Choď na obsah Choď na menu
 


Bál v Schofield Parku

Mary Balogh

Bál v Schofield Parku

 

V origináli: Slightly dangerous

Vydal: Slovenský spisovateľ

 

Obrázok  Anotácia:

Celý Londýn je hore nohami v očakávaní príchodu Wulfrica Bedwyna, záhadného vojvodu z Bewcastlu, na jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí sezóny. Jedni pripisujú jeho nezáujem o druhé pohlavie tragickej láske, druhí vrodenému chladu. V tento oslňujúci podvečer však vojvodovo oko pritiahne jedna žena – jediná, ktorá navonok nestojí o jeho pozornosť. Aj keď Christine Derrickovú napriek vyhraneným názorom na chlapov, mravy a manželstvo driečny vojvoda zaujme, odráža jeho útoky pri každej príležitosti. Osamelý vlk bedwynovského klanu, nezvyknutý na ženský odpor, je však o to väčšmi odhodlaný zviesť ju za každú cenu. Až kým sa nestane čosi, s čím nikto nerátal, a najmä nie muž, ktorý nepredpokladal, že ho môže zradiť vlastné srdce...

 


Tak tu máme (ešte pred tým ako vyšiel diel druhý, tretí a piaty) diel šiesty série o súrodencoch Bedwynových. Napriek tomuto poprehadzovaniu som si na knihe Bál v SP „pochutnala“. Po sklamaní aké bolo pre mňa kniha Sladké pokušenia je táto naopak taká, ktorú prečítate jedným dychom.

Takže Wulfric sa po odchode všetkých súrodencov z domu cíti vo svojom sídle osamelo. Preto príma pozvanie priateľa stráviť leto v SP (takže rozhodne nie je celý Londýn hore nohami) v domnienke, že sa tam stretne s vysoko intelektuálnou spoločnosťou. Aké je jeho prekvapenie, keď zisťuje, že ide o obyčajné vidiecke stretnutie.

Christine je vdova, ktorá nemá najlepšie vzťahy s rodinou svojho zosnulého manžela (obviňujú ju z jeho smrti), preto býva s matkou a sestrou v malom dome a vyučuje dedinské deti. Na bál je pozvaná takpovediac do počtu.

Tvrdý a uzavretý vojvoda sa neprestáva čudovať nad nevhodným správaním vdovy (z ktorého vznikne dosť humorných situácií) , ale pomaly si začína uvedomovať, že bez jej spoločnosti, v ktorej sa cíti až pozoruhodne dobre, by sa nesmierne nudil. Obaja sú prekvapený, keď v posledný večer podľahnú vzájomnej vášni.

Krátko na to  Wulfric absolútne sebecky a bez štipky romantiky požiada Christine o ruku. Aké je jeho prekvapenie, keď ho tá chudobná, bezvýznamná vidiecka vdova odmietne. Dôvodom je nedostatok humoru, ľudskosti a miloty...............

A tak sa drahý vojvoda rozhodne presvedčiť dámu svojho srdca o opaku..

 

 

Spracovala Lenka

 
 

Náhľad fotografií zo zložky Mary Balogh

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

bál v schofield parku

(mary balogh, 14. 9. 2012 18:10)

Bál v Schofield Parku

(Gabriela, 29. 8. 2010 8:01)

Ja by som tiez velmi chcela poprosit niekoho, kto by mi tu knihu bud pozical alebo poslal prefotenu, popripade v pdf formate cez internet, urcite zaplatim rada vsetky naklady s tym spojene, nakolko je to posledna kniha ktoru som o Bedwynovcoch necitala a myslim ze je velmi podstatna, nakolko podla tych ostatnych asi presne dokresluje charakterove crty Wulfrica. Zo srdca vdaka!!! Na oplatku mozem i ja poskytnut niekomu co potrebuje, mam hodne knih od Mary Balogh,lebo ju mam velmi rada. gabygamperl@yahoo.de

ekniha

(katka, 3. 6. 2010 14:36)

nemá niekto túto knihu v elektronickej verzii?

Knihy M. Balogh

(Miluše Čmolíková, 18. 5. 2010 13:04)

Sháním, ale marně knihy od M. Balogh -
Bál v Schofield parku a Nezabudnutelné léto.
Ráda pošlu za ně knihy z ČR dle výběru.
M.Č.

minimalne pat srdiecok

(wladka-www.wladka.blog.cz, 27. 9. 2009 19:45)

tato kniha patri medzi moje najoblubenejsie
dej je vtipny romanticky,.......
uplne vas to vtiahne a nepusti ani po precitani

plných 5 sŕdc a dala by som viac

(saša, 25. 7. 2009 22:27)

Od tejto autorky som čítala Nezabudnuteľné leto a Čary lásky...oba príbehy zviazané s rodinou Bedwynovcov ma uchvátili. Musím však priznať, že po Sladkom pokušení, ktoré ma trochu sklamalo, som očakávala ďalší diel s obavami. Po počiatočných rozpakoch, ktoré som cítila pri prvých zhruba 5 kapitolách, ma však príbeh zaujal a musela som čítať ďalej a ďalej počas neskorej noci a skorého rána...zhltla by som celú knihu naraz, keby ma nezradili oči, ktoré sa mi samé zavreli, ale hneď na druhý deň som ju dočítala a neľutujem.