Choď na obsah Choď na menu
 


Dokonalý hřích

Kat Martin

Dokonalý hřích

Obrázok Cait Harmonová, prudká a intelektuální dcera amerického dobrodruha, s jistotou ví, že se nikdy nezamiluje. Pak Caitlin se svým otcem přijíždějí do Anglie, aby od zámožných britských šlechticů a mecenášů získali peníze na další archeologickou výpravu, jejímž cílem je nalezení náhrdelníku královny Kleopatry. Spontánní a energická Američanka okamžitě upoutá pozornost jednoho z největších londýnských bonvivánů Randa Claytona, který je nepřekonatelný prostopášník a sedmý vévoda z Beldonu. Ten se dozvídá, že sebevražda jeho bratrance nemusela být náhoda a nepřímo souvisí s aktivitami Caitina otce, a jeho zájem o ni ještě stoupá. S oběma totiž souvisí záhadná postava lorda Talmadge a Rand hodlá zjistit, co je zač.

 

Cat Martinová nám zase raz napísala úžasný príbeh, plný lásky, dobrodružstva a napätia, prifarbený exotikou v africkej divočine.

Cait je slobodomyslná a nezávislá žena, Američanka, ktorá nepodlieha žiadnym prísnym pravidlám vtedajšej spoločnosti. Pomáha otcovi zohnať peniaze na expedíciu za takomným náhrdelníkom kráľovny Kleopatry a práve to imponuje vojvodovi Randovi, ktorý v nej zo začiatku vidí len ľahkú korisť a nástroj pomsty.

Ale všetko sa vyvinie nakoniec úplne inak, než Rand predpokladal. Zamiluje sa do Cait a urobí z nej svoju milenku, ktorá napokon odíde aj s dieťaťom pod slnkom.

Lenže okamžite, ako sa to Clayton dozvie, vyrazí na ostrov za ňou. Situácia sa vyvinie tak, že sa Cait na príkaz otca musí vydať za otca svojho nenarodeného dieťaťa a vracia sa s ním do Londýna. Po obrovskej tragédii, ktorá ich oboch postihne, ich manželstvo sa rozpadne.

Cait sa vracia za otcom na ostrov a Rand do náručia milenky...

Ako sa táto zápletka nakoniec rozvinie?

Majsterka pera, Cat Martinová, vás rozhodne nenechá odložiť knihu do kúta...

Oproti Cnostnému srdcu to bola naozaj vítaná zmena.

Sťahujem však pol srdiečka za prvých 50 strán. Mala som problém začítať sa, akosi ma to nevťahovalo...,ale keď sa už dostanete za hranicu...

 

Náhľad fotografií zo zložky Kat Martin

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hříšny slib

(janka, 16. 9. 2009 21:40)

spolu s knihami Hodváb a oceľ, Cnostné srdce podľa mňa patrí k tomu lepšiemu od Kat Martin a u mňa je to za 5 srdiečok. Nedávno som čítala od Kat knihu Zamatová neha a prišla podobná Hríšnemu slibu, ale bol to len slabý odvar z nej.

Hříšný slib (Wicked promise)

(sisa, 22. 8. 2009 0:46)

Podarilo sa mi po čase dostať ku knihe z Oldagu Hříšný slib, ktorá už vyšla skôr a nie je novinkou. Hlavnými hrdinami tu sú Nikolas Warring, známy ako sukničkár a hriešnik, a Elizabet Woolcotová, ktorej sa nečakane musí ujať ako jej poručník. Dôvod je prostý, preberá na seba otcove záväzky, no v prvom rade ju má chrániť pred neželaným nápadníkom. Veľmi sa mu do toho nechce, má Elizabet zabezpečiť bezúhonnosť, no sám je považovaný za najväčšieho pôžitkára a hriešnika a svoj život kvôli mladej žene, ktorá sa ocitne pod jeho ochranou, nemieni rozhodne meniť. Sám má problémy zachovať si dobré meno (popravde ani mu na tom nezáleží)hlavne preto, lebo má za sebou neakceptovateľnú minulosť. Za hrdelný zločin (ktorý nijak zvlášť netají) strávil pekných pár rokov vo väzení a vo vyhnanstve.A tak milú Elizabet ubytuje v odľahlej časti svojho sídla. To ale neznamená, že nie je zvedavá,čo sa v sídle hriešneho grófa deje. Tak spoznáva nie práve najdokonalejšiu podobu svojho poručníka. Obaja sú chytení do osídel vzájomnej príťažlivosti, ktorú dlho nepriznávajú a vzhľadom k okolnostiam svojho postavenia potláčajú. To je však len začiatok príbehu.
V knihe sa toho pomerne dosť udeje a okrem hlavnej línie autorka sleduje aj príbeh Nikolasovej sestry, ktorá sa vracia domov z kláštora a snaží sa nájsť si miesto v spoločnosti (Nikolas sedel vo väzení kvôli škandálu, do ktorého bola zapletená). A samozrejme nechýba "záporák" ohrozujúci Elizabetinu česť.
Vzťah medzi hlavnými hrdinami je iný ako v podobných knihách aj tým, že Nikolas je ženatý. Žije s manželkou v odlúčení, no slobodným sa necíti natoľko, aby si chcel začať pomer s Elizabet. Hlavným cieľom, ktorý si určil, je nájsť Elizabet vhodného manžela. Obaja musia preskákať nejednu ťažkú chvíľku, kým si priznajú, že v podstate nevedia bez seba existovať. Problémom ostáva fakt, že Nikolas stále nie je slobodný.
Autorka sa zamerala na vnútorné prežívanie postáv a príbehu to vôbec neublížilo. Do osudu Nika a Bess zasiahne aj nečakaný zločin, ktorý privedie Nika znova do väzenia. Môže skončiť na šibenici. Ako hrdina vyrieši vzťah s Elizabet a či má ich spoločná budúcnosť nádej, to si odporúčam prečítať.
Samozrejme, happyend bude :)

Ja by som stiahla pol srdiečka

(Elen, 16. 12. 2008 23:41)

za Hannah! Hannah Reesovú som v tejto knihe v láske teda nemala, ale na druhej strane: Môžeme ju viniť? Láske sa nedá rozkázať!
Takže by sa patrilo naplácať asi Claytonovi, keďže on vedel, že jeho láska patrí Cait...
Ach tí chlapi!