Choď na obsah Choď na menu
 


Edith Layton: Vhodná nevěsta

Edith Laytonová: Vhodná nevěsta
(originál A Bride for his Convenience, 2008)
 
Levné knihy 2011
vhodna-nevesta-edith-laytonova.jpgNevesta, ktorá má zachrániť jeho česť...
Pokiaľ si markíz Ian Sutcombe nenájde bohatú nevestu - a to najlepšie hneď - stratí všetko. Dlhy zanechané jeho otcom a nenásytnou macochou sa nedajú splatiť inak, len pomocou vhodného sobášu.
Hannah Leedsová, dcéra prosperujúceho obchodníka, si práve prežila nešťastný románik a nie si je istá, či dokáže ešte niekedy v živote milovať. Keď jej otec dohodne manželstvo s elegantným lordom, súhlasí.
Nie je to nič viac len manželstvo z rozumu. Môžu sa rešpektovať a znášať, ale skutočná láska im ostane odoprená... Pokiaľ medzi nimi nepreskočí iskra.

Zvládne Hannah naplniť Ianove túžby a prekonať počiatočnú nedôveru londýnskej spoločenskej smotánky?

xxx

Recenzia:

Anotácia znie dobre a zaujímavo. Priznám sa, že som sa na túto knihu tešila. No zistila som, že moje očakávania až tak naplnené neboli. Iste, je to pekný príbeh so šťastným koncom (samozrejme, že medzi hlavnými hrdinami preskočí iskra! Kto o tom vôbec pochybuje?).
Lenže gro celého príbehu je skôr posadené do skepsy a depresie hlavného hrdinu, ktorý sa cíti ponížený tým, že sa musí ženiť "pod svoju úroveň". Síce za svojou právoplatnou manželkou stojí a snaží sa bojovať proti zažitým predsudkom šľachty, no sám dosť váha, sám nevie, čo vlastne chce. Nakoniec si však uvedomí, že budúcnosť spočíva v rukách vzmáhajúcej sa vrstvy podnikateľov a že vplyv šľachty upadne.

Pocity z knihy mám rozpačité. Je to skôr historické čítanie o nutnej zmene v myslení ľudí (v tomto prípade šľachty) než romantické čítanie o láske až za hrob. .

Spracovala "Eu"

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.