Choď na obsah Choď na menu
 


Být tvou vyvolenou

Jo Goodman

Obrázok

Být tvou vyvolenou

Obrázok

Levné knihy 2009

Let Me Be the One (2002)

Obrázok Čtveřici gentlemanů už od dětství pojí upřímné přátelství. Jejich jména připomínají světové strany, proto kdysi ve škole založili Kompas klub a oslovují se přezdívkami North, South, East a West. Toto je příběh prvního z nich, Northa. Brendan David Hampton, hrabě z Northamu, je především voják, zvyklý plnit rozkazy. Proto se odhodlaně pouští do pátrání po Zloději gentlemanovi, lupiči, který již delší čas okrádá londýnskou smetánku...

Obrázok

Pútavý príbeh zo zaujímavým a netradičným rozuzlením.

Elizabeth je stará panna, ktorá kvôli svojmu handicapu stratila akúkoľvek nádej na vydaj a tak jej to i vyhovuje, aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá. Brendan alias North jeden z členov kompas klubu prichádza na panstvo Elizabethiných priateľov aby strávil dva týždne zábavy, večierkov a poľovačiek, jeho zámery sú však oveľa vážnejšie, je poverený vypátrať zlodeja gentlemana, ktorý už niekoľko rokov terorizuje plesy spoločenskej smotánky. A tiež má čo to zistiť o Elizabeth. Ale akosi sa to všetko zamotá a North sa ocitá v manželstve s Elizabeth, ktorá ako sa zdá ukrýva nejedno tajomstvo.

Prvá kniha, ktorá vyšla od tejto autorky. Treba povedať, že bola príjemným prekvapením. Autorka má schopnosť držať čitateľa v napätí takmer po poslednú stránku. Na povrch vyplávajú stále nové a nové prekvapivé skutočnosti, nastávajú nečakané zvraty. A ako sa to skončí, kto je ten povestný zlodej a aké tajomstvá Elizabet ukrýva som ozaj takmer do konca netušila.

Čo mi troška vadilo, bolo že pre nás myslenie a dôvody konania hrdinov ostávajú záhadou, autorka len málokedy necháva čitateľa nahliadnuť do myslenia postáv. A ak áno tak len v náznakoch, ktoré dávajú zmysel až pri rozuzlení príbehu. Ale asi hlavne preto bol príbeh taký napínavý a zajímavý.

Hodnotím ozaj pozitívne.

Compass Club

1. Let Me Be the One (2002) - Být tvou vyvolenou (LK 2009)
2. Everything I Ever Wanted (2003) - - Všechná má přání (LK 2010)
3. All I Ever Needed (2003) - Víc nepotřebuji (LK 2010)
4. Beyond a Wicked Kiss (2004)

 

ObrázokObrázokObrázok Beyond a Wicked Kiss

Spracovala LENKA

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kde je koupit?

(Soňa, 19. 12. 2015 21:14)

A kde ty knížky koupím? Nikdy na netu je nemohu najít a v knihkupectví se mi to také nedaří :-( mám jen Být tvou vyvolenou a chtěla bych i zbytek.
15sonicka@seznam.cz