Choď na obsah Choď na menu
 


-Věčná láska

Bertice Small

Věčná láska 

 

Obrázok 

 

Vydal Baronet 2007

anotácia

Obrázok Příběhy dobrodružné krasavice Skye O'Malleyové a její rodiny pokračují romantickou ságou, odehrávající se v 16. století v Anglii, Irsku a na dvoře tureckého sultána. Když královna Alžběta provdá dědičku trůnu Aidan St. Michel za bratra Skye O'Malleyové, známého hejska Conna, začne jejich vztah vzkvétat a oba konečně poznávají lásku. Pak ale spiklenci unesou Connovo štěstí a Aidan prodají do otroctví. A oba milenci musí prožít mnoho zrady, násilí, pomsty ale i radostí, překonat mnoho překážek, aby se nakonec opět spojili.

Cyklus Sky O'Malleyová

Obrázok

Kniha má viac než 500 strán, hoci mám rada, keď je dej trocha viac rozpísaný než skosený, v tejto knihe som mala opodstatnený pocit, že menej je niekedy viac...

Donekonečna sa opakujúce opisy čo bolo, akoby umelo naťahovali príbeh až do prasknutia.

Aidan je jedinou dedičkou panstva a po smrti svojho otca odchádza na Alžbetin dvor, aby jej kráľovná na základe poslednej vôle otca našla vhodného manžela. To, že je bohatá zatají, aby sa na ňu nevrhli lovci vena. 

Conn je zas nenapraviteľný sukničkár s neutíchajúcim sexuálnym apetítom, no pretože je to aj inteligentný a zábavný muž, požíva kráľovninu priazeň. Keď jeho aférky vypuknú v škandál, kráľovná je nútená vypovedať ho z dvora, nie však tak, ako si mnohí mysleli. 

Chce ho usadiť, aby sa aj najmladší člen klanu O´Malleyovcov ( Skyin brat ) oženil. Keďže Aidan sa zahľadí do krásneho exempláru mužnosti, navrhne kráľovnej, aby Conna oženila s ňou.

O dva dni sa s hoci bohatého Conna stane lord Bliss a mladomanželia odchádzajú s dvora, aby sa nerušene mohli venovať  "splodeniu potomka"

Avšak Aidan, ktorá doteraz nemala potuchy o nejakej rodine, príjme na svojom panstve vzdialeného bratranca z Írska, ktorý je špion španielského kráľa a spolupracovník Aidaninho deda, ktorý je zapletený v odboji proti kráľovnej Alžbete s úmyslom dosadiť na trón Annu Stuartovnu. Nebezpečná hra, ktorá má zničiť Aidanino šťastie a zároveň pre bratranca získať jej panstvo, vysoká politika s oslobodením Írska spod anglickej tyranie, to všetko v knihe  autorka rozohráva a príbeh sa pomaly rozvýja... Keď Cavan, Aidanin bratranec zistí, že plán na uväznenie Cona a získanie dedičky pre seba nevyšiel, jednoducho ju s kľudným svedomím predá do otroctva. A sme zasa v háreme...

No, nič nové pod slnkom... Smallová je vo svojom živle, ale priznám sa, čakala som trochu viac. Jediné pozitívum v knihe vidím, že hlavná hrdinka tentoraz prekročila hranicu veku vysoko nad svoj limit. Hrdinka má 24 rokov... Ale len hrdinka, treba podotknúť...

Okrem nej sa v príbehu stretnete s postavami, ktoré sú známe z jej ostatných románov. Samozrejme Skye a celá jej rodina, v časti, v ktorej sa Aidan dostane do háremu ( ako inak?) sú spomenuté postavy napríklad z Kadin, sultánova žena, dobrodružstvá Skye, ba dokonca predpovedá niektoré nádväznosti, ktoré Smallová napísala ako samostatné romány. /(Velevet, Valentína, Adora...)

A rozprávačský talent v knihe jednoznačne je, pretože aj keď je to poriadne obsiahla kniha, číta sa ľahko a rýchlo... Miestami som však mala pocit, že čítam jednostaj dookola to isté... Ale ako som už spomínala, menej je niekedy viac...

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre fanúšikov Smallovej

(Kristína, 24. 8. 2009 12:18)

po dlhej dobe som vzala do ruky knihu od B. Small, o Valentininej matke som ešte nečítala. Fanúšikov Smallová určite nesklame, je tu všetko, čo od nej poznáte a očakávate: dobrodružný príbeh, detailné a farbisté popisy a pomerne kvalitne spracovaná história premixované s odvážnymi, niekedy dosť drsnými erotickými scénami. Ale príbeh sám osebe je len variáciou všetkých ostatných "háremových" a ak nie ste taký fanúšik, že prečítate Skye 5-6krát, tak sa vám stane to, čo mne: už nebudete vedieť, ktorá z hrdiniek zažila konkrétny príbeh, všetky vám po čase splynú do jedného. Ale zas Smallová - ako to dokázala aj v tomto románe - má tendenciu všetko čitateľovi zopakovať, takže som aj po rokoch od Skye bola v obraze. Ďalej súhlasím s Jankou aj v tom, že menej je niekedy viac, ja knihy hltám a ak ma niečo zaujme, milujem aj 600 stranové. Ale v tomto prípade by pokojne stačilo skrátiť to o tretinu. Čo sa mi ešte nepáčilo, bola tá podriadenosť Aidan, vkuse len "môj pane, môj pane" a keď sa plazila a bozkávala Muradovi nohy, to už bolo na mňa priveľa. Viem, že "my lord" sa tak prekladá, ale na mňa to pôsobilo strašne ponížene. Tri srdiečka, je to typická Smallová.