadku.“
Muž ho opäť chytil za rameno. „Nie, pane. Ste dôstojník. Musím s vami hovoriť. To, čo sa tu deje, ma veľmi znepokojuje. Mali nás zaviezť do Švajčiarska a tam nás prepustiť. Zaplatili sme za to. Všetci sme za to riadne zaplatili a sľúbili nám, že sa bez problémov dostaneme do Švajčiarska.“
„Toto je iba malá prestávka na vašej ceste,“ ozval sa Northen. „Osprchujete sa a dostanete najesť. So švajčiarskou vládou úzko spolupracujeme...“

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Slovenský historický román Prekliaty poklad a meč

prekliaty-poklad-a-mec.jpg
Ak máte chuť na napínavý historický román z Považia, máme pre vás skvelý tip: Prekliaty poklad a meč, od rodáka z Trenčína Vladislava Doktora. „Inšpiráciou na napísanie tohto príbehu bola skutočnosť, že na Trenčianskom hrade bol v 17.storočí naozaj uložený uhorský kráľovský poklad a insígnie uhorského kráľovstva. Nechal si ich tam uložiť knieža Gabriel Betlen, zvolený uhorský kráľ, ktorý v tom čase intenzívne bojoval s cisárom Ferdinandom II.,“ približuje autor.  

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Séria Londýnske klenoty pokračuje. Zafírové zvádzanie

zafirove-zvadzanie.jpg
V jej krátkom vzťahu s Edwardom Tremaynom city dosiaľ nemali miesto — na rozdiel od zmyselnej vášne. Slová o láske sa nehodili k ničomu, čo spolu robili. Láska je majetnícka,  spôsobuje, že človek chce toho druhého vlastniť; toto sa už za dvadsaťštyri rokov svojho života naučila.

Po Diamantovom pokušení ponúka Jane Featherová 2.diel pútavej trilógie z eduardovského obdobia s názvom Zafírové zvádzanie.
Séria Londýnske klenoty približuje osudy troch nerozlučných priateliek z vyššej spoločnosti. Tentoraz sa v centre pozornosti ocitá pôvabná a bystrá Fenella, jediná dcéra lorda a lady Grantleyovcov.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Druhá šanca na lásku. Historická romanca Mary Baloghovej

druha-sanca-na-lasku.jpg
Biele zasnežené Vianoce na anglickom vidieku. Konvencie a láska k mladšiemu mužovi... To sú hlavné kulisy novej historickej regentskej romance od Mary Baloghovej.
Druhá šanca na lásku.
Osudy šľachtického rodu Westcottovcov pokračujú piatou časťou série, v ktorej Elizabeth Overfieldová rúca spoločenské konvencie tým, že sa zaľúbi do oveľa mladšieho muža.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Knihovníčka z Auschwitzu. Skutočný príbeh...

knihovnicka.jpg
Toto dievča budete obdivovať, milovať a dáte pred ňou povestný klobúk dolu z hlavy. Tento príbeh vám urobí dieru do srdca. Dojme vás, rozplače a opäť raz dokáže, akú pevnú vôľu máme my ľudia. Ako dokážeme napriek nepriazni osudu i druhým prekonávať prekážky...
Toto je skutočný príbeh Knihovníčka z Auschwitzu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Aká bola Vatikánska princezná?

vatikanska-princezna.jpeg
Vatikánska princezná je fascinujúci historický román o Lucrezii Borgi. Legendami opradená povestná kráska bola zákernou femme fatale...alebo nevinným dievčaťom, ktoré príbuzní neváhali zneužiť na svoje ciele? Aké boli vzťahy v rodine Borgiovcov? Prečo sa milovala s bratom Cesarem, ale nenávidel s Juanom?

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Historický príbeh Tri sestry, tri kráľovné

tri-sestry-tri-kralovne.jpg
Fascinujúci historický román od Philippy Gregory, ktorá je majsterkou tohto žánru. Tri sestry, tri kráľovné je príbeh postavený na historických faktoch, ktoré autorka skvele dotvorila svojou fantáziou. Predkladá ak rozprávanie, ktoré vás vtiahne, ak milujete historické knihy. Príbehy o Tudorovcoch sú stále vďačným námetom a čitateľom po celom svete sa páčia.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Kristína Brestenská a jej historická romanca Na želanie kráľa

a-zelanie-krala.jpg
 „Aj vy túžite po veciach, o ktorých ste mi teraz povedali?“
Kirsteen mu odvážne pozrela do tmavohnedých očí. V tom momente jej pripadali nebezpečné. „Záleží na tom?“ neodpovedala na priamo položenú otázku.
„Váš kráľ sa vás niečo pýtal, Kirsteen MacLeodová, a čaká odpoveď.“
Kirsteen sťažka prehltla a uhla pohľadom. „Obdiv a láska muža zalichotí každej žene, veličenstvo. A ja nie som výnimkou.“
Jakub ju konečne pustil a odstúpil.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Zdedila schopnosť jasnozrivosti, liečiteľstva a intuície

mesacna-sestra.jpg
Tiggy si obľúbite – je spomedzi sestier najduchovnejšia, najnežnejšia, najláskavejšia a povahou najšťastnejšia. No pri objavovaní toho, kým v skutočnosti je a čo zdedila po svojich predkoch, sa musí boriť s vážnymi ťažkosťami…

Séria Sedem sestier je oslavou nekonečného hľadania lásky a skúma zničujúce dôsledky toho, keď o ňu prídeme.
Piaty diel nádhernej série od Lucindy Rileyovej sa volá Mesačná sestra.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Temné zákutia srdca od Francoise Saganovej

temne-zakutia-srdca.jpg
„Temné zákutia srdca je typický saganovský príbeh. Miestami necudný, barokovo zafarbený s neuveriteľnými zápletkami. Vychádza v autentickej podobe a aj keď je nedokončený, práve to necháva otvorené dvere fantázii každého čitateľa. Pre mňa je to skutočná literárna lahôdka,“ tvrdí Mária Lešková z vydavateľstva Slovenský spisovateľ o novinke Francoise Saganovej Temné zákutia srdca.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Toskánske dieťa. Zmes histórie, záhad a romantiky

toskanske-dieta.jpg
Rhys Bowen je naozaj skvelá rozprávačka, ktorá nám ponúka príbeh na pozadí vojny, o pútavom hľadaní pravdy, kedy sa na povrch začnú drať tajomstvá z minulosti. Tak sa pohodlne usaďte, vyložte si nohy, nalejte si pohárik chianti a začítajte sa do novinky Toskánske dieťa.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Historická romanca Tajomný vojvoda (Gaelen Foley)

tajomny-vojvoda.jpg
„Vždy ma udiví, koľko zaujímavých faktov sa dozviem pri písaní svojich kníh. Dúfam, že si užijete, ako som sa s vami o ne podelila. Dúfam, že sa ku mne pridáte aj na ďalšej ceste späť na Moonlight Square,“ odkazuje autorka historických romancí Gaelen Foleyová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Pokusné králičky. Nádej dokáže prežiť kdekoľvek...

pokusne-kralicky.jpg
Priateľsky sa im hovorí „králičky“. Z toho usudzujem, že ide o ľudské morčatá, ženy, na ktorých sa robia experimenty. Ženy nad nimi držia ochrannú ruku...
„Králičky“ sú všetky hotové. Operujú im nohy. Wanda má jazvu na oboch nohách od vnútorného členka až po koleno. Eugenia má hlbokú jazvu, stratila veľa mäsa, ktoré jej zobrali z ľavej nohy. Obe ich nohy sa zahojili. Avšak Bunny...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Láska je ako jemná melódia, priveľmi krásna...

ticha-melodia.jpg
Jedinečná hrdinka, nádherné historické kulisy, ktoré autorka opisuje veľmi vierohodne a k tomu romantické napätie, aké hľadáte v podobných príbehoch. Najúžasnejší je však vývoj postáv, nielen Emily, ale aj Ashleyho, takže po dočítaní máte chuť prečítať si túto knihu ešte raz.

Georgiánska séria od Mary Baloghovej pokračuje. Po prvej knihe Láska bez citu je tu novinka Tichá melódia.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Reese Witherspoon: „Do tejto knihy som sa šialene zamilovala.“

daisy-jones.jpg
Daisy Jones & The Six je príbeh raketového vzostupu rockovej kapely, ktorej hudba charakterizovala jednu éru a ktorej náhly rozpad vyvolal množstvo nezodpovedaných otázok. Pripravte sa na bláznivý, nezabudnuteľný výlet do Los Angeles 70. rokov, sex, drogy a rock and roll!

„Daisy Jones & The Six som zhltla za jediný deň a šialene som sa do tejto knihy zamilovala. Daisy a kapela The Six si získali moje srdce a som presvedčená, že si získajú aj to vaše,“ tvrdí slávna hollywoodska herečka Reese Witherspoon.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Život Mony Lisy. Príbeh o žene sú záhadným úsmevom

zivot-mony-lisy.jpg
Keď sa začal pôrod, Caterine obviazala okolo brucha opasok z hadej kože, aby zastrašila každého diabla, ktorý by dostal chuť vkĺznuť dnu. V nasledujúcich hodinách prikladala  Caterine na čelo mokré uteráky, dávala jej privoniavať ocot a držala jej zatínajúcu ruku.
Keď už malo bezprostredne dôjsť k pôrodu, vzala ju na ruky a preniesla na „pôrodné kreslo“, kde sa pustila do roboty. Prítomné panie klesli na kolená a spievali mariánske litánie.
Tak sa v lete roku 1479 za zvuku spevu, modlitieb a bolestných výkrikov narodila Lisa de’Gherardini — budúca mona Lisa.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

„Berlínske hviezdy? Kniha, ktorá ma prvý raz rozplakala,“ tvrdí autorka

berlinske-hviezdy.jpg
Berlínske hviezdy je príbeh o láske, odvahe a túžbe uchrániť to najcennejšie. Za každú cenu!
Piata kniha s vojnovou tematikou od slovenskej autorky Michaely Elly Hajdukovej, v ktorej sa tentoraz zamerala na prácu novinárov a na deti i mladých, ktorí žili v tom období v Berlíne.

„Toto je moja prvá a jediná kniha, ktorá ma naozaj rozplakala. Občas sa mi pri iných knihách podarilo dojať sa, ale plakať nikdy. Niekedy si scény čítam nahlas, aby som počula, či tam niečo neškrípe. Tá, o ktorej hovorím sa odohráva v cele na gestape a naozaj ma načisto emočne rozhádzala,“ hovorí autorka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Príbeh o rodine, láske i zrade. Holandský dom

holandsky-dom.jpg
Dojímavý a citlivý príbeh americkej autorky Ann Patchettovej Holandský dom vás prekvapí a poteší, ak máte radi rodinné drámy. Spoznáte súrodencov Danny a Maeve, ktorí sa snažia vyrovnať so svojím detstvom, s minulosťou a najmä s tým, čo bude ďalej. Príbeh o tom, čo mnohým z nás zostáva aj po desaťročiach: skutočný domov.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Osudy rodu Ravenelovcov pokračujú

prenasledovana-kraska.jpg
Meno Lisa Kleypasová vám určite niečo hovorí – v slovenčine od nej vyšli knihy ako Bezohľadný darebák, Tajomný neznámy, Nemilosrdný magnát, či Skrotený búrlivák.

V posledných rokoch si aj slovenské čitateľky získala séria Ravenelovci, v ktorej vyšlo už 5 kníh a teraz pribudla šiesta s názvom Prenasledovaná kráska.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Nová úžasná séria o vojne ruží

pani-riek.jpg
Philippa Gregory je obľúbená autorka historických románov ako boli Katarína Aragónska - večná princezná, Druhá Boleynová a Dedičstvo Boleynovcov.
Teraz vyšiel prvý diel novej nádhernej série Pani riek. Nezvyčajný životný príbeh Jacquett Luxemburskej, vojvodkyne z Bedfordu a grófky z Rivers.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Ona a on proti Nemeckej ríši

biela-ruza-cierny-les.jpg
​Práve vyšiel príbeh, ktorý sa vám určite dostane pod kožu - Biela ruža, čierny les. Autorom je írsky autor Owen Dempsey.

Naozaj ľudský a dojímavý príbeh, v ktorom nechýba utrpenie, ale určite nie prvoplánové a také, ktoré hrá na city, ako to vidíme u niektorých iných autorov. A najkrajšie je zobrazenie charakterov, ktoré ani zďaleka nie sú čiernobiele, tak ako to v skutočnom živote býva.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Mary Baloghová a jej Láska bez citu

laska-bez-citu.jpg
„..všimol si, že pleť má jemnú, čistú a zdravú. Pery sa jej zvlnili v úsmeve, oči jej žiarili. Takto zblízka nepredstierala ľahostajnosť. Možno rada flirtuje, ale nie je koketa... Tancovala ľahko, graciózne. Prežívala hudbu a pohybovala sa rytmicky, harmonicky. Nebol to obyčajný tanec, bola to číra radosť, vyjadrenie vnútorných pocitov.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Mesto dievčat (Elizabeth Gilbertová)

mesto-dievcat.jpg
Ak ste čítali bestsellery Podstata všetkých vecí a Jedz, modli sa a miluj, určite poznáte Elizabeth Gilbertovú. Tie knihy nás nadchli a o to viac sme sa tešili na novinku. Podmanivý ľúbostný príbeh zo vzrušujúceho sveta newyorských divadiel v štyridsiatych rokoch 20. storočia.
Mesto dievčat.
Nemusíme žiť nudne ako slušné dievčatá, aby sa z nás stali dobrí ľudia...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Diamantové pokušenie. Skvostná historická romanca

diamantove-pokusenie.jpg
Aj vy ste si obľúbili romance od Jane Featherovej? My ich milujeme - v slovenčine jej už vyšli knihy ako Ideálny starý mládenec, Ideálna nevesta a Ideálny pár, alebo staršie Záhadný vikomt, či Nevestou proti svojej vôli.

Teraz nám táto autorka ponúka prvú časť skvostnej trilógie z eduardovského obdobia s názvom Londýnske klenoty. Zobrazuje osudy troch nerozlučných priateliek z vyššej spoločnosti a prvá kniha sa volá Diamantové pokušenie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Aj štvrtá, Perlová sestra pátra po svojej minulosti

perlova-sestra.jpg
Sedem sestier. To je úžasný svet mágie, umenia, snov a vzrušujúcich dobrodružstiev. Lucinda Rileyová napísala neobyčajnú sériu, v ktorej jednotlivé príbehy vkladá do času a histórie, pridá nádherné opisy prírody a silné osudy, ktoré inšpirujú.
Práve vyšiel štvrtý diel Perlová sestra.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Anna Shirleyová ide do Redmondu...

anna-na-redmonde.jpg
​Kultová kniha, ktorá vychádza s novou obálkou a prvýkrát v kompletnom necenzurovanom preklade. Úžasné čítanie pre všetky dievčatá, ktoré sa rady stotožnia s jedinečnými hrdinkami a neváhajú s nimi prežívať všetky ich radosti i starosti.

Anna Shirleyová je hrdinka série románov kanadskej spisovateľky a v tejto tretej časti Anna na Redmonde sa Anna vyberie na vysnívanú vysokú školu Redmond... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Dcéry vetra. Rodinná sága z divokej Austrálie

dcery-vetra.jpg
Vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ jej práve vyšla novinka Dcéry vetra, pútavý príbeh z austrálskeho vnútrozemia, kde sa v pestrom kaleidoskope majstrovsky vykreslených postáv prelína súčasnosť s minulosťou. A rozuzlenie prekvapí aj toho najnáročnejšieho milovníka záhad.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Historický rodinný príbeh Motýlia izba | Lucinda Riley

motylia-izba.jpg
„Táto kniha, plná prekvapení a nečakaných zvratov je epickým, dych vyrážajúcim čítaním o láske, strate a šanci na nový začiatok. Je skvele napísaná, s dôrazom na detaily týkajúce sa prostredia aj vývoja charakterov postáv, skrátka fascinujúci zážitok,“ píše BookLiterati.

Lucinda Rileyová si už stihla získať naše čitateľské srdcia a to vďaka nádhernej sérii Sedem sestier. Po historicko-romantickej ságe prichádza so samostatným románom Motýlia izba, ktorý vás nadchne rovnako. Už krásnou obálkou a potom príbehom, v ktorom sa prelínajú dve časové línie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Škandalózny vojvoda od Gaelen Foley

skandalozny-vojvoda.jpg
Vždy vravievala, že keď žena nájde muža, ktorého miluje, mala by sa ho držať celým svojím srdcom a vychutnávať každý vzácny spoločný deň, ktorý jej osud daroval. Každý jeden okamih treba uchopiť pevne do rúk a naplno si ho užiť.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Jana Pronská a jej novinka Viazaný prísahou

viazany-prisahou.jpg
„Príbeh je inšpirovaný rytierskou prísahou vernosti, ktorou sa rytieri bez vlastných panstiev zaväzovali slúžiť svojmu pánovi, či už to bol kráľ, alebo šľachtic. A zväčša s ním zostávali až do smrti, či už za plácu alebo z povinnosti v dobe, keď slovo česť a prísaha mali rovnakú váhu ako písaná zmluva. Porušiť dané slovo a prísahu bolo neprijateľné,“ približuje Janka Pronská svoj najnovší román Viazaný prísahou.

Opäť nás prenesie do búrlivého obdobia našej histórie, poznačeného tureckými vpádmi. A opäť nebude chýbať ani pútavý ľúbostný príbeh, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť!

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »