Choď na obsah Choď na menu
 


Čaro mladosti

Lindsey Johanna

  Čaro mladosti

Obrázok

V originále: The Magic of You / 1993/

Vydal: Ikar 2000

Obrázok Roztopašná krásavica Amy sa vo svojich sedemnástich rokoch rozhodne získať srdce toho najnevhodnejšieho partnera - lodného kapitána Andersona. Mladý Američan je síce šokovaný bezočivými návrhmi netere svojho úhlavného nepriateľa, ale zahorí túžbou po tejto čarovnej nespútanej dievčine.

Obrázok

V poradí štvrtá kniha Malory série nás zavedie do domácnosti Jamesa Maloryho tesne pred narodením jeho dcéry Jack. Rovnako sa dozvedáme, že niekoľko týždňov predtým porodila dcérku Judith i Tonyho manželka Roslynn. Jamesovú radosť z narodenia dcérky kazí azda len skutočnosť, že sa v tom čase ohlásili na návštevu všetci americký príbuzný jeho ženy Andersenovci! Jedine Amy privíta túto skutočnosť s nadšením, znamená to, že do Jamesovho domu príde i Waren, muž za ktorého sa rozhodla vydať už pred pol rokom, keď ho videla po prvýkrát.
Amy vie, že jej nádeje získať zatrpknutého, cinického a o toľko staršieho Warena sú takmer mizivé v takom krátkom čase. Staví preto všetko na jednu kartu – úprimnosť! Odvážne a na rovinu mu povie, že ho chce, a že sú si súdený a budú spolu nesmierne šťastný – len ju musí požiadať o ruku.
Waren je šokovaný priznaním dievčaťa, ale hlavne vlastnou vášnivou reakciou na Amy, ktorú doteraz považoval za dieťa.
Pre pokoj v rodine je však pevne odhodlaný jej odolať. A má čo robiť, Amy ide tvrdo za svojím cieľom a je rozhodnutá použiť všetky dostupné zbrane aby Warena získala.
A keď to už vyzerá takmer beznádejne pripletie sa nám tu pár Číňanov a jedna vzácna váza – ktorú poznáme už z knihy Nežný darebák – a až vtedy sa všetko pekne zamotá.
Páčila sa mi odhodlanosť Amy a jej viera vo vlastné presvedčenie i keď sa to mohla zdať sebecké – ospravedlnením hádam môže byť to, že bola ozaj presvedčená o tom že je to pre Warena to najlepšie.
Rozčuľujúce ale zároveň i smiešne je to večné Jamesove a Tonyho miešanie sa do všetkého za každú cenu.

 Malory Family
1. Love Only Once / 1985/ -Regina a Nicholas - Miluj len raz (Ikar 1996)
2. Tender Rebel / 1988/ - Roslynn a Anthony - Nežná rebelka
(Ikar 2004)
3. Gentle Rogue / 1990/ - Georgina a James - Nežný darebák
(Ikar 2000)
4. The Magic of You / 1993/ - Amy a Warren -Čaro mladosti
(Ikar 2000)
5. Say You Love Me / 1996/ Kelsey a Derek - Vyznaj mi lásku
(Ikar 1999)
6. The Present / 1985/ Anastasia a Christopher
7. A Loving Scoundrel / 2004/ - Danny a Jeremy - Zamilovaný darebák
(Ikar 2005)
8. Captive of My Desires / 2006/ - Drew a Gabrielle - V zajatí túžob
(Ikar 2008)

9. No choice but seduction / 2008/ - Boyd a Katey - Neodolateľne zvodná (Ikar 2009)
Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázok  

 

 

 
 

ObrázokObrázok

Obrázok  

 

 

 

 

Spracovala LENKA

 
 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre alexin komentar

(Jožka, 12. 10. 2010 17:15)

prave že muž by mal bojovať o ženu .....ved žena ked bojuje o muža tak istym spôsom sa mu silou mocou vtiera......ja anopak nemam rada ked žena bojuje o priazeň muža....ale niekedy to proste inak neide:(

alex

(lubica1995, 13. 9. 2010 0:03)

Ako boli spojený stenami a každý večer prikladali uši na stenu, aby počuli jeden druhého. Pekné, pekné to bolo.

pekne

(alex, 30. 8. 2010 17:59)

pacilo sa my ze konecne zena bojuje o muza nie len muz o zenu ....najlepsie to bolo citanie ked boli na tej lodi ked sa plavili do ameriky myslim..neviem!

štvrtá

(lubica1995, 29. 8. 2010 21:23)

Amy je ako tornádo. Vedela som si Warena predstaviť, ako oproti nej stojí a nechápavo sa pozerá zo svojej výšky na ňu dolu.. Bolo to dobré. Mala odvážna divožienka, ktorá sa nebála ničoho, aj keď sama nevedela, čo presne ju čaká. Samozrejme, ako skoro pri každej Malory ma skoro odradil dlhosiahly opis predchádzajúcich príbehov hneď na začiatku, lebo pre niekoho, kto číta len jednu knihu a nie všetky to je zbitončné a nepodstatne zdlhavé. Ako aj opisovanie predchádzajúcich vzťahov a príbehov.. ale ok. Kniha dobrá a jedno malé bezvýznamné plus, pretože obal tejto knihy je pre mňa neodolatelný... Ešte som nevedela, čo je Malory a knihu som mala doma kôli obalu.

hmmm

(wladka(wladka.blog.cz), 2. 12. 2009 21:50)

tuto mam najradsej zo vsetkych