Choď na obsah Choď na menu
 


Divoch z Vysočiny

Hannah Howell

Divoch z Vysočiny

 

Obrázok

 

"Higland Savage" 2007

Vydal Oldag 2009

Obrázok anotácia:

Sir Lucas Murray byl přepaden zločinným Ranaldem a jeho bandou, před očima milenky Katheriny zbit a shozen z útesu. Přežil, a sotva se uzdravil, vydal se na panství Dunlochan, aby se pomstil Ranaldovi i Katherině, kterou považoval za iniciátorku přepadení. Katherina, právoplatná dědička dunlochanského panství, je nevinná a Lucase miluje, avšak on je přesvědčen o opaku. Katherinu chce připravit o dědictví její nevlastní sestra Agnes za vydatné Ranaldovy pomoci. Lucas se po návratu do Dunlochanu střetne s Ranaldem a jeho družinou a zachrání ho Katherina a její lidé. Přidává se k ní v boji proti Agnes a Ranaldovi. Žije s nimi v tajném podzemním úkrytu a postupně se dozvídá, že Katherinu obvinil křivě. Zjišťuje také, že ji stále miluje. Odpustí mu Katherina, že ji obvinil? Cítí k němu ještě lásku?

 

Obrázok

Takže tu máme ďalší príbeh z pera Hannah Howell v úspešnej

 

sérii z Vysočiny. 

Anděl z Vysočiny

Rytíř z Vysočiny

Srdce z Vysočiny

Nevesta  z Vysočiny

Ženích z Vysočiny

 

 

Obrázok

 

 

Keď som knihu po prvý raz vzala do ruky, veľmi som sa tešila, že to bude príbeh ako vyšitý. Škotska Vysočina a Hannah Howell to je predsa záruka dobrého čítania, ale...

Jednak som sa s ňou trápila viac než tri dni. Nijako sa mi nežiadalo pustiť sa do čítania ďalej a ďalej. Poznáte to, príbeh vás drží a nepustí, kým spokojne nezatvoríte poslednú stranu a s úsmevom na perách ešte chvíľu vnímate príbeh, ktorý vás pobavil. V tejto knihe to akosi nešlo.

Keď si spomeniem na nádherný príbeh Nevesta z Vysočiny, Divoch je teda len jej slabým odvarom. Aspoň ja som mala ten pocit.

Lucas Murray sa zaľúbil do Katheriny, dedičky Dunlochanu, ktorá však mala žiarlivú a veľmi nebezpečnú nevlastnú sestru. Za pomoci Ranalda nechá Lukasa takmer zmasakrovať pred očami jeho milenky Katheriny s tým, že to prikázala ona.

Lukas však prežije, vráti sa na svoje panstvo aby sa pozbieral zo strašných zranení a hnaný pomstou sa nakoniec vracia za svojou Katherinou, o ktorej si myslí, že ho zradila.

Dozvedá sa však, že ona je mrtvá. Svoj hnev obráti proti Ranaldovi. Avšak, jeho povestná sila a obratnosť je ta-tam a Lucas sa ocitne svojmu súperovi zoči voči. Zachráni ho však záhadná skupina vyvrheľov žijúcich v podzemí. Aké veľké je jeho prekvapenie, keď zistí, že Kahrerine žije a dokonca vedie skupinu odbojníkov.

Lucas s nimi zostane v podzemí, aby spolu našli spôsob, ako sa pomstiť.

No, to by bol zhruba obsah knihy. Išlo však o to, akým spôsobom. U Hannah Howell som však zvyknutá na onakvejšie vykreslené hlavné postavy. Takto mi z toho vyšlo jedna vec. Tento príbeh sa mohol stať, hlavný hrdina nebol žiadny veľky hrdina, ktorý sa odvážne postavi početnej presile a ešte s toho výjde ako víťaz. Nie, Lucas niekoľko krát chytili a mučili a zachraňovala ho žena, čo mi teda vôbec nepáčilo. Taktiež nekonečné mudrovania o tom, ako poraziť hradnú pani aj s jej žoldniermi, keď ich bolo zo desať...

Taktiež Lukasovo obvinenie Katheriny donekonečna rozpitvávalo vnútro oboch hrdinov, aj keď už bolo jasné, že ona ho nezradila... Prosto toho bolo oveľa viac, prečo mi tá kniha pripadala divná. Divoch z divočiny bol podľa mňa divochom akurát tak v posteli a vôbec si nezískal moje sympatie.

No a nakoniec záver... Keďže samotný príbeh skončil už v troch štvrtinách, spisovateľka akoby nedokázala poriadne ho ukončiť, aspoň nie s tým, že človek koniec s napätím číta posledné riadky.

Moje hodnotenie.... slabší priemer , ale nevylučujem, že sa príbeh nemôže páčiť niekomu inému. Ja mám radšej, keď je hrdina hrdinom, hoc aj poriadne nereálnym. Veď aj o tom tie knihy sú...

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Hannah Howell

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.