Choď na obsah Choď na menu
 


Dokonalá romanca

Anne Robinsová:

Dokonalá romanca

Ikar, 2008

Loretta Lindenová sa za pohnutých okolností zblíži s námorným kapitánom Malachaiom Quarlesom. Hoci sa Malachai správa ako surovec a grobian, v jej očiach je to mužný a príťažlivý chlap. Loretta preto o ňom rozmýšľa ako o vhodnom kandidátovi na voľnú lásku. Drobná bruneta je totiž veľká feministka a priekopníčka moderných názorov. Malachai sa stane Lorettiným milencom, no keď ju požiada o ruku, rázne ho odmietne. Nemieni porušiť svoje feministické zásady, ani keď sa jej šarmantný kapitán naozaj páči. Kto z nich dvoch ustúpi?

Ruku na srdce - táto kniha nepôsobí veľmi vábne. Koľkí a koľké z vás ju čítali? Ja som ju dlhší čas prehliadal, ale nakoniec mi jej prišlo ľúto 

Na úvod musím povedať, že pracovníci zodpovední za jej vydanie ju jednoducho odflákli. To, že z trojdielnej série vydali druhú časť, by sa ešte dalo ospravedlniť. Ale že priamo na obálke skomolili autorkino meno z Robinsovej na Robinsonovú a že rok originálneho vydania v USA uvádzajú 2008, hoci to bol 2005, je už príliš. A to nehovorím o tej vyslovene hnusnej obálke. Čo už je na nej pekné a romantické?

Nenechajte sa však príliš odradiť! Príbeh je netuctový a poľahky vás zaujme. Už len tým, že sa odohráva v pomerne netypickom období - začiatok 20. storočia. 
Tri ženy prežijú potopenie Titanicu a ich osudy pokračujú na pevnine (preto sú 3 diely ). Prvý diel patril Isabel, tanečnici a mame veľmi šikovného a múdreho dievčatka (v Dokonalej romanci je už, samozrejme, vydatá a šťastná). 

Hlavná hrdinka Dokonalej romance je presvedčená feministka, bohatá dedička, pomáhajúca chudobným ženám v ich ťažkom údele. Všetko sa zmení, ked vo vývarovni, kde pomáha, natrafí na námorníka v bezvedomí a jeho driečneho kapitána, ktorý mu prišiel na pomoc. Od tej chvíle to medzi Lorettou a Malachaiom poriadne iskrí . Malachai je miláčikom sanfranciskej smotánky, pretože sa mu podarilo objaviť dávny poklad, a teda ani o financie nemá núdzu. Avšak časť pokladu zmizla a Loretta je presvedčená, že je za tým jeho obchodný partner. Je odhodlaná dokázať mu, že má pravdu, za každú cenu (v noci sa vkradne do jeho domu, uteká pred strážnymi psami, s Malachaiom predstierajú, že sa zasnúbili a pod.). 

Malachai si postupne uvedomí, že je naklonený uzavrieť s Lorettou právoplatný zväzok, avšak ona nechce porušiť svoje nezávislé zásady a odmieta ho.

Román sa číta ľahko, hrdinovia sú príjemní, sympatickí a dokážu si vás získať. Veeeeľká škoda, že sa zrejme nedočkáme príbehu Isabely a tiež Marjorie. Medzi ňou a doktorom Jasonom to bolo také veselé, že ich kniha musí byť skvelá...

Čo už. Užime si aspoň tento jeden Robinsovej príbeh, keď už máme tú možnosť.

Dávam 

Spracoval Marek

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Muž a žena v jednom

(Jožka, 26. 10. 2010 20:08)

Už som čítala takýto typ kníh, že žena chce muža len ako milenca......a to sa mi velmi nepáči......pretože ked máš muža len voľne tak aj ty aj on si môžu robiť a byť s kym chcu a potom z toho vzniká žiarlivost a postupny rozpad.....a tomu sa vžiadnom prípade nepovie potom "pravá laska"...:)

celkom ušla

(lusanna1, 12. 10. 2010 15:46)

túto knihu som čítala už pred rokom, bola to zaujímavá zmena oproti tým knihám, ktoré sa odohrávajú v skoršom období, tu už hrdinka má prácu aj auto, no predsa to obdobie je este pomerne konzervatívne,oplatí sa prečítať si to ked uz pre nic iné tak aspon kvôli porovnaniu, tiez ma prekvapilo,ze kniha patrí do série

Kristínka,

(Marek, 8. 10. 2010 18:03)

presne, aj ja som hľadal o nej viac informácii a nič. Až potom som prišiel na to, prečo vlastne... Nuž, stáva sa, aj keby sa nemalo :D Je to celkom pohodička, ale mám také tušenie, že tretí diel by mohol byť ešte lepší podľa toho, čo sa naznačovalo v tomto :-))

Kristína

(meno autorky?, 8. 10. 2010 17:10)

kurník, tak to preto som nemohla nájsť na amazone žiadne recenzie na túto knihu? Volá sa teda Robinsová? Ako sa takéto niečo môže prihodiť v takom vydavateľstve, ako je IKAR??? Takže stojí za prečítanie? Lebo ma anotácia naozaj zaujala ...