Choď na obsah Choď na menu
 


Bozk čiernej vdovy

Jane Faether

Bozk čiernej vdovy

Obrázok

Slovenský spisovateľ  2002

Obrázok Intrigy, city a život anglických vyšších kruhov za vlády Henricha VIII. Zvodná lady Malloryová vie, že jej hrozí nebezpečenstvo, ale netuší, že bude mať podobu muža s bystrým mozgom a najmodrejšími očami, aké kedy videla.

Kiss series
1.
The Widow's Kiss (2000) - Bozk čiernej vdovy (Slovenský spisovateľ 2002)
2. To Kiss a Spy (2002) - Bozk (Slovenský spisovateľ 2004)
3. Kissed by Shadows (2003) - Tajomstvá lásky (Slovenský spisovateľ 2005)

Jane Featherová si získala široký okruh čitateľov najmä románmi čerpajúcimi z pestrých anglických dejín na pozadí života vyšších spoločenských kruhov, v ktorých sa romantika mieša s tajomstvom. Tentoraz vytvorila nezabudnuteľný príbeh krásnej šľachtičnej, ktorá stratila štyroch manželov za záhadných okolností.

   Osamelá bohatá vdova lady Guinevere Malloryová (to je len zhoda okolností, ak si spomeniem na Malloryovcov od J.L. :))) dobre vie, že sa pohybuje na ostrí noža, no nikdy by nepredpokladala, že najväčšie nebezpečenstvo príde v podobe muža s najbelasejšími očami, aké kedy videla. Zoči-voči nemenšiemu prekvapeniu sa ocitne aj lord Hugh z Beaucaire poverený kráľom Henrichom VIII. vyšetriť podozrivé úmrtia. Uhrančivému čaru pôvabnej vdovy sa nemôže ubrániť ani ostrieľaný bojovník a skúsený znalec žien, i keď pochybnosti hlodajúce v duši logicky uvažujúceho človeka pretrvávajú.

   Je naozaj náhoda, že dvadsaťosemročná žena pochovala jedného za druhým štyroch manželov? Je náhoda, že jej každý osobitne odkázal svoj majetok?

   Ani zdravý úsudok však nemôže uhasiť rastúcu vášeň a Hugh vie, že len ten, kto je ochotný riskovať, môže dosiahnuť svoj cieľ...

A kniha Tajomstvá lásky je voľným pokračovaním o jej mladšej dcére Phillipe, tiež som čítala a môžem vrelo odporučiť, bola fakt skvelá. 

Spracovala Johanka

 

Náhľad fotografií zo zložky Jane Featherová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.